• Informacje na temat:

  rada gminy

Artykuły na temat: rada gminy
 • Rada gminy Słupno odwołana w referendum

  Większość głosujących w niedzielnym referendum opowiedziała się za odwołaniem rady gminy Słupno (Mazowieckie). Referendum jest ważne, gdyż wzięła w nim udział wymagana liczba głosujących. Frekwencja wyniosła 34,69 proc.

 • Wybory samorządowe 2018. Rada gminy, powiat, starostwo, sejmik i ich kompetencje

  ...zdrowotna. Organami gminy są rada i wójt. Gmin jest 2494. RADA GMINY/MIASTA - w skład rady wchodzą radni w liczbie zależnej od liczby mieszkańców, rada podejmuje decyzje przyjmując zwykłą większością(...) wokół miast na prawach powiatu nie korzystają z wpływów podatkowych samego miasta, są zazwyczaj słabe pod względem finansowym. RADA POWIATU - organ analogiczny do rady gminy; tworzona przez wybranych...

 • Rytel chce utworzenia samodzielnej gminy

  Rytel - pomorska wieś, która stała się symbolem zniszczeń dokonanych przez potężną sierpniową nawałnicę - chce samodzielności. Jak dowiedział się reporter RMF FM, sołtys Rytla zainicjował działania w sprawie odłączenia wsi od gminy miejsko-wiejskiej Czersk i utworzenia samodzielnej gminy.

 • Gminy ograniczą nocną sprzedaż alkoholu?

  ...dodatkowy zapis, mówiący o tym, że "rada gminy może wprowadzić w drodze uchwały odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych, jeżeli uzna, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na odpowiednie(...) Rada Gminy określając liczbę punktów sprzedaży alkoholu, nie uwzględnia w limicie piwa i alkoholu do 4,5 proc. Nowelizacja reguluje też problem dotyczący zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie gminy...

 • Projekt PiS: Gminy będą mogły ograniczać sprzedaż piwa

  ...​Gminy będą ustalały limity miejsc sprzedaży wszystkich napojów alkoholowych, także piwa - przewiduje projekt nowelizacji przygotowany przez posłów PiS. Możliwe będzie też ograniczenie przez radę gminy sprzedaży napojów alkoholowych w nocy.

 • W gminie zaczęła działać Młodzieżowa Rada Gminy Czerwonak. Jak na razie Rada odbyła 3 sesje.

 • Mieszkańcy gminy Nowinka (woj. podlaskie) odwołali w niedzielę w referendum obecną radę gminy, w której od ponad roku dochodziło do kłótni. 95 proc. osób spośród głosujących było za odwołaniem gminnej rady.

 • Mieszkańcy Piekoszowa (woj. świętokrzyskie) w referendum zdecydowaną większością opowiedzieli się za odwołaniem rady gminy i wójta - poinformowała przewodnicząca gminnej komisji ds. referendum w Piekoszowie Barbara Karyś.

 • W niedzielę mieszkańcy gminy Baranów zdecydują, czy chcą budowy superlotniska

  W najbliższą niedzielę mieszkańcy gminy Baranów zdecydują m.in, czy chcą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, którego lokalizacja jest wskazywana w tej gminie. Jak mówi wójt Gminy Baranów Andrzej Kolek, uprawnionych do głosowania jest ok. 4 tys. ludzi.

 • Z powodu zbyt niskiej frekwencji niedzielne referendum ws. odwołania Rady Gminy Wądroże Wielkie (woj. dolnośląskie) jest nieważne - poinformowano w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy.

Zdjęcia na temat: rada gminy
Dyskusje na temat: rada gminy