• Informacje na temat:

  quebec

Artykuły na temat: quebec
 • Quebec: Fala upałów zbiera śmiertelne żniwo

  Co najmniej 54 ofiary śmiertelne to tragiczny bilans upałów w kanadyjskiej prowincji Quebec - poinformowały miejscowe władze. Od soboty w rejonie tym ma nastąpić ochłodzenie.

 • Narastają kontrowersje wokół neutralności religijnej w Quebecu

  Ustawa o neutralności religijnej, którą w ubiegłym tygodniu uchwalono w Quebecu, frankofońskiej prowincji Kanady, budzi coraz większe kontrowersje. Rząd Quebecu doprecyzowuje przepisy, a niektóre miasta otwarcie informują, że nie będą jej stosować.

 • Zamachowiec z Quebecu przyznał się do winy

  Mieszkaniec Quebecu oskarżony o zabicie 29 stycznia 2017 roku sześciu osób i sześciokrotne usiłowanie zabójstwa w meczecie w mieście Quebec zmienił w środę przed kanadyjskim sądem zeznania i przyznał się do winy.

 • Kanada: Quebec zmierza do uchwalenia zakazu noszenia symboli religijnych

  W Quebecu powraca debata o zakazie noszenia widocznych symboli religijnych przez pracowników sektora publicznego. Premier kanadyjskiej prowincji Francois Legault zapowiedział szybkie zmiany prawa.

 • Nowe informacje ws. zamachu w Quebec

  Student politologii Alexandre Bissonnette jest jedynym podejrzanym o przeprowadzenie w niedzielę ataku na meczet w kanadyjskim mieście Quebec - podały w poniedziałek media, powołując się na policję. W zamachu sześć osób zginęło, a 8 odniosło rany.

 • Kanada: Przyjęto ustawę o neutralności religijnej w prowincji Quebec

  Parlament kanadyjskiej prowincji Quebec przyjął w środę ustawę o neutralności religijnej. Urzędnicy, lekarze i nauczyciele nie będą mogli w czasie pełnienia swych funkcji zasłaniać twarzy, tak jak i ich klienci, pacjenci czy uczniowie. Środowiska muzułmańskie uważają, że nowe przepisy utrudnią życie konserwatywnym wyznawczyniom islamu.

 • ​Kanada: Stacja CBC podała nazwiska zamachowców z Quebecu

  Mohamed Khadir i Alexandre Bissonnette - to według serwisu francuskiego publicznego nadawcy CBC nazwiska zamachowców, którzy w niedzielę przeprowadzili atak na meczet w kanadyjskim mieście Quebec. W zamachu sześć osób zginęło, a osiem odniosło rany.

 • Atak na meczet w Quebecu. Jest jeden podejrzany

  Student politologii Alexandre Bissonnette jest jedynym podejrzanym o przeprowadzenie w niedzielę ataku na meczet w kanadyjskim mieście Quebec - podały media, powołując się na policję. W zamachu sześć osób zginęło, a 8 odniosło rany.

 • Justyna Kowalczyk odpadła w kwalifikacjach sprintu w Quebec City

  Justyna Kowalczyk zajęła 31. miejsce i odpadła w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną w kanadyjskim Quebec City. To trzecia konkurencja wieńczącego sezon Pucharu Świata cyklu Ski Tour Canada. Najszybsza na tym etapie rywalizacji była Amerykanka Sadie Bjornsen. Kowalczyk była wolniejsza od niej o 9,79 s.

 • Justyna Kowalczyk wystartuje dziś w sprincie w Quebec City

  Justyna Kowalczyk wystartuje dziś w Quebec City w sprincie techniką dowolną. To trzeci etap cyklu Ski Tour Canada, który wieńczy sezon 2015/16 Pucharu Świata w biegach narciarskich. Początek eliminacji o godzinie 19.00. Ćwierćfinały zaplanowano od 21.30.

Zdjęcia na temat: quebec
Wideo na temat: quebec
Dyskusje na temat: quebec