• Informacje na temat:

  rada europy

Artykuły na temat: rada europy
 • Rada Europy wytyka błędy w polskiej reformie sądownictwa

  Antykorupcyjny organ Rady Europy krytykuje reformę sądownictwa w Polsce. Ustawy dotyczące Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego i ustroju sądów powszechnych, nie są zgodne ze standardami Rady Europy z zakresu walki z korupcją - oceniono.

 • Polska wśród krajów wymienionych przez Radę Europy

  Radę Europy niepokoją polityczne ingerencje ograniczające niezależność mediów publicznych lub regulujących je ciał - wynika z opublikowanego we wtorek najnowszego komentarza komisarza ds. praw człowieka Rady Europy Nilsa Muiżnieksa. Wymienia on także Polskę.

 • Czarnecki: Rada Europy nie jest głosem Unii Europejskiej

  Rezolucja w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce, którą przyjęła Rada Europy, nie jest głosem Unii Europejskiej - powiedział w czwartek wiceszef PE, europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Wyjaśnił, że Rada skupia też państwa, które nie są członkami Wspólnoty.

 • Rada Europy krytykuje Francję za sposób tłumienia protestów

  Komisarz praw człowieka Rady Europy Dunja Mijatović w opublikowanym we wtorek memorandum skrytykowała francuskie władze za sposób tłumienia protestów "żółtych kamizelek" i wezwała do "okazania większego szacunku dla praw człowieka".

 • Abp Gądecki wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Biskupich Europy

  Arcybiskup Stanisław Gądecki został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Konferencji Biskupich Europy. Jej nowe władze wybrano w sobotę na zgromadzeniu plenarnym w Monte Carlo.

 • Rada Europy za przywróceniem procedury monitoringu Turcji

  Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy opowiedziało się we wtorek za przywróceniem procedury monitoringu Turcji; decyzja odzwierciedla poważne zaniepokojenie funkcjonowaniem instytucji demokratycznych w tym państwie - piszą agencje AP i Reuters.

 • Rada Europy krytykuje nowe węgierskie przepisy

  Eksperci Rady Europy wyrazili zaniepokojenie nowymi węgierskimi przepisami umożliwiającymi zatrzymywanie migrantów i wezwali w piątek Węgry do wprowadzenia zmian w prawie, wskazując na ryzyko wykorzystywania seksualnego dzieci przez przemytników ludzi.

 • UE i Rada Europy potępiły kolejne egzekucje na Białorusi

  ..."UE kategorycznie występuje przeciwko karze śmierci niezależnie od okoliczności" – napisała w środę w komunikacie rzeczniczka UE, a Rada Europy oświadczyła: "Potępiamy kolejne dwie egzekucje na Białorusi, o których poinformowali obrońcy praw człowieka”.

 • Rada Europy: Komisarz praw człowieka krytykuje Rosję

  ...​Komisarz praw człowieka Rady Europy Nils Muiżnieks skrytykował decyzję rosyjskiego Trybunału Konstytucyjnego. Trybunał zwolnił wczoraj władze Rosji z obowiązku wypłacenia miliarda 900 milionów euro odszkodowania akcjonariuszom upadłego koncernu naftowego Jukos, przejętego przez państwo. Wypłacenie takiej kwoty zasądził Europejski Trybunał Praw Człowieka.

 • Rada Europy: Aneksja Krymu zagrożeniem dla pokoju

  Komitet Ministrów Rady Europy wydał decyzję, w której uznał zajęcie Krymu przez Rosję za naruszenie prawa międzynarodowego i zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w Europie. RE wezwała Rosję do przeprowadzenia dochodzenia ws. zarzutów o łamanie praw człowieka na półwyspie.

Zdjęcia na temat: rada europy
Wideo na temat: rada europy
Dyskusje na temat: rada europy