• Informacje na temat:

  ra

Artykuły na temat: ra
 • RA Festiwal: Kto zagra?

  W konkursie bez kapel z Bochni. Po przesłuchaniu płyt demo 48 zespołów (to największa liczba zgłoszeń w historii Festiwalu), jurorzy zakwalifikowali do wrześniowej RockAutostrady 12 kapel. Wśród nich nie ma żadnej z Bochni.

 • San Ra Arkestra, legendarny amerykański big band poniedziałkowym występem w Warszawie rozpoczyna trasę koncertową po Polsce.

 • Orkiestra wykonująca "muzykę kosmosu", łączącą swing, jazz, rock and roll, muzykę afrykańską i "kosmiczne" stroje, Sun Ra Arkestra zagra 17 lipca w warszawskiej Soho Factory. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.

 • Kraków: Gowin przed Rasiem, obu wyprzedził Duda z PiS

  W okręgu krakowskim trzeci na liście PO Jarosław Gowin zdobył więcej głosów niż lider tej listy i szef małopolskiej PO Ireneusz Raś. Obu wyprzedził jednak pierwszy na liście PiS Andrzej Duda.

 • Korea Płd.: Kolejny nakaz aresztowania ws. skandalu korupcyjnego

  Południowokoreański sąd wydał w środę nakaz aresztowania córki będącej w centrum afery korupcyjnej Czoi Sun Sil. Prokuratura oskarża Chung Yoo-ra m.in. o utrudnianie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

 • Uciekał przed policją. Wcześniej wpadł za jazdę po pijanemu

  Pijany kierowca, który w nocy uciekał przed policją w Warszawie, był już wcześniej notowany za jadę po pijanemu - dowiedział się reporter RMF FM. Mężczyzna jutro ma zostać przesłuchany. 24-letni Maciej M. podczas pościgu staranował radiowóz, a później usiłował uciekać pieszo. Miał we krwi 1,5-ra promila alkoholu.

 • Po prostu e-merytki jutra

  Z wypiekami na twarzy buszują po internecie, choć naście lat mają dawno za sobą. Robią zakupy na aukcjach internetowych, mailem ślą pozdrowienia wnukowi za ocean, a na gadu-gadu pytają sąsiadkę o... przepis na zupę. W Gostyniu zapanowała e-ra e-kobiet na e-meryturze!

 • Kraków: Ponad 6,5 mln złotych na renowację Ołtarza Mariackiego

  6,7 mln zł w ciągu trzech lat przekaże Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK) na badania i konserwację znajdującego się w krakowskiej Bazylice Mariackiej ołtarza Wita Stwosza. Przewodniczący SKOZK prof. Franciszek Ziejka wręczył proboszczowi parafii mariackiej ks. infułatowi dr. Dariuszowi Rasiowi promesę, która jest gwarancją zabezpieczenia środków na ten cel.

 • Polityczny lans

  W PRL mistrzem przecinania wstęg był Edward Gierek. Rąsia, klapa, buźka - tak wyglądało otwarcie niemal każdej drogi, fabryki czy pomnika. Mimo upływu lat niewiele się zmieniło. Politycy lansują się, jak mogą i gdzie mogą.

 • Frymografia: Szachy nie maty

  Mar-ra-kesz... trzy sylaby, a tyle wspomnień. Oczy bolące od słońca, smak soli na podniebieniu i niepowtarzalny zapach z tysiąca i jednej nocy. Już na powitanie Marrakesz uderza w nas ścianą zapachów i zgiełku. Topi w bezliku jednoczesnych zdarzeń. Gwałci zmysły. W dzień jest to nie do wytrzymania, a jednak.... Wychodzimy z hotelu, dajemy nura w egzotyczna głębię w nadziei, że do zmroku starczy...

Wideo na temat: ra
 • Ireneusz Raś: Kraków zagłosuje na Koseckiego i Potoka

  Przed wyborami na szefa PZPN rozmawiamy z przewodniczącym sejmowej komisji sportu Ireneuszem Rasiem. Nasz reporter Marek Balawajder zapytał m.in. na kogo zagłosuje Kraków. "Myślę, że część delegatów będzie głosować na Koseckiego i Potoka" - odpowiada gość RMF FM. "Kosecki nie wykluczył, że jeśli wygra wybory, zrezygnuje z posłowania. Jeśli będzie to konieczne dla związku" - dodaje.