• Informacje na temat:

  rabin

Artykuły na temat: rabin
 • Naczelny rabin Polski: Wypowiedź premiera obraźliwa

  Nie można w jednym zdaniu mieszać sprawców niemieckich i żydowskich. Mam nadzieję, że premier Morawiecki szybko wyjaśni, o co mu chodziło - powiedział PAP naczelny rabin Polski Michael Schudrich, odnosząc się do słów premiera Mateusza Morawieckiego wypowiedzianych w Monachium.

 • Naczelny rabin Rosji apeluje do premiera

  Naczelny rabin Rosji Berl Lazar zwrócił się do premiera Dmitrija Miedwiediewa w związku z antysemickim komentarzem uczestnika prawyborów w rządzącej Jednej Rosji. W liście otwartym do premiera rabin zaapelował, by podobne incydenty nie były tolerowane.

 • Naczelny rabin Polski odpowiada na list Episkopatu

  Doceniamy komunikat episkopatu, który mówi o kontynuowaniu dialogu i potępieniu antysemityzmu; będziemy wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów - napisał naczelny rabin Polski Michael Schudrich w liście do przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego.

 • ​Zmarł legendarny rabin

  W wieku 100 lat zmarł legendarny emerytowany główny rabin Rzymu Elio Toaff - podała w niedzielę wspólnota żydowska w Wiecznym Mieście. To on gościł Jana Pawła II podczas jego historycznej, pierwszej w dziejach papiestwa wizyty w synagodze 13 kwietnia 1986 r.

 • Naczelny rabin Polski: Nie można w jednym zdaniu mieszać sprawców niemieckich i żydowskich

  ..."Nie można w jednym zdaniu mieszać sprawców niemieckich i żydowskich. Mam nadzieję, że premier Morawiecki szybko wyjaśni, o co mu chodziło" - powiedział naczelny rabin Polski Michael Schudrich, odnosząc się do słów premiera Mateusza Morawieckiego wypowiedzianych w Monachium.

 • Rabin Schudrich: Ustawa o IPN to nie jest fałszowanie historii

  Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich nie uważa, żeby nowelizacja ustawy o IPN była fałszowaniem historii. - Jednak język, którym jest napisana nie jest wystarczająco klarowny - powiedział Schudrich w poniedziałkowym wydaniu "Kropki nad I" w TVN24.

 • Naczelny rabin Polski: Rozumiem decyzję prezydenta, ale były też inne możliwości

  ..."Rozumiem decyzję prezydenta, ale były też inne możliwości rozwiązania tej kwestii" - powiedział naczelny rabin Polski Michael Schudrich, odnosząc się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu noweli ustawy o IPN i skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego.

 • Naczelny rabin Polski: Rozumiem decyzję prezydenta, ale były też inne możliwości

  ...- Rozumiem decyzję prezydenta, ale były też inne możliwości rozwiązania tej kwestii - powiedział PAP naczelny rabin Polski Michael Schudrich, odnosząc się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu noweli ustawy o IPN i skierowaniu jej do TK.

 • Kapituła Nagrody Orła Jana Karskiego podjęła w poniedziałek decyzję o uhonorowaniu nią rabina Arthura Schneiera, duchowego lidera Park East Synagogue na Manhattanie w Nowym Jorku za zaangażowanie w dialog judeo-chrześcijański - poinformował zarząd Towarzystwa.

 • Rabin Arthur Schneier laureatem Nagrody Orła Jana Karskiego

  Kapituła Nagrody Orła Jana Karskiego podjęła decyzję o uhonorowaniu nią rabina Arthura Schneiera, duchowego lidera Park East Synagogue na Manhattanie w Nowym Jorku - poinformował zarząd Towarzystwa Jana Karskiego. Nagroda została przyznana Schneierowi za zaangażowanie w dialog judeo-chrześcijański, w uznaniu jego zasług "we wznoszeniu gmachu dialogu, tolerancji i pokoju na świecie".

Zdjęcia na temat: rabin
Wideo na temat: rabin
 • Skandal w Nowym Jorku. Rabin mówi o "odpowiedzialności Polaków" za Holokaust

  Polonia Amerykańska domaga się natychmiastowej interwencji polskich władz po tym, jak rabin Zev Friedman zorganizował protest przed polskim konsulatem na Manhattanie. Uczniom – młodym Żydom, ze(...) zabili więcej Żydów niż Niemcy. Jesteście odpowiedzialni za Holokaust, bo pozwoliliście, by na terenie waszego kraju powstało najwięcej obozów śmierci - mówił rabin. Sugerował, że Niemcy założyli

Dyskusje na temat: rabin