• Informacje na temat:

  rady ludowe

Artykuły na temat: rady ludowe
 • Problemy partii Orbana w Europejskiej Partii Ludowej

  Delegaci uczestniczący w zgromadzeniu politycznym Europejskiej Partii Ludowej zdecydowali w Brukseli o zawieszeniu Fideszu premiera Węgier Viktora Orbana w prawach członka EPL - poinformował szef tego ugrupowania Joseph Daul. Orban stwierdził, że "Fidesz sam jednostronnie zawiesił korzystanie ze swych praw w EPL". Szef węgierskiego rządu nie będzie mógł wziąć udziału w czwartkowym...

 • "Polska Kaczyńskiego przypomina Polskę Ludową"

  W czwartek poinformowano, że Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta z dniem 12 czerwca. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk podał z kolei, że jest ona kandydatką do zarządu PZU. W piątek Marek Suski (PiS), odnosząc się do tej informacji, powiedział w Radiu Zet, że w zarządzie PZU potrzeba osoby, która zna program PiS, po to...

 • Tygodnik "Przegląd": Polska Rzeczywiście Ludowa

  ...których obecny świat jest czymś, co było zawsze. Takie wsie, z takimi warunkami życia, z przeludnieniem, były na początku Polski Ludowej. - Są badania z lat 50. Instytutu Budownictwa Mieszkaniowego(...), pewna siebie, postrzegana jako ta, z którą należy się liczyć. Miała więcej atrybutów władzy, moc sprawczą i pewność siebie... - Tak jak w czasie rewolucji lutowej w Rosji - Rady Delegatów...

 • Saryusz-Wolski: Pozostaję w Europejskiej Partii Ludowej

  Usunięty z Platformy Obywatelskiej europoseł Jacek Saryusz-Wolski zadeklarował na Twitterze, że zostaje w Europejskiej Partii Ludowej. Jak podkreślił, za kandydowanie na szefa Rady Europejskiej nic mu nie obiecano.

 • Polska żegluje w stronę Polski Ludowej

  W stronę Polski Ludowej. Bez jej sztafażu, bez jej bohaterów i czerwonych flag, ale z jej zwyczajami. Myślę wręcz, że to było nieuchronne. Polska Ludowa powstawała, jak to swego czasu określił(...) polityczny, w którym kierunku on zmierza, zauważył to chyba każdy. Kłania się Polska Ludowa - to znaczy jest premier, jest Przewodniczący Rady Państwa, ale i tak najważniejszy jest I sekretarz partii...

 • Fatalny wybór Rady Naczelnej PSL

  Włączenie się Polskiego Stronnictwa Ludowego w skład Koalicji Europejskiej uważam za jeden z największych błędów tej partii od 1989 roku.

 • Sondażowe wyniki wyborów. Austriacka Partia Ludowa na pierwszym miejscu

  Jak wskazuje przeprowadzony wśród głosujących sondaż, pierwsze miejsce w niedzielnych wyborach do austriackiej Rady Narodowej (izby poselskiej parlamentu) zajęła chadecka Austriacka Partia Ludowa (OeVP) wyraźnie wyprzedzając swych rywali.

 • Kraje UE potępiły wybory planowane w "republikach ludowych" na Ukrainie

  Kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, potępiły we wtorek zapowiadane na 11 listopada wybory na terytoriach tzw. "Ługańskiej Republiki Ludowej" (ŁPR) i "Donieckiej Republiki Ludowej" (DPR). Uznały te wybory za nielegalne.

 • Jacek Saryusz-Wolski odchodzi z Europejskiej Partii Ludowej

  Jacek Saryusz-Wolski ogłosił w poniedziałek, że zrezygnował z członkostwa w Europejskiej Partii Ludowej. Wcześniej europoseł spotkał się z szefem ugrupowania. Joseph Daul wezwał Saryusz-Wolskiego w związku z informacjami o kandydaturze polityka na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

 • Armii Ludowej czy Lecha Kaczyńskiego? To nie koniec sporu o nazwy warszawskich ulic

  Wojewódzki sąd administracyjny uchylił w poniedziałek zarządzenia wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery dotyczące zmian nazw 12 ulic w Warszawie w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną - w tym al. Armii Ludowej na al. Lecha Kaczyńskiego. Wojewoda zapowiada jednak złożenie do NSA skargi kasacyjnej.

Zdjęcia na temat: rady ludowe
Wideo na temat: rady ludowe
 • Pawlak: Czasy nie są łatwe, ale daliśmy radę

  "PSL dało radę" - skomentował sondażowe prognozy wyborcze Waldemar Pawlak. "Ci, którzy mieli więcej pieniędzy, osiągnęli lepsze wyniki" - dodał lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dyskusje na temat: rady ludowe