• Informacje na temat:

  rada narodowa lwowska

Artykuły na temat: rada narodowa lwowska
 • Lwowska Rada Obwodowa zażądała odnowienia zniszczonego w kwietniu pomnika żołnierzy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w Hruszowicach w województwie podkarpackim. Apel rady o odnowienie pomnika rada adresowany jest do rządu i władz lokalnych w Polsce.

 • Lwowska rada żąda odnowienia pomnika UPA w Hruszowicach

  Lwowska Rada Obwodowa zażądała odnowienia zniszczonego pomnika żołnierzy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w Hruszowicach w województwie podkarpackim. Apel rady o odnowienie pomnika adresowany jest do rządu i władz lokalnych w Polsce.

 • Reprywatyzacja: ​Sprzeciw prokuratury w sprawie Lwowskiej 15

  Prokuratura Regionalna wniosła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego sprzeciw dotyczący reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Lwowskiej 15 w Warszawie. Prokuratora wniosła o stwierdzenie nieważności decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego z listopada 2000 roku.

 • Historyczne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu

  ...i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla nas i dla siebie jako wspólnota narodowa i polityczna" - powiedział Duda. "Przyjęcie chrztu określiło naszą tożsamość" "Przyjęcie chrztu(...) wspólna tożsamość narodowa, chrześcijańska; moc, która kilkakroć w ostatnich stuleciach ujawniała się w naszej historii, moc, która pomagała nam przetrwać najgorsze doświadczenia, utratę wolności...

 • Lwowscy Polacy: Stanowisko radnych ws. Domu Polskiego niezrozumiałe

  Polacy we Lwowie nie rozumieją Rady Miejskiej, która odwleka przekazanie budynku na potrzeby Domu Kultury Polskiej i uważają zachowanie radnych za nieodpowiedzialne - powiedział w czwartek Emil Legowicz, prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej.

 • W czasie oficjalnych uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja doszło w Przemyślu do spektakularnego wydarzenia. Przewodniczący rady miasta Jan Bartmiński, desygnowany na to stanowisko przez klub PO, w czasie przemówienia posła Mieczysława Golby z Solidarnej Polski zaczął gwizdać. Tak jak gwiżdżą mali chłopcy na podwórku, gdy chcą kogoś spomstować.

 • Andrzej Kunert. Jak zaznaczył, Rada chcąc utrwalić pamięć o osobie, "dla której godność człowieka, prawo narodów do samostanowienia i honor Rzeczypospolitej były cenniejsze niż własne życie" ufundowała...

 • Cmentarz Orląt zgodnie z planem

  Rada Lwowa przegłosowała otwarcie Cmentarza Orląt Lwowskich. Tak jak planowano, uroczystość odbędzie się 24 czerwca.

 • Ukraina: Pogrzeb polskich żołnierzy

  Na Ukrainie zostanie dziś pochowanych stu polskich żołnierzy walczących z Niemcami o Lwów w 1939. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 czasu polskiego w kościele diecezjalnym w Mościskach mszą w intencji poległych. Poprowadzi ją arcybiskup, metropolita lwowski Mieczysław Mokrzycki.

 • "NG": Manewry z udziałem NATO pokazują poparcie wojskowe dla Ukrainy

  Rozpoczęte w poniedziałek na Morzu Czarnym manewry Sea Breeze 2014 i planowane na drugą połowę września w obwodzie lwowskim ćwiczenia Rapid Trident demonstrują realne poparcie wojskowe NATO dla Ukrainy - podkreśla we wtorek "Niezawisimaja Gazieta".