• Informacje na temat:

  rada europy

Artykuły na temat: rada europy
 • Polska wśród krajów wymienionych przez Radę Europy

  Radę Europy niepokoją polityczne ingerencje ograniczające niezależność mediów publicznych lub regulujących je ciał - wynika z opublikowanego we wtorek najnowszego komentarza komisarza ds. praw człowieka Rady Europy Nilsa Muiżnieksa. Wymienia on także Polskę.

 • Czarnecki: Rada Europy nie jest głosem Unii Europejskiej

  Rezolucja w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce, którą przyjęła Rada Europy, nie jest głosem Unii Europejskiej - powiedział w czwartek wiceszef PE, europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Wyjaśnił, że Rada skupia też państwa, które nie są członkami Wspólnoty.

 • Abp Gądecki wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Biskupich Europy

  Arcybiskup Stanisław Gądecki został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Konferencji Biskupich Europy. Jej nowe władze wybrano w sobotę na zgromadzeniu plenarnym w Monte Carlo.

 • Rada Europy za przywróceniem procedury monitoringu Turcji

  Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy opowiedziało się we wtorek za przywróceniem procedury monitoringu Turcji; decyzja odzwierciedla poważne zaniepokojenie funkcjonowaniem instytucji demokratycznych w tym państwie - piszą agencje AP i Reuters.

 • Rada Europy krytykuje nowe węgierskie przepisy

  Eksperci Rady Europy wyrazili zaniepokojenie nowymi węgierskimi przepisami umożliwiającymi zatrzymywanie migrantów i wezwali w piątek Węgry do wprowadzenia zmian w prawie, wskazując na ryzyko wykorzystywania seksualnego dzieci przez przemytników ludzi.

 • Rada Europy: Komisarz praw człowieka krytykuje Rosję

  ...​Komisarz praw człowieka Rady Europy Nils Muiżnieks skrytykował decyzję rosyjskiego Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał zwolnił wczoraj władze Rosji z obowiązku wypłacenia miliarda 900 milionów euro odszkodowania akcjonariuszom upadłego koncernu naftowego Jukos, przejętego przez państwo. Wypłacenie takiej kwoty zasądził Europejski Trybunał Praw Człowieka.

 • Rada Europy: Aneksja Krymu zagrożeniem dla pokoju

  Komitet Ministrów Rady Europy wydał decyzję, w której uznał zajęcie Krymu przez Rosję za naruszenie prawa międzynarodowego i zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie. RE wezwała Rosję do przeprowadzenia dochodzenia ws. zarzutów o łamanie praw człowieka na półwyspie.

 • Rosja wstrzymała przelewy dla Rady Europy

  W proteście przeciw odebraniu jej praw w Radzie Europy Rosja zawiesza płacenie składek na tę instytucję i nie przekaże ostatniej tegorocznej transzy w wysokości 11 mln euro - oświadczył we wtorek szef Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu, Wiaczesław Wołodin.

 • ...skuteczniej i bardziej surowo karane. W związku z opublikowaniem raportu Sekretarz Generalny Rady Europy Thorbjorn Jagland, wezwał przywódców politycznych Francji do powstrzymania się od wszelkich uwag...

 • Instytucja Rady Europy ds. korupcji zaniepokojona zmianami w polskim sądownictwie

  Rada Europy znów weźmie pod lupę polskie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Teraz sprawą zajmie się GRECO, czyli Grupa Państw Przeciwko Korupcji - dowiedział się dziennikarz RMF FM Grzegorz Kwolek. GRECO to specjalna instytucja Rady Europy do walki z łapówkarstwem. W piątek, przypomnijmy, zmiany w polskich regulacjach dotyczących sądownictwa skrytykowała Komisja Wenecka...

Zdjęcia na temat: rada europy
Wideo na temat: rada europy
Dyskusje na temat: rada europy