• Informacje na temat:

  rada starców

Artykuły na temat: rada starców
 • Jak się starzeć, to w Szwecji. Polska? Przedostatnia w rankingu

  Polska jest przedostatnia w rankingu krajów UE przyjaznych seniorom według indeksu aktywnego starzenia się (AAI). Za nami jest Grecja, a tuż przed nami Słowacja. Dwa lata temu byliśmy na ostatnim miejscu. Najlepszymi krajami są Szwecja, Dania i Holandia.

 • Pielęgniarki: Jest nas coraz mniej, a społeczeństwo się starzeje

  Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych (NIPiP) alarmuje, że liczba pielęgniarek gwałtownie spada, powstaje luka pokoleniowa w zawodzie, a społeczeństwo starzeje się i potrzeby związane z opieką pielęgniarską będą rosły. Podczas posiedzenia NIPiP w Warszawie biały personel szpitala dyskutował na temat swojej aktualnej sytuacji i zabezpieczenia społeczeństwa w świadczenia pielęgniarskie i położnicze.

 • Kosiniak-Kamysz: Rada Dialogu Społecznego najbardziej innowacyjna w Europie

  Prezydent Andrzej Duda powoła dziś Radę Dialogu Społecznego. Zastąpi ona Komisję Trójstronną do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Według ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza, będzie to najbardziej innowacyjna Rada w Europie.

 • Pierwsze posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju. Dyskutowano o służbie zdrowia

  - System ochrony zdrowia nie może podlegać w pełnym tego słowa znaczeniu grze rynkowej - podkreślił prezydent Andrzej Duda po pierwszym posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju. Spotkanie poświęcono kwestiom zdrowotnym. Dyskutowano m.in. o finansowaniu ochrony zdrowia i dostępności do świadczeń.

 • Putin podpisał ustawę o "kremlowskich starcach"

  Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji, uchwaliła ustawę 19 grudnia. Rada Federacji, izba wyższa, zatwierdziła ustawę 26 grudnia. Inicjatorem tego aktu prawnego był sam prezydent. Część mediów oceniła inicjatywę Putina jako przygotowywanie kraju do powrotu "rządów gerontokracji", jak w Rosji nazywa się ostatnie lata panowania Leonida Breżniewa (1964-82), kiedy to średnia wieku członków...

 • ...więzienia w Lublińcu. RPO skierowała także zaproszenie do pani Anny Dymnej, założycielki Fundacji "Mimo Wszystko". Rada ma spotykać się co trzy miesiące, ale niektórzy jej członkowie będą również...

 • ...czele którego stanęła zastępczyni burmistrza Elena Dall'Oco, z zawodu kucharka. Natychmiast zabrała się do pracy w nowej roli: sylwestrowy wieczór spędziła w domu starców przygotowując dla nich...

 • Na czele wydziału rady miejskiej do spraw szczęścia stanęła zastępczyni burmistrza Elena Dall'Oco, z zawodu kucharka. Natychmiast zabrała się do pracy. Sylwestrowy wieczór spędziła w domu starców przygotowując dla nich uroczystą kolację. Władze miasteczka, które powołały taki wydział, muszą nie tylko na drodze administracyjnej poprawiać sytuację mieszkańców, ale także występować z inicjatywami...

 • Eksperci: 50 proc. zgonów to skutek chorób układu krążenia

  Choroby układu krążenia są największym zagrożeniem dla życia Polaków, a wskutek starzenia się społeczeństwa umieralność z tego powodu będzie coraz wyższa. Tymczasem finansowanie programów ich leczenia maleje - wskazywali eksperci podczas sesji Rządowej Rady Ludnościowej.

 • Amnestia dla Pussy Riot?

  Wokalistki rosyjskiej grupy Pussy Riot mają szansę na wcześniejsze wyjście z kolonii karnych. Kremlowska rada do spraw praw człowieka przygotowuje projekt amnestii dla odsiadujących wyroki kobiet, starców i inwalidów. Amnestia miałaby być związana z 20-leciem konstytucji Federacji Rosyjskiej.

Dyskusje na temat: rada starców