• Informacje na temat:

  rada polityczna

Artykuły na temat: rada polityczna
 • ​Rozpoczęły się obrady Rady Politycznej PiS

  W niedzielę przed południem w Warszawie zebrała się Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości. Rada zdecyduje m.in. o tym, którzy politycy będą przez kolejne lata wiceprezesami PiS oraz kto zasiądzie w ścisłym kierownictwie partii - Komitecie Politycznym.

 • Rada Polityczna PiS wybierze władze statutowe

  Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości zbiera się dziś w Warszawie. Na wniosek prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego rada dokona w tajnym głosowaniu wyboru władz statutowych: Komitetu Politycznego, szefa Komitetu Wykonawczego, skarbnika i wiceprezesów.

 • Obraduje Rada Polityczna PiS. Ma wybrać nowych wiceprezesów

  W Warszawie zebrała się dziś Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości. Zdecyduje ona m.in. o tym, którzy politycy będą przez kolejne lata wiceprezesami PiS oraz kto zasiądzie w ścisłym kierownictwie partii - Komitecie Politycznym.

 • Rada Polityczna PiS zbierze się w sobotę pierwszy raz od czasu rekonstrukcji rządu

  W sobotę zbierze się Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z tematów obrad ma być wybór nowego szefa Komitetu Wykonawczego partii w miejsce Joachima Brudzińskiego, który na początku roku objął funkcję szefa resortu spraw wewnętrznych i administracji.

 • Rada Polityczna PiS spotka się 11 września

  W niedzielę 11 września odbędzie się posiedzenie Rady Politycznej PiS. Rada zdecyduje m.in. o tym, którzy politycy będą przez kolejne lata wiceprezesami partii. Nieoficjalnie mówi się, że głównymi kandydatami na te stanowiska są Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki.

 • Rada Polityczna PiS wybrała nowych wiceprezesów partii

  Premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister koordynator specsłużb Mariusz Kamiński, szef MON Antoni Macierewicz i minister w KPRM Adam Lipiński zostali w niedzielę wybrani na wiceszefów Prawa i Sprawiedliwości. Wyboru dokonała Rada Polityczna partii. Wybrano też nowy skład Komitetu Politycznego PiS. Jego członkami zostali m.in. wicepremier...

 • Dzisiaj zebranie Rady Politycznej PiS

  W sobotę po godz. 10.30. w siedzibie partii na ul. Nowogrodzkiej rozpoczęło się posiedzenie Rady Politycznej PiS; ma ona m.in. wybrać nowego szefa Komitetu Wykonawczego PiS w miejsce Joachima Brudzińskiego, który na początku roku objął funkcję szefa MSWiA.

 • Wiceszef MS o raporcie ONZ: Cyniczna gra polityczna

  ..."Raport ONZ to cyniczna gra polityczna, mająca charakter podwójnych standardów" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, odnosząc się do raportu Rady Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych, w którym krytycznie oceniono niezależność wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

 • ​Deszczyca: Uchwały ws. Wołynia to deklaracja polityczna

  Decyzje polskiego Sejmu i Senatu w sprawie uznania zbrodni na Wołyniu za ludobójstwo są jednostronną deklaracją polityczną, na którą z godnością odpowiedziała Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy - ocenił ukraiński ambasador w Polsce Andrij Deszczyca.

 • ​Gorące krzesło szefa Rady Europejskiej

  Scena polityczna Unii Europejskiej stała się w ostatnich dniach zarzewiem konfliktu. Powodem jest funkcja przewodniczącego Rady Europejskiej. Co się wydarzyło i o co toczy się gra? Wyjaśniamy.

Wideo na temat: rada polityczna
 • Dera o propozycji prezydenta ws. wyboru członków KRS: Zabrakło woli politycznej

  Dera. „Jeżeli jest wola polityczna, to się da wszystko w Polsce zrobić, a tej woli politycznej w tym przypadku zabrakło” – dodał. Prezydencki minister zaznaczył także, że zmiany w wyborze KRS potrzebne

 • Beata Mazurek: Nie warto rozmawiać z Tuskiem. Na polskiej arenie politycznej się skompromitował

  "Nie warto rozmawiać z Tuskiem. (...) W mojej ocenie jest to człowiek, który na arenie politycznej polskiej się skompromitował, nie dbał o interesy Polski. Nie ma powodu, by rozmawiać z nim po to, by uwiarygadniać jego pozycję" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS Beata Mazurek, pytana o to, czy Jarosław Kaczyński wziąłby udział w debacie, którą na Twitterze zaproponował mu przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski. "Tyle, ile insynuacji...

 • Szymański o Smoleńsku: My o tej sprawie nie zapomnimy

  na stanowisku szefa Rady Europejskiej. „Rada Europejska zajmuje się różnymi rzeczami, nie tylko polityczną przyszłością Donalda Tuska. (…) Rząd się wypowie w tej sprawie, ale w tej chwili jest

Dyskusje na temat: rada polityczna