• Informacje na temat:

  ratajski

Artykuły na temat: ratajski
 • Zabrze i UNESCO

  Rozpoczęcie działań na rzecz uzyskania statusu Pomnika Historii przez Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego GUIDO oraz Skansen Królowa Luiza stanowi pierwszy efekt wizyty w Zabrzu Sekretarza Generalnego Polskiego Komitetu ds. UNESCO w Warszawie ambasadora Sławomira Ratajskiego.

 • Psycholog: Wczesne rozpoczęcie nauki szkodzi sześciolatkom

  Wczesne rozpoczęcie nauki może szkodzić sześciolatkom. "Do mojego gabinetu trafia coraz więcej dzieci z zaburzeniami społecznymi" - alarmuje w rozmowie z RMF FM psycholog dziecięca Barbara Ratajska. "To nie dzieci nie są gotowe. Niegotowi są nauczyciele i rodzice" - dodaje.

 • Makabryczne odkrycie na dachu windy

  Dziś rano w Poznaniu na jednym z ratajskich osiedli dokonano makabrycznego odkrycia. Na dachu windy znaleziono zwłoki - donosi Radio Merkury.

 • Ceny walut w górę, ceny wycieczek nie powinny się zmienić

  Wtorek to kolejny dzień rekordu cenowego franka. Szwajcarska waluta systematycznie pnie się w górę. Więcej trzeba też zapłacić za dolara i euro. Na szczęście na razie wygląda na to, że szalejące kursy walut nie zmieniły cen wczasów - podkreśla w rozmowie z reporterem RMF FM wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Józef Ratajski.

 • Biura podróży tracą tysiące euro z powodu odwołania lotów

  Ok. 8-10 tys. turystów po odwołaniu lotów nad Europą ma problemy z powrotem do Polski. Biura podróży, płacąc za ich przedłużony pobyt za granicą, tracą dziennie nawet po kilkadziesiąt tysięcy euro - ocenia wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Józef Ratajski.

 • ...25 procent biur podróży w Polsce działa w szarej strefie – alarmuje wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, Józef Ratajski. Chodzi głównie o fundacje organizujące wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. "To ważne święto"

  UNESCO prof. Sławomir Ratajski. "Mówić poprawnie lecz swobodnie" - To bardzo ważne święto - podkreśla z kolei prof. Jerzy Bralczyk. Językoznawca dodaje, że najlepiej gdyby dbałość o język była była(...), a także zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. Prof. Ratajski tłumaczy, że chronimy języki po to, by nie zagubić tożsamości kulturowej. Obecnie na świecie funkcjonuje do 7 tys...

 • Komitet UNESCO wzywa do zaprzestania wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej

  Sławomir Ratajski powiedział mediom, że są różne opinie dotyczące metod przyjętych w celu ochrony puszczy, ale "ma nadzieję, że w końcu wybrana zostanie ta najlepsza i najwłaściwsza metoda" i misja UNESCO będzie w tym pomocna. Ta decyzja wstrzymuje działania, które mogą szkodzić puszczy - mówił Ratajski. Ze stanowiska Komitetu UNESCO zadowoleni są obrońcy Puszczy Białowieskiej, ale jak mówił...

 • ​Zakończyły się obrady Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie

  ...delegacji Sławomir Ratajski. Dodał, że ma nadzieję, że takie inicjatywy podjęte w Polsce, jak Forum Zarządców Miejsc Światowego Dziedzictwa, spotkanie z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego(...), by zostało utracone" - podkreślił Ratajski. Przedstawicielka Filipin wyraziła nadzieję, że przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i organizacji pozarządowych będą mogli aktywnie uczestniczyć...

 • Cenny łańcuch prezydenta Poznania

  Niewprawne oko nie odróżni oryginału od repliki. W dodatku oryginału prawie nikt nie widział - jest w sejfie banku obsługującego urząd miasta. - Głównym elementem łańcucha jest medalion z herbem Poznania. Oprócz tego jest jeszcze jedenaście medalionów - mówi Rafał Łopka z urzędu miasta. Łańcuch za własne pieniądze zlecił wykonać przedwojenny prezydent Poznania Cyryl Ratajski. Na medalionach są...

Wideo na temat: ratajski
Dyskusje na temat: ratajski
 • Re: Premier Izraela: Słowa Morawieckiego oburzające

  Mam na imie Maciek. Moi pradziadkowie odratowali rodzine zydowska podczas okupcji hitlerowskiej. Prababka teraz wyladowala w szpitalu, bo psychicznie nie potrafila zniesc tej zydowskiej nagonki na Polske. Pradziadek zginal podczas wojny. Prosze oba narody o stonowanie tego napiecia.

 • Re: ​Wraca sprawa makabrycznej zbrodni sprzed 20 lat. Zatrzymano 52-latka

  Coś strasznie dużo tych przełomów w najgłośniejszych sprawach kryminalnych z ostatnich 20 lat. Czekam na wyjaśnienia śmierci Falzmana, Olewnika, Cygan, Sekuły troch mniej ale jednak też, Papały, Leppera, Michniewicz, Zielonki, Pronobis, Petelicki, Muś, Tobiasz, Szpineta, Wróbel, Ratajski, Żarska, Uberman, Zalewski, Berdychowski, Wójcikowski, Tomkiewicz i dosłownie setek innych.

 • Re: Wielkopolska antypisowska!!!

  Gdyby tak nowy Ratajski...