• Informacje na temat:

  rakowski mieczysław

Artykuły na temat: rakowski mieczysław
 • Były premier i ostatni I sekretarz KC PZPR Mieczysław F. Rakowski spoczął we wtorek na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Pożegnała go najbliższa rodzina, politycy lewicy i dziennikarze tygodnika "Polityka". Rakowski zmarł 8 listopada w wieku 81 lat.

 • Mieczysław Rakowski

  Były premier i ostatni I sekretarz PZPR, historyk, dziennikarz i publicysta Mieczysław Rakowski nie żyje; zmarł w szpitalu po długiej chorobie, cierpiał na nowotwór. Miał 81 lat.

 • Pogrzeb Mieczysława Rakowskiego

  Były premier i ostatni I sekretarz KC PZPR Mieczysław F. Rakowski spoczął na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Pożegnała go najbliższa rodzina, politycy lewicy i dziennikarze tygodnika "Polityka".

 • Kwaśniewski, Rakowski, Urban. Sprawdź, o co założyli się 25 lat temu

  W rocznicę wyborów 4 czerwca przedstawiamy dzieje pewnego zakładu. 25 lat temu zawarli go między innymi Aleksander Kwaśniewski, Mieczysław Rakowski i Jerzy Urban. Zakład dowodzi dziś, jak bardzo ludzie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wierzyli w swe wyborcze zwycięstwo.

 • RMF24: Kwaśniewski, Rakowski i Urban. Sprawdź, o co się założyli

  W rocznicę wyborów 4 czerwca przedstawiamy dzieje pewnego zakładu, który 25 lat temu zawarli między innymi Aleksander Kwaśniewski, Mieczysław Rakowski i Jerzy Urban. Zakład dowodzi dziś, jak bardzo ludzie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wierzyli w swe wyborcze zwycięstwo.

 • Czołowi politycy lewicy, w tym Aleksander Kwaśniewski, Grzegorz Napieralski i Sławomir Wiatr chcą, by niedawno zmarły Mieczysław Rakowski stał się symbolem lewicy. Zamierzają powołać fundację jego imienia. Ale nie wszystkim w SLD to się podoba - donosi "Dziennik".

 • Gorbaczow myli Mazowieckiego z Rakowskim

  W wywiadzie dla dzisiejszego wydania francuskiego dziennika "Le Figaro" były przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow przytacza, znaną już wcześniej, swoją rozmowę z jesieni 1989 roku zwiastującą koniec komunizmu. Problem w tym, że w tej wersji jego polskim rozmówcą jest Mieczysław Rakowski, a nie - jak mówił wcześniej Gorbaczow - Tadeusz Mazowiecki.

 • Obłuda i cynizm Tuska przekracza granice wyznaczone przez ostatniego premiera PRL, który chciał zamknąć Stocznię Gdańską z przyczyn ekonomicznych, choć wszyscy znali prawdziwe powody. Rakowski i jego(...) wodziła rej. Polski neoliberalizm, czyli antyliberalizm gospodarczy Nie tylko skala cynizmu i obłudy stanowi o wyższości Tuska nad Rakowskim; sprzyja mu także nasza przynależność do UE, a nie do RWPG...

 • Rakowski: ekipa Millera chora na zarozumiałość

  Moi młodsi koledzy zapadli na taką ciężką chorobę u rządzących, która się nazywa zarozumiałość - mówi o ekipie Millera Mieczysław Rakowski, ostatni premier PRL. Według gościa Faktów obecna ekipa nie jest jedną drużyną, co uniemożliwia jej sprawne rządzenie.

 • Urban: Rakowski widział nonsensy PRL-u, dostrzegał pozytywy

  Mieczysław Rakowski wskazywał nonsensy i zło PRL-u, ale czuł się z nim związany i dostrzegał pozytywy - uważa Jerzy Urban.

Zdjęcia na temat: rakowski mieczysław
Dyskusje na temat: rakowski mieczysław