• Informacje na temat:

  rakoczy

Artykuły na temat: rakoczy
 • Bp Rakoczy: Stojąc tu, w Auschwitz, wołamy o miłość do Boga

  Stojąc tu, w Auschwitz, wołamy o miłość do Boga. To miejsce dla świata stanowi szczególne dziedzictwo i zobowiązanie do miłości, pamięci i dawania świadectwa o zagładzie - mówił bp bielsko-żywiecki Tadeusz Rakoczy podczas mszy w 73. rocznicę pierwszej deportacji Polaków.

 • Rakoczy nowym szefem sejmowej komisji do spraw służb specjalnych

  Stanisław Rakoczy z PSL-u został przewodniczącym sejmowej komisji do spraw służb specjalnych, po tym jak z tej funkcji zrezygnował Jarosław Zieliński z PiS. Zieliński uważa, nadzorowane przez komisję służby specjalne manipulują pracami komisji. Dzisiaj komisja miała formułować wstępne wnioski dotyczące działań polskich władz wobec porwania Polaka w Pakistanie.

 • Władysław Kosiniak-Kamysz nowym-starym szefem Polskiego Stronnictwa Ludowego. "Dziękuję za zaufanie"

  Władysław Kosiniak-Kamysz został w sobotę, podczas XII kongresu PSL, ponownie wybrany na stanowisko prezesa tej partii. Za kandydaturą Kosiniaka-Kamysza opowiedziało się 1002 delegatów uczestniczących w kongresie. Jego kontrkandydatem był skarbnik ludowców i lider regionu opolskiego Stanisław Rakoczy, na którego głosowało 50 delegatów.

 • Ciało ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego spocznie w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej - potwierdził we wtorek o. Eustachy Rakoczy, jasnogórski kapelan żołnierzy niepodległości.

 • O trzy miesiące sąd przedłużył areszt 23-letniej kielczance, podejrzanej o zabójstwo swej 2,5-letniej córki - poinformował Dariusz Rakoczy z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

 • Twoje Niesamowite Miejsce: Odwiedzamy "ostatniego drukarza RP"

  Mówi o sobie „Ostatni drukarz RP”. O swoim fachu wie wszystko. Dziś wciąż pracuje jako drukarz w niewielkiej pracowni w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Pan Józef Rakoczy to krakowianin, który postanowił oddać hołd drukarzom i do tej pory wykonuje swój zawód, korzystając z dawnych technik i starych maszyn, które zgromadził w swojej pracowni. Właśnie to miejsce odwiedziliśmy w cyklu Twoje...

 • Prezydent-elekt Oświęcimia opuścił szpital

  Prezydent-elekt Oświęcimia, Jacek Grosser, który w grudniu przeszedł incydent sercowy, opuścił szpital w Krakowie i wrócił do domu - poinformowała Agata Rakoczy-Kot, rzeczniczka ugrupowania "Oświęcimianie - Oświęcimianom", z którego Grosser kandydował w wyborach.

 • Stan zdrowia prezydenta elekta nie pozwala na ślubowanie

  Leczenie i rehabilitacja prezydenta elekta Oświęcimia, Jacka Grossera przebiega pomyślnie. Samorządowiec już samodzielnie się porusza, ale nadal nie jest w stanie złożyć ślubowania - poinformowała Agata Rakoczy-Kot, rzeczniczka ugrupowania "Oświęcimianie-Oświęcimianom".

 • ...ziemi. Modlimy się, by na świecie ucichły wojny i nastał upragniony pokój - mówił duchowny. Bp Rakoczy przypomniał, że 69 lat temu w znajdującym się niedaleko miejsca sprawowania sobotniej Eucharystii(...) z nim; by podnosić ich na duchu. Jako chrystusowy kapłan pozostał w bunkrze do granic heroicznej odwagi. Potwierdziło się zwycięstwo miłości nad nienawiścią - wyjaśniał. Bp Rakoczy podkreślił, że miłość...

 • Tylko miłość ma rację bytu we współczesnym świecie - mówił biskup bielsko-żywiecki Tadeusz Rakoczy podczas ceremonii pamięci w byłym niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau do liderów różnych religii, uczestników Kongresu dla Pokoju.

Zdjęcia na temat: rakoczy
Wideo na temat: rakoczy
Dyskusje na temat: rakoczy