• Informacje na temat:

  rada europy

Artykuły na temat: rada europy
 • Rada Europy zagłosowała za Rosją

  Rosja ponownie otrzymała pełne prawo głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Tak zdecydowało to gremium w głosowaniu, które w nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się w Strasburgu.

 • ​Rada Europy przyjęła pierwszą międzynarodową definicję seksizmu

  Komitet Ministrów Rady Europy przyjął rekomendację, zawierającą - jak podkreślono - pierwszą uzgodnioną na szczeblu międzynarodowym definicję seksizmu, a także prawny mechanizm w celu walki z tym zjawiskiem.

 • Ukraina reaguje na decyzję Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy

  Po odzyskaniu przez Rosję pełnego prawa głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy delegacja Ukrainy może wstrzymać swój udział w pracach tej organizacji - ostrzegają we wtorek politycy w Kijowie.

 • Rada Europy przyjęła pierwszą międzynarodową definicję seksizmu

  ...​Pierwszą, uzgodnioną na szczeblu międzynarodowym definicję seksizmu i prawny mechanizm w celu walki z tym zjawiskiem, przyjął w rekomendacji Komitet Ministrów Rady Europy. Seksizm został zdefiniowany jako "objawianie się historycznie nierównych relacji władzy" między kobietami i mężczyznami, które prowadzi do dyskryminacji i uniemożliwia pełny rozwój kobiet w społeczeństwie".

 • Rada Europy wytyka błędy w polskiej reformie sądownictwa

  Antykorupcyjny organ Rady Europy krytykuje reformę sądownictwa w Polsce. Ustawy dotyczące Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego i ustroju sądów powszechnych, nie są zgodne ze standardami Rady Europy z zakresu walki z korupcją - oceniono.

 • Polska wśród krajów wymienionych przez Radę Europy

  Radę Europy niepokoją polityczne ingerencje ograniczające niezależność mediów publicznych lub regulujących je ciał - wynika z opublikowanego we wtorek najnowszego komentarza komisarza ds. praw człowieka Rady Europy Nilsa Muiżnieksa. Wymienia on także Polskę.

 • Ukraina zawiesza udział w pracach Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy

  Ukraińska delegacja do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zawiesiła udział w pracach tej instytucji - ogłosił we wtorek jej przewodniczący, deputowany Wołodymyr Ariew. Jest to odpowiedź na decyzję o przywróceniu Rosji pełnego prawa głosu w Zgromadzeniu.

 • Czarnecki: Rada Europy nie jest głosem Unii Europejskiej

  Rezolucja w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce, którą przyjęła Rada Europy, nie jest głosem Unii Europejskiej - powiedział w czwartek wiceszef PE, europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Wyjaśnił, że Rada skupia też państwa, które nie są członkami Wspólnoty.

 • Rada Europy krytykuje Francję za sposób tłumienia protestów

  Komisarz praw człowieka Rady Europy Dunja Mijatović w opublikowanym we wtorek memorandum skrytykowała francuskie władze za sposób tłumienia protestów "żółtych kamizelek" i wezwała do "okazania większego szacunku dla praw człowieka".

 • ​Komisarz Rady Europy krytycznie o niezależności sądownictwa w Polsce

  ..."Poprawa skuteczności działania wymiaru sprawiedliwości nie może być prowadzona kosztem niezawisłości sędziowskiej" - wynika z raportu dotyczącego m.in. sądownictwa w Polsce, opublikowanego w piątek przez Dunję Mijatović, komisarz Rady Europy ds. praw człowieka.

Zdjęcia na temat: rada europy
Wideo na temat: rada europy
Dyskusje na temat: rada europy