• Informacje na temat:

  rada królewska

Artykuły na temat: rada królewska
 • Belgijska rodzina królewska postanowiła zwrócić się do krajowej rady etyki dziennikarstwa, by wypowiedziała się na temat książki Frederica Deborsu o rodzinie królewskiej "Questions royales" (Sprawy królewskie) - informują w piątek belgijskie dzienniki.

 • Wiceszef MON Wojciech Fałkowski będzie nowym dyrektorem Zamku Królewskiego

  Najpóźniej za kilka tygodni Zamek Królewski w Warszawie będzie miał nowego dyrektora. Będzie nim jeden z dotychczasowych wiceministrów obrony - Wojciech Fałkowski. W rozmowie z Marcinem Zaborskim potwierdził to w RMF FM wiceszef resortu kultury, Jarosław Sellin.

 • "Sopocki trop". Policja odnalazła meble z Łazienek Królewskich w Warszawie

  Cztery krzesła, dwa fotele i stolik odzyskali policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji razem z pracownikami resortu kultury. Meble zostały odnalezione podczas przeszukania jednego z antykwariatów w Sopocie. Jak twierdzą funkcjonariusze, mogą stanowić polskie straty wojenne pochodzące z dawnej kolekcji Łazienek Królewskich w Warszawie.

 • Gorący spór! Kto będzie nowym dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie?

  Kto będzie nowym dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie? 1 stycznia dotychczasowy szef placówki, profesor Andrzej Rottermund, zakończył pracę w muzeum. Rada Powiernicza, zgodnie z ustawą, rekomendowała na to stanowisko byłą minister kultury prof. Małgorzatę Omilanowską. Minister kultury i dziedzictwa narodowego tę kandydaturę jednak odrzucił. "W żadnym stopniu nie można stwierdzić, że doszło...

 • Omilanowska wybrana dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie. Gliński nie chce jej powołać

  Małgorzata Omilanowska nie powinna być dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie - uważa minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. Chociaż rada powiernicza Zamku Królewskiego wybrała byłą minister kultury na to stanowisko, to obecny szef resortu nie chce powołać profesor Omilanowskiej.

 • Obchody 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Uroczysta sesja rady miasta

  Prawnik, b. pierwszy prezes Sądu Najwyższego prof. Adam Strzembosz otrzymał w piątek podczas uroczystej sesji Rady Warszawy tytuł honorowego obywatela Warszawy. Sesja na Zamku Królewskim była częścią programu obchodów 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego

 • Uroczysta kolacja na Zamku Królewskim w Warszawie

  W Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczysta kolacja z okazji 25-lecia wolności. Uczestniczyli w niej między innymi prezydenci Polski i USA, Bronisław Komorowski i Barack Obama, oraz były prezydent Lech Wałęsa.

 • Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie będzie wnioskować o włączenie sąsiadującej z muzeum działki należącej do dewelopera, który zburzył stojący na niej zabytkowy budynek koszar - powiedział szef placówki. Chce tam urządzić wjazd do Stajni Kubickiego.

 • Królewska Kapituła Belgijska doceniła "ogromny wkład pracy Stanisława Szczepaniaka w rozwój polskiej myśli technicznej" - naukowiec jest autorem prawie 130 wynalazków i rozwiązań innowacyjnych. Laureat odebrał odznaczenie w czwartek w Kielcach z rąk prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów Michała Szoty, podczas uroczystej sesji Rady Miasta z udziałem senatu Politechniki...

 • Zgodnie z tradycją, również i w tym roku Prezydent Miasta Krakowa przyzna Nagrody Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa najwybitniejszym przedstawicielom kultury, sztuki, nauki, techniki i sportu. Nagrody w kategoriach indywidualnych i zespołowych zostaną przyznane za konkretne dokonania w formie pracy ukończonej w 2001 roku i obejmować będą następujące dziedziny: kulturę i sztukę, naukę i technikę oraz sport.

Zdjęcia na temat: rada królewska
Dyskusje na temat: rada królewska