• Informacje na temat:

  ranke

Artykuły na temat: ranke
 • Chorwacja stawia ultimatum i grozi zamknięciem granicy

  Chorwacja ostrzega, że zamknie granicę z Serbią, jeśli znów jednego dnia wejdzie przez nią 8 tysięcy migrantów - zapowiedział w czwartek chorwacki minister spraw wewnętrznych Ranko Ostojić.

 • Chorwacja do uchodźców: "Nie przyjeżdżajcie"

  "Każdy, kto zostanie schwytany, zostanie odesłany tam, skąd przybył. (...) Nie przyjeżdżajcie na południe - to jest teraz moje przesłanie" - zwrócił się szef chorwackiego MSW Ranko Ostojić do migrantów.

 • Państwo Islamskie grozi Chorwacji. Jest reakcja MSW

  To nie pierwsza taka wiadomość Państwa Islamskiego. Cały czas pracujemy i przeciwdziałamy terroryzmowi - oświadczył minister spraw wewnętrznych Chorwacji, Ranko Ostojić. To reakcja na nagranie "Droga kalifatu", jakie ISIS zamieściło na kanale YouTube.

 • Trwa spór między Serbią i Chorwacją. "Nadal nie wpuszczamy ciężarówek"

  Szef MSW Chorwacji Ranko Ostojić powiedział w środę, że zakaz wjazdu dla ciężarówek z Serbii na głównym przejściu granicznym, Bajakovo-Batrovci, będzie obowiązywał do czasu, gdy Belgrad zacznie kierować napływających przez Serbię migrantów na Węgry.

 • Chorwacja: W ciągu trzech tygodni zarejestrowano ponad 100 tys. uchodźców

  Przez ostatnie trzy tygodnie do Chorwacji przybyło ponad 100 tys. uchodźców i niemal wszystkich z nich odesłano w kierunku Węgier - powiedział w sobotę chorwackiej telewizji N1 minister spraw wewnętrznych Ranko Ostojić.

 • Imigranci dotrą pod granicę chorwacko-słoweńską

  Władze chorwackie przekierują spodziewaną falę migrantów na granicę ze Słowenią. Ma to związek z decyzją Węgier o zamknięciu granicy z Chorwacją - poinformował w piątek szef chorwackiego MSW Ranko Ostojić. Węgry mają zamknąć granicę o północy.

 • Nagradzana amerykańska gra o Powstaniu Warszawskim ma już polską wersję

  "Szare Szeregi" - w oryginale "Grey Ranks" - to uznana w środowisku niezależna gra fabularna, w której gracze wcielają się w role młodych polskich uczestników Powstania Warszawskiego. Dzięki udanej zbiórce crowdfundingowej, zorganizowanej w 70. rocznicę wybuchu powstania, gra ma już polską wersję i wkrótce trafi do sklepów.

 • Słowenia zamyka kolejowe przejście graniczne z Chorwacją

  Słowenia zamyka kolejowe przejście graniczne z Chorwacją w mieście Dobova. Decyzje podjęto po tym, jak w jednym z pociągów z Chorwacji odkryto około 150 imigrantów. Policja zapowiedziała, że zostaną cofnięci na chorwackie terytorium.

 • Chorwacja zamknęła granicę z Serbią

  Ostateczna decyzja już zapadła. Chorwacja zamknęła granicę z Serbią. Ruch drogowy został wstrzymany na wszystkich siedmiu przejściach granicznych.

 • Słowenia zaostrza kurs w sprawie uchodźców

  Władze Słowenii poinformowały w czwartek, że spośród migrantów, usiłujących dostać się na terytorium tego kraju, wpuszczani będą odtąd tylko ci, którzy zadeklarują zamiar wystąpienia o azyl w Austrii lub w Niemczech.

Dyskusje na temat: ranke
 • Re: Prymas: Wielki Post to czas nawrócenia i zmiany relacji z drugim człowiekiem

  „rozum rzadko szkodzi wierze, natomiast wiara rozumowi bardzo często" (Uta Ranke-Heinemann

 • Re: Dominikanin o. Gużyński upomniany przez prowincjała

  spróbuj przeczytać książkę Seks odwieczny problem kościoła - Ute Ranke-Heinemann, dużo Ci się wyjaśni...

 • Re: TVN24: Kijowski wycofuje kandydaturę na stanowisko szefa KOD

  Czy polskojęzycznemu tefałenowi pasuje nowy stary szef kodu???

 • Re: IS udostępniło nagranie z domniemaną egzekucją 21 chrześcijan

  Jak czytam ze obalono dyktatora, to zapytam co powolano w to miejsce? Odpowiedz jest prosta! Nie bylo zadnego dyktatora! Teraz jest to najgorsze miejsce na Ziemi w ktorym bandyci stanowia swoje bandyckie prawa. I po co bylo obalac prawowitego wladce Libii?

 • Re: "FAZ" o liście biskupów: "Czołowy atak na kampanię PiS"

  Psy Watykanu , cenzura won ! ___________Każda religia opiera się na ciemnocie ludzi . - Rozum rzadko szkodzi wierze , natomiast wiara rozumowi bardzo często Uta Ranke-Heinemann

 • Re: Media: Bundeswehra nie ma środków do udziału w szpicy NATO

  Budzet niemiec wynosi minus 2 biliony€.Prywatne firny bez udzialu kapitalu publicznego maja dlug w wys 650mld €. Ranke jest napedzany poprzez wykupowywanie dlugow i obligacji przez Bank Centralny€. Stad tez strefa € ma zadluzenia 10bilionow. Gospodarka niemiec jest tak goraca ze komuny nie maja pieniedzy na latanie dziur w ulicach, oplacaniu sprzatania szkol.

 • Re: Protest głodowy rezydentów. Hamankiewicz: Jestem przerażony

  Rząd zatwierdza tylko stan faktyczny. Felczeryzacja nastąpila kiedy w Polskiej Służbie Zdrowia wprowadzono specjalizację . Felczer to kiedyś był ktoś . Potrafił ranke spowodowaną urazem mechanicznym o średnicy 5mm zaleczyć w pare dni. Dzisiaj Lekarz nie dorasta mu do pięt, taką rankę leczą 4 miesiace i końca nie widać . Panie Radziwil. Odpowiedz pan na pytanie . Czego wy uczycie w tych szkolach

 • Re: Magierowski: Przez zaniedbania tuż po katastrofie, ekshumacje są konieczne

  Cial niektorych ofiar byly" bardzo dobrym stanie"/np. sw. pan Melak wygladal jakby spal,mial tylko mala ranke na czole-z relacji brata.Inne ciala byly tez do rozpoznania/jakies uszkodzenia/.Czesc cial byla zmasakrowana/miazga/? Wiec nie powtarzaj tu TVNwskich klams,ktore byly serwowane dla malo rozgarnietej gawiedzi!!!! Kto ci powiedzial,ze czlonkowie rodzin beda zmuszeni ogladac ciala swoich

 • Re: Ks. Wysocki: Dzień Zaduszny dniem zadumy i swoistej żałoby

  " Kościelni pasterze wyhodowali u kościelnych owieczek lęk (Horror) przed bogiem, zmieniając i przekształcając jego funkcję i sprowadzając go wreszcie do roli swego rodzaju psa piekielnego nadzorującego stado . Aby móc prowadzić posłuszne stado, twierdzili, że bóg szczeka, gryzie i smaży ." Uta Ranke-Heinamann, teolog katolicki Źródło:Piekło Kościoła Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz

 • Re: Melak: Ekshumacje są niezbędne

  Pan Melak zidentyfikowal zwloki swojego brata bez najmniejszego problemu/ podobnie bylo w wielu innych przypadkach/Cialo bylo w bardzo dobrym stanie".Pan Melak zauwazyl na czole brata mala ranke tylko.Cialo Marii Kaczynskiej zdentyfikowal jej brat,tez bez problemu.WBREW klamstwom serwowanym przez media glownego scieku/wtedy tez TVP/, ze niby ktos tam/kobieta/ na podstawie charakterystycznej