• Informacje na temat:

  rada państwa

Artykuły na temat: rada państwa
 • Państwa UE poparły wniosek KE. Rada UE idzie dalej z art. 7

  ...wymiaru sprawiedliwości; to były czasy, gdy sędziowie na usługach państwa Tuska tropili internautów krytykujących ówczesną władzę. Wtedy panie Timmermans milczał pan, gdy Polską rządził prounijny układ pod...

 • UE i Rada Europy: Turcja musi szanować demokrację i państwo prawa

  Szefowa dyplomacji UE Federica Mogherini oraz sekretarz generalny Rady Europy Thorbjorn Jagland w czwartkowej rozmowie telefonicznej podkreślili konieczność "pełnego poszanowania" przez Turcję demokracji, zasad państwa prawa i podstawowych wolności.

 • Syryjska Rada Demokratyczna krytykuje Rosję

  Rządząca w północnej Syrii Syryjska Rada Demokratyczna (SDC) wezwała we wtorek Rosję, by zajęła się zbrodniami Turcji w Afrinie, zamiast martwić się rzekomym tworzeniem przez syryjskich Kurdów "quasi-państwa".

 • ...gest silnego państwa, czy państwa przestraszonego? Osobiście siły w tym nie dostrzegam, a raczej wymuszoną nadgorliwość, skuwanie kajdankami było niepotrzebne, ale widocznie zwierzchnikom to się(...) jest krętacka. Przykładów na krętactwo jest aż nadto, zatrzymajmy się przy jednym. Właśnie w bólach powstaje nowa Krajowa Rada Sądownictwa, część wybitnych prawników w ogóle odmawia jej prawomocności...

 • Burzliwe obrady Rady Warszawy w sprawie bonifikaty

  Rada Warszawy przyjęła projekt uchwały przywracającej 98-proc. bonifikatę przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego we własność. Wcześniej na sali doszło do awantury pomiędzy radnymi PiS i Koalicji Obywatelskiej. Radni PiS zablokowali mównicę.

 • Unijna RPO krytykuje Radę UE

  ...odpowiedź na jej zastrzeżenia do 9 maja. Rada UE jest współlegislatorem wraz z Parlamentem Europejskim. Zanim państwa członkowskie podejmą decyzję co do propozycji przedłożonej im przez Komisję(...) negatywnych nastrojów" - oświadczyła we wtorek O'Reilly. Dyskusje za zamkniętymi drzwiami Rada UE, w której spotykają się ministrowie, ale także dyplomaci, czy eksperci, reprezentuje głos rządów...

 • Ostatnia taka Rada

  Dziś zapewne po raz ostatni zebrała się Rada Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem Bronisława Komorowskiego. Tematem obrad były przygotowania do przyszłorocznego szczytu NATO w Warszawie. Osobliwością spotkania jest to, że szczyt omawiały osoby, które prawdopodobnie nie będą z nim miały już nic wspólnego, pod nieobecność jego gospodarza, prezydenta Andrzeja Dudy.

 • Walkower, czyli równoległe państwa

  .... Na naszych oczach budują się właśnie dwa równoległe państwa.

 • Krajowa Rada Prokuratorów odpowiada na stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa

  Krajowa Rada Sądownictwa nie ma kompetencji do komentowania legalnych działań prokuratury; stanowisko KRS podważa zasadę legalizmu; żadna grupa społeczna nie powinna stawiać się ponad prawem - głosi wtorkowa uchwała Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym.

 • Narodowa Rada Rozwoju o polityce społecznej

  Polityka społeczna państwa będzie przedmiotem spotkania o godz.11.00 Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie.

Zdjęcia na temat: rada państwa
Wideo na temat: rada państwa
 • ​Sienkiewicz: Za ochronę Trynkiewicza zapłaci państwo. Policja da sobie radę

  "Za ochronę Mariusza Trynkiewicza zapłaci państwo. To nie będą wielkie pieniądze. To wydatki ekstra, które jednak spokojne zmieszczą się budżecie policyjnym" - tłumaczy szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. Kto odpowie, jeśli Trynkiewicz znów zaatakuje? "Trzeba zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Wydałem policji polecenia. Policja przygotowuje się od miesięcy. Jestem przekonany, że dadzą sobie radę"- zapewnia.

 • Gliński: Nie ma kolesiostwa w spółkach Skarbu Państwa. Sytuacja z Misiewiczem przesadzona

  "W radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa muszą być ludzie zaufani polityków, którzy odpowiadają za te spółki" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Gliński. Minister kultury odniósł się w ten sposób do osoby Bartłomieja Misiewicza - rzecznika ministra obrony narodowej, którego wykształceniem media zainteresowały się po tym, jak został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy

 • Bielecki: Przejęcie pieniędzy OFE przez państwo to jedno z rozwiązań

  naszego państwa. Tu nie ma żadnej magicznej drogi na skróty, magicznej drogi do bogactwa i wczasów na wyspach Hula Gula" - tłumaczy Bielecki w Kontrwywiadzie RMF FM.