• Informacje na temat:

  racja stanu

Artykuły na temat: racja stanu
 • PO: Tusk w Radzie Europejskiej to polska racja stanu

  Polak na stanowisku szefa Rady Europejskiej, to polska racja stanu; jeżeli ktoś nie jest patriotą i źle życzy Polsce, to nie będzie popierał Donalda Tuska na kolejną kadencję - przekonywali politycy Platformy.

 • Kaczyński o wyborze Tuska: To nie jest polska racja stanu

  Goszczący na Opolszczyźnie Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Radia Opole mówił, że wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej nie jest polską racją stanu.

 • Siemoniak o szczycie w Rzymie: Liczę, że zwycięży racja stanu

  Liczę, że na szczycie UE w Rzymie zwycięży racja stanu i premier wyraźnie będzie artykułowała, że Polska jest za integracją - powiedział w środę Tomasz Siemoniak (PO). Podkreślił, że i rząd, i PO są przeciwni "Europie różnych prędkości".

 • Andrzej Wajda wyróżniony przez UJ. "Nasza racja stanu znów zwycięży"

  Andrzej Wajda odebrał w czwartek medal „Plus ratio quam vis” podczas uroczystego posiedzenie Senatu UJ z okazji Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. „Dziś przyjmuję to wspaniałe wyróżnienie, jakim jest złoty medal Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ze świadomością, że nasza racja stanu znów zwycięży – przeciw kolejnym próbom narzucenia nam siłą strachu przed obcymi, lokalnego patriotyzmu...

 • Petru: W imię racji stanu dogadam się ze Schetyną

  ...wymaga racja stanu".(...). Jeżeli będziemy tylko o kilka punktów procentowych lepsi niż PO, to wtedy będzie niezbędna koalicja" - zapowiedział Ryszard Petru. "Jestem przekonany, że w imię racji stanu dogadam się z Grzegorzem...

 • ​Beata Szydło: Polska państwem, w którym polityka prorodzinna to racja stanu

  To jest dzień, w którym możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do państw, które wiedzą, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu - podkreśliła premier Beata Szydło, która zabrała głos przed głosowaniem nad projektem ws. programu Rodzina 500 plus.

 • Kaczyński: Wybór Donalda Tuska na kolejną kadencję nie jest polską racją stanu

  Ponowny wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej nie jest polską racją stanu - powiedział w Radiu Opole prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pytany o "repolonizację mediów" podkreślił, że konieczność podjęcia tego tematu jest oczywista. Prezes Prawa i Sprawiedliwości gościł w Opolu w niedzielę; spotkał się z działaczami partii z regionu.

 • Adam Kwiatkowski: Polska racja stanu będzie reprezentowana na Malcie

  ...- Jestem przekonany, że polska racja stanu będzie reprezentowana na Malcie - oświadczył szef gabinetu prezydenta Adam Kwiatkowski. Zapowiedział, że prezydent podejmie decyzję w tej sprawie po otrzymaniu od rządu stanowiska na szczyt UE dotyczący migracji.

 • KOD przeciw polskiej racji stanu

  .... Występowanie przeciw polskiej racji stanu jednoznacznie świadczy o udziale KOD-u w obozie zdrady narodowej i żadne wzniosłe hasła, ani pompatyczna frazeologia nie są w stanie przykryć tej oczywistej prawdy. Od(...) w jego szeregach znajduje się mnóstwo "sierot po PRL". Ich symbolem stał się w ostatnich tygodniach piewca dobrodziejstw stanu wojennego pułkownik Adam Mazguła. Ci ludzie na każdym kroku podkreślają...

 • "Dekomunizacja? Chodzi o polską rację stanu"

  My opiniujemy czy nazwa Armii Ludowej, czy Dąbrowszczaków jest symbolem komunizmu i w obu tych przypadkach jest to sprawa dosyć oczywista; warto, żeby była tu podtrzymywana jednomyślność, bo chodzi o polską rację stanu - powiedział PAP historyk IPN dr Maciej Korkuć.

Zdjęcia na temat: racja stanu
Wideo na temat: racja stanu
 • Brudziński: Tusk się nawrócił. Nagle mamy męża stanu i ojca narodu

  "Warto Polakom przypominać, że to my mieliśmy rację. Jacek Rostowski co roku sięgał po pieniądze przeznaczone na armię, a Michał Boni chce jechać do Brukseli, żeby zamieszkać z żona, która jest w Komisji Europejskiej. To polityka prorodzinna wg. PO" - twierdzi Joachim Brudziński w Kontrwywiadzie RMF FM. "W wystąpieniach Tuska słyszymy słodkie opowieści. Tusk się nawrócił i nagle mamy męża stanu

 • Kosiniak-Kamysz: Koalicja z PO skończyła się. PSL idzie teraz własną drogą

  "Nie mamy żadnej koalicji w tym momencie. Koalicja z PO skończyła się. . PSL idzie swoją drogą" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, w odpowiedzi na pytania słuchaczy. "Będziemy współpracować z Platformą w obronie racji stanu, ale jakiś etap współpracy zakończył się" - dodaje.

 • Kowal: W Kijowie trwa rewolucja studentów. To zaczyn nowej Ukrainy

  ulicy!" "Każda inwestycja tam, to inwestycja na lata". "Dbanie o Ukrainę to też dbanie o polską rację stanu. Jeśli okazuje się, że przyciśnięcie guzika na Kremlu może zmienić orientację geopolityczną

Dyskusje na temat: racja stanu