• Informacje na temat:

  raab

Artykuły na temat: raab
 • Dominic Raab nowym ministrem do spraw Brexitu

  Eurosceptyczny poseł Partii Konserwatywnej Dominic Raab został powołany w poniedziałek na stanowisko ministra ds. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej po niedzielnej rezygnacji z tej funkcji Davida Davisa. 44-letni Raab był dotychczas wiceministrem ds. mieszkalnictwa w ministerstwie mieszkalnictwa, społeczności i samorządów lokalnych, a wcześniej zajmował stanowisko podsekretarza stanu...

 • W. Brytania ma nowego ministra ds. wyjścia z UE

  Eurosceptyczny poseł Partii Konserwatywnej Dominic Raab został powołany w poniedziałek na stanowisko ministra ds. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej po niedzielnej rezygnacji z tej funkcji Davida Davisa.

 • Minister ds. brexitu: Zarys porozumienia z UE jest gotowy

  Brytyjski minister do spraw wyjścia z Unii Europejskiej Dominic Raab ocenił w środę, że zarys umowy o współpracy Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po opuszczeniu Wspólnoty jest gotowy w 80 procentach. Jak dodał, jest optymistą w sprawie osiągnięcia porozumienia.

 • Brytyjscy ministrowie wzywają do jedności, krytykując UE

  Brytyjscy ministrowie ds. wyjścia z Unii Europejskiej Dominic Raab i finansów Philip Hammond wezwali w poniedziałek członków Partii Konserwatywnej do poparcia rządowej strategii negocjacji z UE, krytykując jednocześnie opozycyjną Partię Pracy i liderów Unii.

 • Dwoje ministrów podało się do dymisji w sprzeciwie wobec brexitu

  Brytyjski minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej Dominic Raab zrezygnował w czwartek ze stanowiska. Podał się do dymisji w geście sprzeciwu wobec proponowanego porozumienia dotyczącego brexitu. Jak podkreślił, "nie może z czystym sumieniem poprzeć warunków umowy z UE". Niewiele później o swojej rezygnacji poinformowała również minister ds. socjalnych Esther McVey.

 • Londyn wprowadzi wizy dla obywateli UE? Zmiana dotknęłaby ponad 850 tys. Polaków

  Wiceminister sprawiedliwości Dominic Raab powiedział w niedzielę w telewizji BBC, że nie można wykluczyć, iż po ewentualnym opuszczeniu Unii Europejskiej, Wielka Brytania wprowadzi wizy dla obywateli państw Unii Europejskiej przyjeżdżających na wyspy.

 • Brytyjski minister nie wyklucza wiz dla obywateli UE po Brexicie

  Wiceminister sprawiedliwości Dominic Raab powiedział w niedzielę w telewizji BBC, że nie można wykluczyć, iż po ewentualnym opuszczeniu Unii Europejskiej Wielka Brytania wprowadzi wizy dla obywateli państw Unii Europejskiej przyjeżdżających na Wyspy.

 • Medialna ofensywa brytyjskiej premier

  Brytyjska premier Theresa May broniła w piątek porozumienia w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wzywając posłów do poparcia jej propozycji i realizacji zobowiązań wobec wyborców. "Proponowane porozumienie jest jeszcze gorsze niż członkostwo w UE" - uważa z kolei były minister ds. brexitu Dominic Raab.

 • Brytyjscy ministrowie rezygnują z powodu brexitowego porozumienia

  Rezygnacje w brytyjskim rządzie. Ze swojego stanowiska zrezygnował Brytyjski minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej Dominic Raab. Zrobił to w geście sprzeciwu wobec proponowanego porozumienia dotyczącego Brexitu. Jak podkreślił, "nie może z czystym sumieniem poprzeć warunków umowy z UE". Dodatkowo dymisję złożyła minister pracy i emerytur Esther McVey, która stwierdziła, że porozumienie nie...

 • Wielka Brytania opublikowała "Białą księgę". To propozycja przyszłych relacji z UE

  Brytyjski rząd opublikował białą księgę dotyczącą przyszłych relacji z Unią Europejską, proponując swobodę przepływu dóbr oraz współpracę w zakresie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa przy ograniczonej swobodzie świadczenia usług i przepływu osób. 98-stronicowy dokument przedstawił w Izbie Gmin nowy minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej Dominic Raab. Jego poprzednik na tym stanowisku David...

Dyskusje na temat: raab