• Informacje na temat:

  rafsandżani

Artykuły na temat: rafsandżani
 • Nie żyje były prezydent Iranu Akbar Haszemi Rafsandżani

  ...​Były prezydent Iranu Akbar Haszemi Rafsandżani zmarł w niedzielę w szpitalu w Teheranie na atak serca - podały irańskie media. Ten jeden z bardziej wpływowych polityków irańskich miał 82 lata.

 • Akbar Haszemi Rafsandżani nie żyje. Były prezydent Iranu miał 82 lata

  Zmarł Ali Akbar Haszemi Rafsandżani, dwukrotny prezydent Iranu. Był jednym z bardziej wpływowych polityków irańskich, odegrał kluczową rolę w powstaniu Republiki Islamskiej w 1979 roku, po ucieczce z kraju szacha Mohammada Rezy Pahlaviego.

 • Były prezydent Iranu Ali Akbar Haszemi Rafsandżani oskarżył Stany Zjednoczone, że po zakończeniu zimnej wojny zrobiły z muzułmanów swojego nowego, głównego wroga.

 • Iran: Rafsandżani może się okazać "za słaby fizycznie" by kandydować

  Irańska Rada Strażników Rewolucji zapowiedziała w poniedziałek, że zabroni ubiegania się o urząd prezydenta kandydatom "słabym fizycznie". Może to być sygnałem, że zdyskwalifikowana zostanie kandydatura 78-letniego byłego prezydenta Haszemiego Rafsandżaniego.

 • Były prezydent Iranu Ali Akbar Haszemi Rafsandżani oskarżył wczoraj Stany Zjednoczone, że po zakończeniu zimnej wojny zrobiły z muzułmanów swojego nowego, głównego wroga.

 • Iran się nie ugnie

  Niezależnie od opinii społeczności międzynarodowej Iran nie przerwie prac nad wzbogacaniem uranu - zapowiada były irański prezydent, Akbar Haszemi Rafsandżani.

 • Iran: Córka byłego prezydenta ma odsiedzieć pół roku

  Córka byłego prezydenta Iranu Alego Akbara Haszemiego Rafsandżaniego, Faezeh, została zabrana w sobotę w nocy do więzienia, gdzie ma odsiedzieć pół roku za "rozpowszechnianie antypaństwowej propagandy" - poinformowały w niedzielę irańskie media publiczne.

 • Dwójce dzieci byłego prezydenta Iranu Akbara Haszemiego Rafsandżaniego, przeciwnika prezydenta Mahmuda Ahmadineżada, zakazano opuszczania kraju - poinformowała w czwartek irańska agencja Fars.

 • W Teheranie zatrzymano na krótko córkę byłego prezydenta Iranu Alego Akbara Haszemiego Rafsandżaniego - poinformowała oficjalna agencja IRNA. Służby specjalne wylegitymowały dziewczynę, gdy wygłaszała "śmiałe uwagi i skandowała prowokacyjne hasła". Reuters poinformował, że aresztowano ją za udział w antyrządowej demonstracji.

 • Irańska niewiadoma

  Po śmierci ajatollaha Chomeiniego, "nieprzejednanego starca" (1989 r.), rewolucja islamska nieco złagodniała. Dało się to zauważyć już w okresie rządów Ali Akbara Haszemi Rafsandżaniego (1989-1997), który kreował się na polityka umiarkowanego, zdolnego pogodzić siły tradycjonalistyczne z reformatorskimi. Te ostatnie zdobywały stopniowo popularność, szczególnie wśród warstw średnich...

Dyskusje na temat: rafsandżani