• Informacje na temat:

  ratajski

Artykuły na temat: ratajski
 • Zabrze i UNESCO

  Rozpoczęcie działań na rzecz uzyskania statusu Pomnika Historii przez Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego GUIDO oraz Skansen Królowa Luiza stanowi pierwszy efekt wizyty w Zabrzu Sekretarza Generalnego Polskiego Komitetu ds. UNESCO w Warszawie ambasadora Sławomira Ratajskiego.

 • Psycholog: Wczesne rozpoczęcie nauki szkodzi sześciolatkom

  Wczesne rozpoczęcie nauki może szkodzić sześciolatkom. "Do mojego gabinetu trafia coraz więcej dzieci z zaburzeniami społecznymi" - alarmuje w rozmowie z RMF FM psycholog dziecięca Barbara Ratajska. "To nie dzieci nie są gotowe. Niegotowi są nauczyciele i rodzice" - dodaje.

 • Makabryczne odkrycie na dachu windy

  Dziś rano w Poznaniu na jednym z ratajskich osiedli dokonano makabrycznego odkrycia. Na dachu windy znaleziono zwłoki - donosi Radio Merkury.

 • Ceny walut w górę, ceny wycieczek nie powinny się zmienić

  Wtorek to kolejny dzień rekordu cenowego franka. Szwajcarska waluta systematycznie pnie się w górę. Więcej trzeba też zapłacić za dolara i euro. Na szczęście na razie wygląda na to, że szalejące kursy walut nie zmieniły cen wczasów - podkreśla w rozmowie z reporterem RMF FM wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Józef Ratajski.

 • Biura podróży tracą tysiące euro z powodu odwołania lotów

  Ok. 8-10 tys. turystów po odwołaniu lotów nad Europą ma problemy z powrotem do Polski. Biura podróży, płacąc za ich przedłużony pobyt za granicą, tracą dziennie nawet po kilkadziesiąt tysięcy euro - ocenia wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Józef Ratajski.

 • ...25 procent biur podróży w Polsce działa w szarej strefie – alarmuje wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, Józef Ratajski. Chodzi głównie o fundacje organizujące wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. "To ważne święto"

  UNESCO prof. Sławomir Ratajski. "Mówić poprawnie lecz swobodnie" - To bardzo ważne święto - podkreśla z kolei prof. Jerzy Bralczyk. Językoznawca dodaje, że najlepiej gdyby dbałość o język była była(...), a także zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących. Prof. Ratajski tłumaczy, że chronimy języki po to, by nie zagubić tożsamości kulturowej. Obecnie na świecie funkcjonuje do 7 tys...

 • Komitet UNESCO wzywa do zaprzestania wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej

  Sławomir Ratajski powiedział mediom, że są różne opinie dotyczące metod przyjętych w celu ochrony puszczy, ale "ma nadzieję, że w końcu wybrana zostanie ta najlepsza i najwłaściwsza metoda" i misja UNESCO będzie w tym pomocna. Ta decyzja wstrzymuje działania, które mogą szkodzić puszczy - mówił Ratajski. Ze stanowiska Komitetu UNESCO zadowoleni są obrońcy Puszczy Białowieskiej, ale jak mówił...

 • ​Zakończyły się obrady Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie

  ...delegacji Sławomir Ratajski. Dodał, że ma nadzieję, że takie inicjatywy podjęte w Polsce, jak Forum Zarządców Miejsc Światowego Dziedzictwa, spotkanie z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego(...), by zostało utracone" - podkreślił Ratajski. Przedstawicielka Filipin wyraziła nadzieję, że przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i organizacji pozarządowych będą mogli aktywnie uczestniczyć...

 • Cenny łańcuch prezydenta Poznania

  Niewprawne oko nie odróżni oryginału od repliki. W dodatku oryginału prawie nikt nie widział - jest w sejfie banku obsługującego urząd miasta. - Głównym elementem łańcucha jest medalion z herbem Poznania. Oprócz tego jest jeszcze jedenaście medalionów - mówi Rafał Łopka z urzędu miasta. Łańcuch za własne pieniądze zlecił wykonać przedwojenny prezydent Poznania Cyryl Ratajski. Na medalionach są...

Wideo na temat: ratajski
Dyskusje na temat: ratajski