• Informacje na temat:

  rana

Artykuły na temat: rana
 • Żory: Dogaszanie pożaru potrwa do rana

  Co najmniej do rana potrwa akcja ratowniczo-gaśnicza na płonącym składowisku zużytych opon w Żorach. W trwającej od nocy z wtorku na środę akcji – największej w ostatnich miesiącach w regionie – w środę wieczorem uczestniczyło ponad 50 strażaków.

 • Rana postrzałowa bezpośrednią przyczyną śmierci Adama Z.

  Są już wstępne wyniki sekcji zwłok Adama Z., który zginął w Nadarzynie podczas policyjnego pościgu. Przyczyną śmierci była rana postrzałowa, która spowodowała masywny krwotok wewnętrzny - poinformował PAP prokurator Łukasz Łapczyński.

 • Super plastry, które szybciej zaleczą ranę

  Największy problem przy standardowych opatrunkach zawsze jest z ich zmianą - mówi dr Sebastian Radej, jeden z twórców plastra. Rana przysycha przyklejona do stupa i zrywana jest razem z nim. Jest to bolesne dla pacjenta, a przy okazji wydłuża proces gojenia.  Nasz plaster jest jak najbardziej zbliżony do skóry - mówi dr Radej. Plaster wytwarza odpowiednie środowisko fizjologiczne, otoczenie...

 • Tkanka tłuszczowa może pomóc w gojeniu ran

  Wygojona rana bez blizny? To wciąż cel i wielkie marzenie naukowców. Komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej mogłyby pomóc w sterowaniu tym procesem. Bada to dr Joanna Bukowska z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności olsztyńskiej Polskiej Akademii Nauk. Efekty jej prac mogłyby służyć opracowaniu terapii wspomagających leczenie uszkodzeń skórnych.

 • Autostrada A2 sparaliżowana od rana. Jak ominąć korek?

  Duży korek na autostradzie A2 w kierunku Świecka od Tarnawy do Słubic. Zator na pasach w stronę Niemiec w szczytowym momencie miał 40 kilometrów. Popołudniu zmniejszył się do 9 km. Powodem jest wzmożony ruch ciężarówek oraz prace remontowe prowadzone po niemieckiej stronie autostrady. Na miejscu cały czas pracuje policja, która stara się wyprowadzić kierowców z zatoru. "Kierowcy aut osobowych jadący w kierunku Niemiec, oprócz Słubic, mogą ominąć korki, decydując się na podróż do tego kraju...

 • Awaria w urzędach stanu cywilnego usunięta. Problemy występowały od rana

  ...​Problemy na przykład z zarejestrowaniem nowo narodzonego dziecka mieli dziś w urzędach stanu cywilnego petenci. Od rana nie działał System Rejestrów Państwowych. Awaria została już usunięta.

 • Problem z wylotem polskich turystów do Albanii. Od rana czekają na lotnisku Chopina

  Około 180 pasażerów czeka od rana na warszawskim lotnisku Chopina na wylot do stolicy Albanii Tirany. Czarterowy samolot Ryanair miał wylecieć o 6:45. Informację o tym dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Dramatyczna relacja z obozu w Suszku. "Udało nam się dożyć do rana"

  ...​"Nikt nie spodziewał się takiej burzy. Udało nam się dożyć do rana" - tak mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Piotrem Bułakowskim Oliwier, jeden z harcerzy, który był na obozie w Suszku. W wyniku nawałnicy w Suszku zginęły dwie harcerki, 37 harcerzy zostało rannych. Szef Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zarządził miesięczną żałobę we wszystkich jednostkach ZHR.

 • "Dagens Nyheter": Smoleńsk to niezagojona rana

  Katastrofa smoleńska to rana na polskim społeczeństwie, która po pięciu latach wciąż się nie zagoiła - pisze w związku z rocznicą największy szwedzki dziennik "Dagens Nyheter".

 • Saperzy od rana sprawdzają teren w Wałbrzychu

  ...​Na razie znajdują tylko metalowe śmieci, przede wszystkim puszki. Saperzy z Brzegu od rana sprawdzają teren w Wałbrzychu, w sumie około pół hektara, pod którym ma być ukryty tak zwany złoty pociąg.

Zdjęcia na temat: rana
 • Kłęby dymu unoszą się nad Damaszkiem. Rano doszło tam do dwóch zamachów
 • Kłęby dymu unoszą się nad Damaszkiem. Rano doszło tam do dwóch zamachów
 • Kłęby dymu unoszą się nad Damaszkiem. Rano doszło tam do dwóch zamachów
Wideo na temat: rana
 • Dwa promy zderzyły u wybrzeży Hongkongu, nie żyje 36 osób

  Co najmniej 36 osób zginęło w nocy po zderzeniu dwóch promów pasażerskich u wybrzeży Hongkongu. Jeden prom zatonął, drugi mimo uszkodzeń zdołał dopłynąć do brzegu. Akcja ratunkowa trwała do rana. Do wypadku doszło podczas obchodów święta narodowego Chin. Na wodach znajdowały się liczne łodzie z pasażerami, którzy oglądali okolicznościowy pokaz sztucznych ogni.

 • Atak zimy w Warszawie

  Intensywne opady śniegu od rana utrudniają życie kierowcom w Warszawie. Miasto wysłało do walki z zimą 170 pługosolarek, ale te nie radzą sobie z oczyszczaniem ulic ze śniegu i błota.

 • Do 4 rano wyprodukowano około 20 tysięcy pączków. Zaczyna się pakowanie do samochodów. Jadą do sklepów

Dyskusje na temat: rana