• Informacje na temat:

  radio wolna europa

Artykuły na temat: radio wolna europa
 • Biura Radia Wolna Europa w Azerbejdżanie zostały w piątek zrewidowane przez "uzbrojonych policjantów", którym towarzyszyli przedstawiciele prokuratury - poinformował dyrektor radia Kenan Alijew. Rozgłośni w Baku grozi zamknięcie.

 • Saddam Husajn zlecił swym tajnym agentom przeprowadzenie ataku na siedzibę Radia Wolna Europa/ Radio Liberty w Pradze w celu położenia kresu emitowaniu audycji na Irak - poinformował rzecznik czeskiego wywiadu.

 • Sponsorowane przez USA Radio Wolna Europa/Radio Swoboda od dzisiaj będzie nadawało swój program także na plemiennych obszarach Pakistanu, aby zapewnić tamtejszej ludności alternatywę dla rozgłośni muzułmańskich ekstremistów - powiadomiła rozgłośnia, której siedziba mieści się w Pradze.

 • ...3 maja minie 60. rocznica nadania z Monachium do Polski pierwszej audycji Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Dziś już coraz mniej osób kojarzy tę nazwę, a pewnie jeszcze mniej wie, jak wielką rolę odgrywało to radio w walce o wolność słowa w czasach komunistycznego PRL-u. A już zupełnie zapomnianym elementem jego dziejów jest wsparcie, jakiego RWE udzielało Kościołowi w Polsce.

 • Korespodent Radia Wolna Europa Andriej Babicki, wymieniony u czeczeńskich bojowników za dwóch rosyjskich żołnierzy żyje.

 • Czeska Rada Bezpieczeństwa Państwa poleciła rządowi premiera Zemana podjecie rozmów z przedstawicielami Radia Wolna Europa, w sprawie przeniesienia siedziby tej rozgłośni w bardziej bezpieczne miejsce. Radio Wolna Europa mieści się w samym centrum Pragi, tuż przy Placu Vaclava, w sąsiedztwie kluczowej magistrali drogowej.

 • Ostatni opublikowany artykuł zaginionego saudyjskiego dziennikarza

  Świat arabski potrzebuje wolnych, ponadnarodowych mediów, swojego Radia Wolna Europa, bo bez nich nigdy tam nie zapanuje demokracja - napisał w ostatnim, opublikowanym w czwartek tekście dla "Washington Post" zaginiony saudyjski dziennikarz Dżamal Chaszodżdżi.

 • Wszyscy powinni dowiedzieć się o mężczyznach, którzy giną w Syrii "bez powodu" - powiedziała wdowa po rosyjskim najemniku tzw. grupy Wagnera walczącym w Syrii, cytowana w środę przez kanał telewizyjny Nastojaszczeje Wriemia prowadzony przez Radio Wolna Europa.

 • W dniach 28 - 30 września 2007 r. - na pożegnanie lata i powitanie jesieni - już po raz czternasty odbędzie się w Gdyni piękna, plenerowa impreza "Dary Ziemi i... Europa od Kuchni".

 • Komisja do spraw Stosunków Międzynarodowych w amerykańskim Kongresie zatwierdziła projekt stworzenia Radia Wolny Afganistan, rozgłośni zajmującej się zwalczaniem talibskiej propagandy. Radio ma być wzorowane na powołanej do życia w czasie Zimnej Wojny rozgłośni Wolna Europa i nadawać w językach używanych w Afganistanie.

Wideo na temat: radio wolna europa
 • Służby medyczne Euromajdanu: Pięciu zabitych

  Służby medyczne Euromajdanu mówią już o pięciu ofiarach starć z milicją w Kijowie. Na filmie udostępnionym przez Radio Wolna Europa widać, jak milicjanci biją pałkami osoby bezwładnie leżące na śniegu. Jest wielu rannych. Do tej pory władze potwierdzają śmierć dwóch osób, które zginęły od ran postrzałowych w pobliżu barykad w Kijowie. Trzecią ofiarą starć był mężczyzna, który spadł z kolumnady