• Informacje na temat:

  rada państwa

Artykuły na temat: rada państwa
 • UE i Rada Europy: Turcja musi szanować demokrację i państwo prawa

  Szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini oraz sekretarz generalny Rady Europy Thorbjorn Jagland w czwartkowej rozmowie telefonicznej podkreślili konieczność "pełnego poszanowania" przez Turcję demokracji, zasad państwa prawa i podstawowych wolności.

 • Ostatnia taka Rada

  Dziś zapewne po raz ostatni zebrała się Rada Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem Bronisława Komorowskiego. Tematem obrad były przygotowania do przyszłorocznego szczytu NATO w Warszawie. Osobliwością spotkania jest to, że szczyt omawiały osoby, które prawdopodobnie nie będą z nim miały już nic wspólnego, pod nieobecność jego gospodarza, prezydenta Andrzeja Dudy.

 • Walkower, czyli równoległe państwa

  .... Na naszych oczach budują się właśnie dwa równoległe państwa.

 • Krajowa Rada Prokuratorów odpowiada na stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa

  Krajowa Rada Sądownictwa nie ma kompetencji do komentowania legalnych działań prokuratury; stanowisko KRS podważa zasadę legalizmu; żadna grupa społeczna nie powinna stawiać się ponad prawem - głosi wtorkowa uchwała Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym.

 • Narodowa Rada Rozwoju o polityce społecznej

  Polityka społeczna państwa będzie przedmiotem spotkania o godz.11.00 Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie.

 • Czarnecki: Rada Europy nie jest głosem Unii Europejskiej

  Rezolucja w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce, którą przyjęła Rada Europy, nie jest głosem Unii Europejskiej - powiedział w czwartek wiceszef PE, europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Wyjaśnił, że Rada skupia też państwa, które nie są członkami Wspólnoty.

 • Rada Bezpieczeństwa ONZ zaniepokojona planami referendum w Kurdystanie

  Państwa należące do Rady Bezpieczeństwa ONZ wyraziły w czwartek zaniepokojenie planami przeprowadzenia referendum w irackim Kurdystanie. Referendum może mieć destabilizacyjny charakter - wskazano w wydanym oświadczeniu.

 • Rada Europy: Komisarz praw człowieka krytykuje Rosję

  Komisarz Muiżnieks podkreślił, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego Federacji Rosyjskiej ma daleko idące konsekwencje dla ochrony praw człowieka w Rosji i innych krajach Europy. Odmowa wykonania wyroku Trybunału w Strasburgu i powoływanie się przy tym na obowiązujące prawo osłabia gwarancje dla obywateli i firm ochrony przed ewentualnymi nadużyciami ze strony państwa. Zdaniem Muiżnieksa...

 • Finanse TVP pod lupą Rady Mediów Narodowych

  Rada Mediów Narodowych chce pod koniec listopada zorganizować w Warszawie spotkanie rad programowych mediów publicznych - powiedział szef Rady Krzysztof Czabański po jej czwartkowym posiedzeniu. Uczestniczył w nim także prezes TVP Jacek Kurski, który przedstawił informację na temat finansów spółki.

 • Ukonstytuowała się Rada Nadzorcza Polskiego Radia

  Ukonstytuowała się Rada Nadzorcza Polskiego Radia S.A. W jej skład weszli: przewodniczący Artur Kubaj, zastępca przewodniczącego Zbigniew Hajłasz, członek rady Maciej Jankiewicz.

Zdjęcia na temat: rada państwa
Wideo na temat: rada państwa
 • ​Sienkiewicz: Za ochronę Trynkiewicza zapłaci państwo. Policja da sobie radę

  "Za ochronę Mariusza Trynkiewicza zapłaci państwo. To nie będą wielkie pieniądze. To wydatki ekstra, które jednak spokojne zmieszczą się budżecie policyjnym" - tłumaczy szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Kto odpowie, jeśli Trynkiewicz znów zaatakuje? "Trzeba zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Wydałem policji polecenia. Policja przygotowuje się od miesięcy. Jestem przekonany, że dadzą sobie radę"- zapewnia.

 • Gliński: Nie ma kolesiostwa w spółkach Skarbu Państwa. Sytuacja z Misiewiczem przesadzona

  "W radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa muszą być ludzie zaufani polityków, którzy odpowiadają za te spółki" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Gliński. Minister kultury odniósł się w ten sposób do osoby Bartłomieja Misiewicza - rzecznika ministra obrony narodowej, którego wykształceniem media zainteresowały się po tym, jak został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy

 • Bielecki: Przejęcie pieniędzy OFE przez państwo to jedno z rozwiązań

  naszego państwa. Tu nie ma żadnej magicznej drogi na skróty, magicznej drogi do bogactwa i wczasów na wyspach Hula Gula" - tłumaczy Bielecki w Kontrwywiadzie RMF FM.

Dyskusje na temat: rada państwa