• Informacje na temat:

  rada królewska

Artykuły na temat: rada królewska
 • Pożar hali w miejscowości Klwatka Królewska

  Pożar hali magazynowo-produkcyjnej w miejscowości Klwatka Królewska koło Radomia na Mazowszu. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Belgijska rodzina królewska postanowiła zwrócić się do krajowej rady etyki dziennikarstwa, by wypowiedziała się na temat książki Frederica Deborsu o rodzinie królewskiej "Questions royales" (Sprawy królewskie) - informują w piątek belgijskie dzienniki.

 • Pjongczang: Królewska euforia Szwedów i katastrofa Norwegów

  Radość króla Szwecji Karola XVI Gustawa pokazywana na zmianę ze smutnymi twarzami Norwegów, zmartwionych drugim miejscem w biathlonowej sztafecie na igrzyskach w Pjongczangu, stał się tematem skandynawskich mediów. Rywalizację wygrała Szwecja przed Norwegią i Niemcami.

 • Wiceszef MON Wojciech Fałkowski będzie nowym dyrektorem Zamku Królewskiego

  Najpóźniej za kilka tygodni Zamek Królewski w Warszawie będzie miał nowego dyrektora. Będzie nim jeden z dotychczasowych wiceministrów obrony - Wojciech Fałkowski. W rozmowie z Marcinem Zaborskim potwierdził to w RMF FM wiceszef resortu kultury, Jarosław Sellin.

 • "Sopocki trop". Policja odnalazła meble z Łazienek Królewskich w Warszawie

  Cztery krzesła, dwa fotele i stolik odzyskali policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji razem z pracownikami resortu kultury. Meble zostały odnalezione podczas przeszukania jednego z antykwariatów w Sopocie. Jak twierdzą funkcjonariusze, mogą stanowić polskie straty wojenne pochodzące z dawnej kolekcji Łazienek Królewskich w Warszawie.

 • Gorący spór! Kto będzie nowym dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie?

  Kto będzie nowym dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie? 1 stycznia dotychczasowy szef placówki, profesor Andrzej Rottermund, zakończył pracę w muzeum. Rada Powiernicza, zgodnie z ustawą, rekomendowała na to stanowisko byłą minister kultury prof. Małgorzatę Omilanowską. Minister kultury i dziedzictwa narodowego tę kandydaturę jednak odrzucił. "W żadnym stopniu nie można stwierdzić, że doszło...

 • ...państwowych weźmie udział m.in. prezydent Andrzej Duda, będą koncerty i spektakle. Na początku marca br. Rada Warszawy zdecydowała, że w dniu rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim przeprowadzi(...) uhonorowano w ten sposób Józefa Piłsudskiego. Rada miasta nadawała tytuł w latach 1918-1929 osobom szczególnie zasłużonym dla stolicy. Tradycję wznowiono w 1992 r. Wyróżniona w ten sposób osoba otrzymuje...

 • Omilanowska wybrana dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie. Gliński nie chce jej powołać

  Małgorzata Omilanowska nie powinna być dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie - uważa minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Chociaż rada powiernicza Zamku Królewskiego wybrała byłą minister kultury na to stanowisko, to obecny szef resortu nie chce powołać profesor Omilanowskiej.

 • Obchody 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Uroczysta sesja rady miasta

  Prawnik, b. pierwszy prezes Sądu Najwyższego prof. Adam Strzembosz otrzymał w piątek podczas uroczystej sesji Rady Warszawy tytuł honorowego obywatela Warszawy. Sesja na Zamku Królewskim była częścią programu obchodów 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

 • Uroczysta kolacja na Zamku Królewskim w Warszawie

  W Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta kolacja z okazji 25-lecia wolności. Uczestniczyli w niej między innymi prezydenci Polski i USA, Bronisław Komorowski i Barack Obama, oraz były prezydent Lech Wałęsa.

Zdjęcia na temat: rada królewska
Dyskusje na temat: rada królewska