• Informacje na temat:

  rasizm

Artykuły na temat: rasizm
 • ​Środowiska narodowe oświadczają: Odrzucamy rasizm

  ..."Odrzucamy rasizm i wszelkie bazujące na pojęciu rasy doktryny społeczne i polityczne" - napisali w oświadczeniu przedstawiciele: Ruchu Narodowego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

 • Rasizm nie ma przyszłości

  ...policja boi się ścigać nieletnich, bo przez absurdalne prawo funkcjonariusze boją się posądzenia o "instytucjonalny rasizm". Dlaczego rasizm? Gangi są domeną mieszkańców Wielkiej Brytanii o kolorze skóry odmiennym od białego. Terminu "rasizm instytucjonalny" użyto po raz pierwszy w tzw. Raporcie Scarmana, po zamieszkach w londyńskiej dzielnicy Brixton w 1981 r. Zamieszki odbyły się na tle...

 • Francja: O rasizmie bez wstępu dla białych

  Skandal wywołała we Francji informacja, że sekcja lewicowej federacji związków zawodowych Solidaires organizuje kurs o przeciwdziałaniu rasizmowi połączony z warsztatami zamkniętymi dla białych.

 • Polemikę we Włoszech wywołało ogłoszenie w witrynie restauracji na północy Włoch o tym, że personel w lokalu jest w "stu procentach włoski". Oskarżany o rasizm restaurator odpiera ten zarzut mówiąc, że do włoskiej kuchni potrzeba włoskiej kultury kulinarnej.

 • Turcja zarzuca unijnemu komisarzowi "kulturowy rasizm"

  Turecki minister ds. europejskich Omer Celik zarzucił "kulturowy rasizm" unijnemu komisarzowi, Niemcowi Guentherowi Oettingerowi, który wyraził opinię, że Turcja prawdopodobnie nie zostanie przyjęta do UE dopóki prezydentem jest Recep Tayyip Erdogan.

 • Seremet ściga rasizm

  Ściganie rasizmu to jeden z priorytetów prokuratora generalnego. Seremet wydał śledczym wytyczne, jak prowadzić takie śledztwa. Dodatkowo objęły je nadzorem prokuratury wyższego szczebla - czytamy w dzienniku. "Wyborcza" wylicza, że w ubiegłym roku prokuratury odnotowały 1365 spraw na tle rasistowskim, o 530 więcej niż w 2013 r. - najwięcej na Mazowszu (325) i Podlasiu(307). Wzrost wynika głównie...

 • Dziewięciolatek wyrzucony z drużyny piłkarskiej za rasizm

  ​Dziewięcioletni piłkarz w USA został wyrzucony ze swojej drużyny za rasistowski atak na jednego z zawodników rywali podczas meczu w Ludlow w stanie Massachusetts. Młody chłopiec tak ostro zwyzywał przeciwnika, że sędzia natychmiast zakończył spotkanie.

 • Austria: Prawicowy ekstremizm i rasizm rosną w siłę

  W Austrii nasila się prawicowy ekstremizm i rasizm. Tak wynika z danych opublikowanych przez tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

 • Na ulicach Warszawy i innych miast protestowano przeciw rasizmowi

  ...​W sobotę na ulicach stolicy i innych miast odbyły się protesty antyrasistowskie organizowane przez koalicję "Zjednoczeni przeciw rasizmowi". Domagano się m.in. przyjmowania uchodźców i przeciwdziałania dyskryminacji obcokrajowców.

 • ​Ulicami stolicy przeszedł marsz "Powiedz Nie Rasizmowi"

  Marsz pod hasłem: "Powiedz Nie Rasizmowi" przeszedł w sobotę ulicami Warszawy. Jego organizatorzy alarmowali, że w Polsce ostatnio zwiększyła się liczba rasistowskich incydentów. Marsz był protestem przeciw tym incydentom i wyrazem solidarności z uchodźcami.

Zdjęcia na temat: rasizm
Wideo na temat: rasizm
 • Zastępczyni RPO: Musimy ruszyć temat faszyzmu, ksenofobii, rasizmu. Ten problem jest

  Zastępczyni RPO: Musimy ruszyć temat faszyzmu, ksenofobii, rasizmu. Ten problem jest

 • Dlaczego tak rzadko dostają Oscary?

  wybierać porywające, wielowymiarowe role. Powinni być bardziej asertywni. - Nie sądzę, aby inwestorzy kierowali się rasizmem. Myślę, że żyją w przekonaniu, że biali chcą oglądać jedynie białych i dlatego

 • John Godson w ogniu pytań słuchaczy RMF FM

  "Nie nazwałbym tego, co widzę w Polsce, rasizmem. To niskie kompetencje międzykulturowe wynikające z faktu, że powojenna Polska była jednorodna, monolityczna. Jednak odkąd weszła do Unii Europejskiej jest więcej i coraz więcej otwartości" - stwierdził John Godson w rozmowie z Konradem Piaseckim. Gość Kontrwywiadu RMF FM tradycyjnie odpowiedział na Wasze pytania.