• Informacje na temat:

  ramzes iii

Artykuły na temat: ramzes iii
 • Podcięte gardło Ramzesa III

  Kryminalna zagadka sprzed blisko 3200 lat została w końcu rozwiązana. Naukowcy z Instytutu ds. Mumii Europejskiej Akademii w Bolzano ogłosili na łamach czasopisma "British Medical Journal", że faraon Ramzes III zginął po tym, jak poderżnięto mu gardło. Takie wnioski to wynik najnowszych badań mumii faraona, w tym analizy obrazu otrzymanego przy pomocy tomografii komputerowej.

 • Faraonowi Ramzesowi III, który zginął w wyniku spisku haremowego, poderżnięto gardło - stwierdzili eksperci medycyny sądowej i paleopatologii, przez rok badający mumię faraona.

 • ​Zagadka "krzyczącej mumii" rozwiązana

  Naukowcy odkryli, kim był zmumifikowany mężczyzna pochowany w egipskim kompleksie grobowcowym w Deir El-Bahari. "Krzycząca mumia", bo tak go nazwano, to książę Pentewere, syn faraona Ramzesa III.

 • Denzel, Ares i Ramzes - to trzy owczarki niemieckie, które od soboty pomagają saperom wykrywać ładunki wybuchowe w Afganistanie.

 • Egipscy archeolodzy odkryli na stanowisku w Karnaku kamienną tablicę sprzed ponad 3100 lat. Przedstawia ona postać faraona Ramzesa III - informuje serwis internetowy Egypt State Information Service.

 • Matura 2015: Dziś matematyka poziom podstawowy

  Maturzyści zmierzą się dziś z matematyką. Egzamin z części podstawową rozpocznie się o godzinie 9:00. Na RMF 24 opublikujemy arkusze zadań i propozycje odpowiedzi opracowane przez ekspertów Interii! Za uczniami, którzy kończą licea i technika, pierwszy z testów - pisemny język polski. "Lalka" i "Z legend dawnego Egiptu" Bolesława Prusa, "Dziady, część III" Adama Mickiewicza, "Ziele na kraterze...

 • Matura z języka polskiego: Oto arkusze zadań i rozwiązania!

  ..."Lalka" i "Z legend dawnego Egiptu" Bolesława Prusa, "Dziady, część III" Adama Mickiewicza, "Ziele na kraterze" Melchiora Wańkowicza i wiersz amerykańskiej poetki Elizabeth Bishop - tych utworów dotyczyły tematy na tegorocznej maturze pisemnej z języka polskiego. Do egzaminu przystąpiło około 310 tysięcy uczniów liceów i techników. Publikujemy arkusze zadań dla obu typów szkół oraz propozycje...

 • Matura 2015: We wtorek egzamin z matematyki!

  III" Adama Mickiewicza, "Ziele na kraterze" Melchiora Wańkowicza i wiersz amerykańskiej poetki Elizabeth Bishop - tych utworów dotyczyły tematy. Do egzaminu przystąpiło około 310 tysięcy osób.

 • Polka odnalazła pozostałości starożytnej świątyni. Przez przypadek

  Świątynia grobowa Totmesa I (1504-1492 lat p.n.e.) w czasach świetności wielkością mogła dorównywać przybytkom tego typu wzniesionym przez Hatszepsut w Deir el-Bahari czy Ramzesa II - Ramesseum(...) Hatszepsut. W rzeczywistości pozostałości tejże zostały odkryte dopiero kilka lat temu przez archeologów francuskich na terenie świątyni Ramzesa II - Ramesseum. Moje badania przyniosły zaskakujące...

 • Grób Nefretete odnaleziony? „To teoria, nie mamy dowodów”

  Ramzesa III i jest nasza misja epigraficzna w grobowcu Ramzesa VI. Także ten nasz wkład i udział w badaniu grobowców faraonów w Dolinie Królów jest istotny. Ciekawi mnie, co czuje archeolog, kiedy...

Dyskusje na temat: ramzes iii