• Informacje na temat:

  quebec

Artykuły na temat: quebec
 • Narastają kontrowersje wokół neutralności religijnej w Quebecu

  Ustawa o neutralności religijnej, którą w ubiegłym tygodniu uchwalono w Quebecu, frankofońskiej prowincji Kanady, budzi coraz większe kontrowersje. Rząd Quebecu doprecyzowuje przepisy, a niektóre miasta otwarcie informują, że nie będą jej stosować.

 • Nowe informacje ws. zamachu w Quebec

  Student politologii Alexandre Bissonnette jest jedynym podejrzanym o przeprowadzenie w niedzielę ataku na meczet w kanadyjskim mieście Quebec - podały w poniedziałek media, powołując się na policję. W zamachu sześć osób zginęło, a 8 odniosło rany.

 • Kanada: Przyjęto ustawę o neutralności religijnej w prowincji Quebec

  Parlament kanadyjskiej prowincji Quebec przyjął w środę ustawę o neutralności religijnej. Urzędnicy, lekarze i nauczyciele nie będą mogli w czasie pełnienia swych funkcji zasłaniać twarzy, tak jak i ich klienci, pacjenci czy uczniowie. Środowiska muzułmańskie uważają, że nowe przepisy utrudnią życie konserwatywnym wyznawczyniom islamu.

 • ​Kanada: Stacja CBC podała nazwiska zamachowców z Quebecu

  Mohamed Khadir i Alexandre Bissonnette - to według serwisu francuskiego publicznego nadawcy CBC nazwiska zamachowców, którzy w niedzielę przeprowadzili atak na meczet w kanadyjskim mieście Quebec. W zamachu sześć osób zginęło, a osiem odniosło rany.

 • Atak na meczet w Quebecu. Jest jeden podejrzany

  Student politologii Alexandre Bissonnette jest jedynym podejrzanym o przeprowadzenie w niedzielę ataku na meczet w kanadyjskim mieście Quebec - podały media, powołując się na policję. W zamachu sześć osób zginęło, a 8 odniosło rany.

 • Justyna Kowalczyk odpadła w kwalifikacjach sprintu w Quebec City

  Justyna Kowalczyk zajęła 31. miejsce i odpadła w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną w kanadyjskim Quebec City. To trzecia konkurencja wieńczącego sezon Pucharu Świata cyklu Ski Tour Canada. Najszybsza na tym etapie rywalizacji była Amerykanka Sadie Bjornsen. Kowalczyk była wolniejsza od niej o 9,79 s.

 • Justyna Kowalczyk wystartuje dziś w sprincie w Quebec City

  Justyna Kowalczyk wystartuje dziś w Quebec City w sprincie techniką dowolną. To trzeci etap cyklu Ski Tour Canada, który wieńczy sezon 2015/16 Pucharu Świata w biegach narciarskich. Początek eliminacji o godzinie 19.00. Ćwierćfinały zaplanowano od 21.30.

 • PŚ w biegach: 17. miejsce Justyny Kowalczyk w Quebec City

  Justyna Kowalczyk zajęła 17. miejsce w biegu na dochodzenie na 10 km techniką dowolną w Quebec City - czwartej konkurencji cyklu Ski Tour Canada, który wieńczy sezon 2015/16 narciarskiego Pucharu Świata. Wygrała Norweżka Heidi Weng.

 • Kanadyjskie przedsiębiorstwo transportowe MM&A i trzech jego pracowników dostali zarzuty od Prokuratury Generalnej Kanady w związku z wykolejeniem się w ubiegłym roku w prowincji Quebec pociągu wiozącego ropę naftową. W tej katastrofie śmierć poniosło 47 osób.

 • Rząd prowincji Quebec oficjalnie przedstawił w minionym tygodniu zapowiadaną propozycję regulacji w sprawie "wartości quebeckich". Ustawa zakazywałaby pracownikom sektora publicznego używania widocznych symboli religijnych.

Zdjęcia na temat: quebec
Wideo na temat: quebec
Dyskusje na temat: quebec