• Informacje na temat:

  rasizm

Artykuły na temat: rasizm
 • ​Środowiska narodowe oświadczają: Odrzucamy rasizm

  ..."Odrzucamy rasizm i wszelkie bazujące na pojęciu rasy doktryny społeczne i polityczne" - napisali w oświadczeniu przedstawiciele: Ruchu Narodowego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

 • Rasizm nie ma przyszłości

  ...policja boi się ścigać nieletnich, bo przez absurdalne prawo funkcjonariusze boją się posądzenia o "instytucjonalny rasizm". Dlaczego rasizm? Gangi są domeną mieszkańców Wielkiej Brytanii o kolorze skóry odmiennym od białego. Terminu "rasizm instytucjonalny" użyto po raz pierwszy w tzw. Raporcie Scarmana, po zamieszkach w londyńskiej dzielnicy Brixton w 1981 r. Zamieszki odbyły się na tle...

 • Słowacki parlamentarzysta skazany za rasizm

  Słowacki sąd skazał skrajnie prawicowego parlamentarzystę Milana Mazurka za rasistowskie podburzanie przeciwko członkom mniejszości romskiej. Partia Ludowa-Nasza Słowacja (LSNS), z ramienia której Mazurek jest deputowanym od 2016 roku, grozi odwetem.

 • Były niemiecki piłkarz zarzuca Niemcom rasizm

  Rezygnacja Mesuta Oezila z gry w niemieckiej kadrze narodowej wywołała w całym kraju wiele komentarzy. Jako powód odejścia z kadry piłkarz pochodzenia tureckiego podał rasistowskie zachowanie dużej części niemieckiego społeczeństwa oraz przedstawicieli federacji piłkarskiej.

 • W największych miastach odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi

  Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

 • Francja: O rasizmie bez wstępu dla białych

  Skandal wywołała we Francji informacja, że sekcja lewicowej federacji związków zawodowych Solidaires organizuje kurs o przeciwdziałaniu rasizmowi połączony z warsztatami zamkniętymi dla białych.

 • Trump potępia "wszelkiego rodzaju rasizm i akty przemocy"

  Prezydent USA Donald Trump potępił na Twitterze "wszelkiego rodzaju rasizm i akty przemocy" i wezwał do jedności narodowej. W niedzielę przypada pierwsza rocznica krwawych starć w Charlottesville w stanie Wirginia na wschodzie USA.

 • Polemikę we Włoszech wywołało ogłoszenie w witrynie restauracji na północy Włoch o tym, że personel w lokalu jest w "stu procentach włoski". Oskarżany o rasizm restaurator odpiera ten zarzut mówiąc, że do włoskiej kuchni potrzeba włoskiej kultury kulinarnej.

 • Turcja zarzuca unijnemu komisarzowi "kulturowy rasizm"

  Turecki minister ds. europejskich Omer Celik zarzucił "kulturowy rasizm" unijnemu komisarzowi, Niemcowi Guentherowi Oettingerowi, który wyraził opinię, że Turcja prawdopodobnie nie zostanie przyjęta do UE dopóki prezydentem jest Recep Tayyip Erdogan.

 • Seremet ściga rasizm

  Ściganie rasizmu to jeden z priorytetów prokuratora generalnego. Seremet wydał śledczym wytyczne, jak prowadzić takie śledztwa. Dodatkowo objęły je nadzorem prokuratury wyższego szczebla - czytamy w dzienniku. "Wyborcza" wylicza, że w ubiegłym roku prokuratury odnotowały 1365 spraw na tle rasistowskim, o 530 więcej niż w 2013 r. - najwięcej na Mazowszu (325) i Podlasiu(307). Wzrost wynika głównie...

Zdjęcia na temat: rasizm
Wideo na temat: rasizm
Dyskusje na temat: rasizm