• Informacje na temat:

  rada miejska

Artykuły na temat: rada miejska
 • Rada Miejska Jersey City za przeniesieniem Pomnika Katyńskiego

  Rada Miejska Jersey City podjęła w czwartek rano czasu polskiego decyzję o usunięciu Pomnika Katyńskiego z placu Exchange. Stosunkiem głosów 6:3 radni opowiedzieli się za przeniesieniem monumentu na nowe, odległe o 60 metrów miejsce.

 • ​Rada miejska West Hollywood poparła usunięcie gwiazdy Trumpa z Alei Sław

  ...​Rada miejska West Hollywood w kalifornijskim hrabstwie Los Angeles opowiedziała się za usunięciem gwiazdy Donalda Trumpa ze znanej na całym świecie Alei Sław w Los Angeles - informują we wtorek amerykańskie media. Decyzja należy jednak do władz LA.

 • Miejska Rada Sportu

  ..., Wychowania, Kultury i Sportu Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Miejska Rada Sportu jako organ opiniodawczy oraz inicjujący będzie spotykać się co najmniej raz w kwartale. Wiadomość pochodzi...

 • ...wpływ na wynik głosowania". Protest komitetu wyborczego wyborców Marka Łachacza "My Piszanie" poparli zarówno miejska komisja wyborcza w Piszu jak i komisarz wyborczy w Olsztynie. Postanowienie sądu okręgowego o unieważnieniu wyborów i przeprowadzeniu ponownego głosowania w okręgu nr 8 nie jest prawomocne i przysługuje od niego zażalenie do sądu apelacyjnego w Białymstoku. Rada...

 • Tygodnik "Przegląd": Miejska rewolucja w Hiszpanii

  ...i protestów z 8 marca. Rada miejska zwiększyła budżet na mieszkania dla ofiar przemocy, a także rozpoczęła kampanię "Barcelona Antimasclista", która zaangażowała kluby nocne w walkę z agresją seksualną. Rada miasta utworzyła jednostkę ds. pomocy ofiarom handlu ludźmi. Przykład idzie z Barcelony Ta "la nueva politica", jak czasem zachodnie i hiszpańskie media nazywają rządy w Barcelonie, jest...

 • ...koszalińskiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Podczas czwartkowej sesji mandat radnego po zmarłym Władysławie Husejsce objęła Bogumiła Tiece, która w wyborach w 2010 r. również startowała z listy PO. Rada Miejska w Koszalinie liczy 25 osób. 14 radnych reprezentuje Platformę Obywatelską, 5 - Sojusz lewicy Demokratycznej, 3 - Prawo i Sprawiedliwość, 3 - Stowarzyszenie Lepszy Koszalin.

 • Rada Miejska Koszalina (woj. zachodniopomorskie) wybrała w czwartek na inauguracyjnym posiedzeniu prezydium na kadencję 2010 - 2014.

 • ...wtorkowej rozmowie Godlewski zapewnił jednak, że rada będzie współpracować z prezydentem dla dobra miasta i mieszkańców. - Kampania rządzi się swoimi prawami, staraliśmy się różnić programowo. Teraz(...), nie zaś okładania się, jak to jest w innych izbach - podsumował. Rada minionej kadencji liczyła 31 radnych. Forum Samorządowe i Piotr Uszok miało w niej większość - 14 mandatów, PO - 11, PiS - 4, SLD - 2.

 • Kraków: Darmowa komunikacja miejska także dla gimnazjalistów

  Do tej pory z darmowych przejazdów mogli korzystać jedynie uczniowie podstawówek. Teraz Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę rozszerzającą uprawnienie do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej na uczniów krakowskich gimnazjów. Uchwała ma związek z reformą edukacji, bowiem od rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 część uczniów - nawet z tego samego rocznika - płaciła za bilety, a inni...

 • ...nowej strony Rady Miejskiej może uzyskać każdy użytkownik portalu Facebook wpisując w wyszukiwarce hasło "Rada Miejska w Łodzi". Do tej pory łódzcy radni spotykali się z mieszkańcami osobiście na...

Zdjęcia na temat: rada miejska
Wideo na temat: rada miejska
 • Demonstracje przeciw likwidacji szkół na sesji rady miejskiej w Łodzi

  Łódzcy radni debatują o likwidacji prawie 20 szkół. Za pomysłem opowiada się wiceprezydent z PiS-u Krzysztof Piątkowski. Rodzice od południa zakłócają obrady Rady Miejskiej, a w transparentach określają Piątkowskiego „Grabarzem łódzkich szkół”. Jeszcze dziś ma zapaść decyzja w sprawie likwidacji.

 • Protest przeciwko likwidacji szkół na sesji rady miejskiej w Łodzi

  Ponad 400 nauczycieli, rodziców i uczniów protestujących przeciwko zamiarowi likwidacji ich placówek przez władze Łodzi pojawiło się na sesji Rady Miejskiej w Łodzi. Radni mają głosować uchwały dot. zamiaru likwidacji w tym roku lub w najbliższych latach w sumie 19 szkół różnego typu.

 • Ruch w Katowicach na razie niewielki

  Ruch w Katowicach niewielki. Również przy cmentarzu przy ulicy Damrota nie ma chaosu. Wygląda na to, że wiele osób skorzystało z rad policji i wybrało dziś komunikację miejską.

Dyskusje na temat: rada miejska