• Informacje na temat:

  ranke

Artykuły na temat: ranke
 • Chorwacja stawia ultimatum i grozi zamknięciem granicy

  Chorwacja ostrzega, że zamknie granicę z Serbią, jeśli znów jednego dnia wejdzie przez nią 8 tysięcy migrantów - zapowiedział w czwartek chorwacki minister spraw wewnętrznych Ranko Ostojić.

 • Chorwacja do uchodźców: "Nie przyjeżdżajcie"

  "Każdy, kto zostanie schwytany, zostanie odesłany tam, skąd przybył. (...) Nie przyjeżdżajcie na południe - to jest teraz moje przesłanie" - zwrócił się szef chorwackiego MSW Ranko Ostojić do migrantów.

 • Państwo Islamskie grozi Chorwacji. Jest reakcja MSW

  To nie pierwsza taka wiadomość Państwa Islamskiego. Cały czas pracujemy i przeciwdziałamy terroryzmowi - oświadczył minister spraw wewnętrznych Chorwacji, Ranko Ostojić. To reakcja na nagranie "Droga kalifatu", jakie ISIS zamieściło na kanale YouTube.

 • Trwa spór między Serbią i Chorwacją. "Nadal nie wpuszczamy ciężarówek"

  Szef MSW Chorwacji Ranko Ostojić powiedział w środę, że zakaz wjazdu dla ciężarówek z Serbii na głównym przejściu granicznym, Bajakovo-Batrovci, będzie obowiązywał do czasu, gdy Belgrad zacznie kierować napływających przez Serbię migrantów na Węgry.

 • Chorwacja: W ciągu trzech tygodni zarejestrowano ponad 100 tys. uchodźców

  Przez ostatnie trzy tygodnie do Chorwacji przybyło ponad 100 tys. uchodźców i niemal wszystkich z nich odesłano w kierunku Węgier - powiedział w sobotę chorwackiej telewizji N1 minister spraw wewnętrznych Ranko Ostojić.

 • Imigranci dotrą pod granicę chorwacko-słoweńską

  Władze chorwackie przekierują spodziewaną falę migrantów na granicę ze Słowenią. Ma to związek z decyzją Węgier o zamknięciu granicy z Chorwacją - poinformował w piątek szef chorwackiego MSW Ranko Ostojić. Węgry mają zamknąć granicę o północy.

 • Nagradzana amerykańska gra o Powstaniu Warszawskim ma już polską wersję

  "Szare Szeregi" - w oryginale "Grey Ranks" - to uznana w środowisku niezależna gra fabularna, w której gracze wcielają się w role młodych polskich uczestników Powstania Warszawskiego. Dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej, zorganizowanej w 70. rocznicę wybuchu powstania, gra ma już polską wersję i wkrótce trafi do sklepów.

 • Słowenia zamyka kolejowe przejście graniczne z Chorwacją

  Słowenia zamyka kolejowe przejście graniczne z Chorwacją w mieście Dobova. Decyzje podjęto po tym, jak w jednym z pociągów z Chorwacji odkryto około 150 imigrantów. Policja zapowiedziała, że zostaną cofnięci na chorwackie terytorium.

 • Chorwacja zamknęła granicę z Serbią

  Ostateczna decyzja już zapadła. Chorwacja zamknęła granicę z Serbią. Ruch drogowy został wstrzymany na wszystkich siedmiu przejściach granicznych.

 • Słowenia zaostrza kurs w sprawie uchodźców

  Władze Słowenii poinformowały w czwartek, że spośród migrantów, usiłujących dostać się na terytorium tego kraju, wpuszczani będą odtąd tylko ci, którzy zadeklarują zamiar wystąpienia o azyl w Austrii lub w Niemczech.

Dyskusje na temat: ranke