• Informacje na temat:

  rasizm

Artykuły na temat: rasizm
 • ​Środowiska narodowe oświadczają: Odrzucamy rasizm

  ..."Odrzucamy rasizm i wszelkie bazujące na pojęciu rasy doktryny społeczne i polityczne" - napisali w oświadczeniu przedstawiciele: Ruchu Narodowego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego.

 • Gigantyczna demonstracja przeciw rasizmowi w Berlinie

  Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób uczestniczyło w sobotę w Berlinie w marszu sprzeciwu wobec rasizmu, ksenofobii i skrajnej prawicy. Agencje piszą o jednym z najliczniejszych tego typu protestów ostatnich lat.

 • Rasizm nie ma przyszłości

  ...policja boi się ścigać nieletnich, bo przez absurdalne prawo funkcjonariusze boją się posądzenia o "instytucjonalny rasizm". Dlaczego rasizm? Gangi są domeną mieszkańców Wielkiej Brytanii o kolorze skóry odmiennym od białego. Terminu "rasizm instytucjonalny" użyto po raz pierwszy w tzw. Raporcie Scarmana, po zamieszkach w londyńskiej dzielnicy Brixton w 1981 r. Zamieszki odbyły się na tle...

 • Słowacki parlamentarzysta skazany za rasizm

  Słowacki sąd skazał skrajnie prawicowego parlamentarzystę Milana Mazurka za rasistowskie podburzanie przeciwko członkom mniejszości romskiej. Partia Ludowa-Nasza Słowacja (LSNS), z ramienia której Mazurek jest deputowanym od 2016 roku, grozi odwetem.

 • Były niemiecki piłkarz zarzuca Niemcom rasizm

  Rezygnacja Mesuta Oezila z gry w niemieckiej kadrze narodowej wywołała w całym kraju wiele komentarzy. Jako powód odejścia z kadry piłkarz pochodzenia tureckiego podał rasistowskie zachowanie dużej części niemieckiego społeczeństwa oraz przedstawicieli federacji piłkarskiej.

 • W największych miastach odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi

  Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

 • Francja: O rasizmie bez wstępu dla białych

  Skandal wywołała we Francji informacja, że sekcja lewicowej federacji związków zawodowych Solidaires organizuje kurs o przeciwdziałaniu rasizmowi połączony z warsztatami zamkniętymi dla białych.

 • Trump potępia "wszelkiego rodzaju rasizm i akty przemocy"

  Prezydent USA Donald Trump potępił na Twitterze "wszelkiego rodzaju rasizm i akty przemocy" i wezwał do jedności narodowej. W niedzielę przypada pierwsza rocznica krwawych starć w Charlottesville w stanie Wirginia na wschodzie USA.

 • Zlatan Ibrahimovic oskarża Szwecję o ukryty rasizm

  Napastnik Los Angeles Galaxy i były kapitan piłkarskiej reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimowic oskarża Szwecję o ukryty rasizm. Takie zarzuty pojawią się w nowej autobiografii, która ukaże się na rynku w czwartek.

 • Polemikę we Włoszech wywołało ogłoszenie w witrynie restauracji na północy Włoch o tym, że personel w lokalu jest w "stu procentach włoski". Oskarżany o rasizm restaurator odpiera ten zarzut mówiąc, że do włoskiej kuchni potrzeba włoskiej kultury kulinarnej.

Zdjęcia na temat: rasizm
Wideo na temat: rasizm
Dyskusje na temat: rasizm