• Informacje na temat:

  rakowicki cmentarz

Artykuły na temat: rakowicki cmentarz
 • Cmentarz Rakowicki

  Zmiany w organizacji ruchu w okolicach Cmentarza Rakowickiego.

 • Cmentarz Rakowicki jest najbardziej znaną, choć nie najstarszą, nekropolią w Krakowie. Spoczywają tam osoby zasłużone dla Polski i Krakowa. Cmentarz, otwarty w styczniu 1803 r., zajmuje 42 ha. Jest tu ponad 75 tys. grobów.

 • Cmentarz Rakowicki i inne nekropolie Krakowa

  Najbardziej znaną, choć nie najstarszą, nekropolią w Krakowie jest Cmentarz Rakowicki. Spoczywają tam osoby zasłużone dla Polski i Krakowa. Cmentarz, otwarty w styczniu 1803 r., zajmuje 42 ha. Jest tu ponad 75 tys. grobów.

 • Cmentarz Rakowicki i inne nekropolie Krakowa

  Najbardziej znaną, choć nie najstarszą, nekropolią w Krakowie jest Cmentarz Rakowicki. Spoczywają tam osoby zasłużone dla Polski i Krakowa. Cmentarz, otwarty w styczniu 1803 r., zajmuje 42 ha. Jest tu ponad 75 tys. grobów.

 • Cmentarz Rakowicki i inne nekropolie Krakowa

  Najbardziej znaną, choć nie najstarszą, nekropolią w Krakowie jest Cmentarz Rakowicki. Spoczywają tam osoby zasłużone dla Polski i Krakowa. Cmentarz, otwarty w styczniu 1803 r., zajmuje 42 ha. Jest tu ponad 75 tys. grobów.

 • Wyremontowane zostały jedne z najcenniejszych grobowców i pomników cmentarza. Wśród nich jest grobowiec ułanów poległych na ulicach Krakowa 6 listopada 1923 r., księży greckokatolickich z diecezji chełmskiej: Grzegorza i Józefa Terlikiewiczów, malarza Edwarda Domaniewskiego czy pomnik na grobowcu dyrektora Biblioteki Jagiellońskiej Adolfa Mułkowskiego.

 • Janina Paradowska spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim

  W sobotę Janina Paradowska spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Uroczystości pogrzebowe zmarłej wczoraj dziennikarki rozpoczną się o godz. 13 mszą w krakowskim Kościele Karmelitów na Piasku. Pożegnanie dziennikarki będzie miało miejsce o godz. 14:30 na Cmentarzu Rakowickim.

 • Czyje to szczątki? Zakończono ekshumacje na Cmentarzu Rakowickim

  ...​Specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych ekshumowali niezidentyfikowane szczątki ludzkie odnalezione na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Teraz zostaną one poddane analizom. Pierwsze wnioski będą znane najprawdopodobniej w maju.

 • Prace na Cmentarzu Rakowickim zostaną wznowione w przyszłym tygodniu

  Specjaliści IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych przeprowadzili na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie oględziny miejsca, w którym badacze z Fundacji Niezłomni odnaleźli niezidentyfikowane szczątki. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne prace będzie można wznowić na początku przyszłego tygodnia.

 • Cmentarz Rakowicki w Krakowie

  Cmentarz Rakowicki, choć nie najstarszy w Krakowie, jest najbardziej znaną miejską nekropolią. Został wpisany do rejestru zabytków. Spoczywają tam osoby zasłużone dla Polski i Krakowa.

Zdjęcia na temat: rakowicki cmentarz
Wideo na temat: rakowicki cmentarz
 • "Nic dwa razy się nie zdarza" na pożegnanie Szymborskiej

  W Krakowie z Wieży Mariackiej ku czci Wisławy Szymborskiej trębacz zagrał utwór "Nic dwa razy się nie zdarza", który został napisany do wiersza noblistki. Szymborska została pochowana w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Rakowickim. Zgodnie z jej wolą ceremonia miała świecki charakter.

Dyskusje na temat: rakowicki cmentarz
 • Re: Kogo pochowano w mogile na Cmentarzu Rakowickim?

  No, Ruskie zaczynaja bawic sie w podchody - nie moga wejsc do nas zbrojnie jak do Ukrainy, to probuja przez "ogrodek", czyli Cmentarz Rakowicki. Ciekawe co jeszcze wymysla?

 • Re: "Nasz Dziennik": Powązki nie dla Bieruta

  Podwiązki nie mają takiej rangi co Cmentarz Rakowicki w Krakowie

 • Re: Poznań: Możliwe czasowe zamknięcie cmentarzy

  Najbardziej zaniedbanym cmentarzem komunalnym w Polsce jest Cmentarz Rakowicki w Krakowie. Wielki wstyd Panie Prezydencie Majchrowski !!!!

 • Re: Jarosław Kaczyński odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich

  Czemu Lech Kaczyński leży na Wawelu? Tam spoczywają tylko królowie i zasłużeni dla kraju. To jest pierwszy przejaw prywaty ze strony Jarosława K. Przecież są Powązki, Cmentarz Rakowicki, a nawet Cmentarz Zasłużonych w Zakopanem. Czym Lech K. zasłużył się dla kraju?

 • Re: ​Janusz Lewandowski: Tych pieniędzy nie ma w budżecie

  Kandydatura Pani Jagny to wystarcający powód, by nie głosować na PO. Pamiętamy skandal: stacja benzynowa-Cmentarz Rakowicki- mąż-dziennikarze-pieniądze publiczne-afery- synonim PO

 • Re: Cmentarz Rakowicki i inne nekropolie Krakowa

  Nikt nie pomyślał aby dodatkowe tramwaje jeździły z Kurdwanowa już od soboty,pomyślano o Bieżanowie a o Kurdwanowie zapomniano.Jest wielu chętnych i wszyscy się denerwują nazywając sprawę skandalem.Ludzi na wielokrotne przesiadki nie stać.W ubiegłym roku było to zorganizowane dużo lepiej.W tym roku tramwaj 84 ma jeździć tylko w dzień Wszystkich Świętych.Nie jest to w porządku.

 • Re: Mija 36. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II

  Niektórzy w kółko uparcie przepisuję brednie o jakimś synu Wojtyły, po jakimś niepełnosprawnym umysłowo, który wypisał swoje wypociny na ten temat w internecie, nawet nie wiedząc gdzie jest cmentarz Rakowicki i równając tym samym do jego poziomu. Adam Kinaszewski urodził się w 1944 roku a Karol Wojtyła został księdzem w 1946 roku. Karol Wojtyła poznał matkę Adama w latach 50-tych gdy pracowała

 • Re: ...

  Cmentarz Rakowicki - nekropolia narodowa, dwa wieki historii Polski i wielka galeria sztuki. Krakowskie miasto umarłych istnieje ponad 200 lat. Utworzono je daleko poza miastem żywych, ale gdy miasto(...) cmentarza Rakowickiego w nowym numerze miesięcznika Nasza Historia Kraków

 • Re: Moskiewska lekcja historii

  Towarzystwa Wojskowo-Historycznego, który wyszedł na światło dzienne już w 2012 roku. Władze Krakowa jednak mówią stanowcze nie, argumentując, iż na cmentarzu Rakowickim w Krakowie jest grób rosyjskich żołnierzy. Dodatkowo prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oświadczył, że Cmentarz Rakowicki nie jest najlepszym miejscem na tego typu – pomnikowe – inicjatywy. W związku z tym pewnie możemy