• Informacje na temat:

  rawa ruska

Artykuły na temat: rawa ruska
 • RMF FM: Zamieszki na przejściu granicznym Hrebenne-Rawa Ruska

  Ukraińscy kierowcy paraliżują przejścia graniczne z Polską. W proteście przeciwko wstrzymaniu małego ruchu granicznego zablokowali dojazd do granicy. Na przejściu w Rawie Ruskiej doszło do rękoczynów - taką informację otrzymali dziennikarze RMF FM na Gorącą Linię.

 • Zamieszki na przejściu granicznym Hrebenne-Rawa Ruska

  Ukraińscy kierowcy paraliżują przejścia graniczne z Polską. W proteście przeciwko wstrzymaniu małego ruchu granicznego zablokowali dojazd do granicy. Na przejściu w Rawie Ruskiej doszło do rękoczynów - alarmujecie nas na Gorącą Linię RMF FM.

 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Gościliśmy w Rawie Mazowieckiej

  Twoje Miasto w Faktach RMF FM to dziś Rawa Mazowiecka. O świetności Rawy świadczy dumny, XIV-wieczny, murowany zamek, wznoszący się nad miastem. To właśnie z tym miejscem związane są najciekawsze informacje - te dotyczące skarbu i mrocznych tajemnic skrywanych w podziemnych lochach. Rawa stała się też cichą bohaterką szekspirowskiego dramatu. Szczególnie malowniczą okolicę można podziwiać...

 • Ukraińscy górnicy zablokowali drogę do przejścia granicznego w Hrebennem

  Ukraińscy górnicy z obwodu lwowskiego przez blisko dwie godziny blokowali trasę międzynarodową Lwów-Rawa Ruska, prowadzącą do polskiego przejścia granicznego w Hrebennem. Domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń.

 • Straż graniczna zaleca omijanie przejścia w Medyce

  Mieszkańcy rejonów Ukrainy, które graniczą z Polską, zablokowali dojazd do dwóch przejść granicznych w obwodzie lwowskim, Szeginie-Medyka oraz Rawa Ruska-Hrebenne. Protest ma trwać cały dzień.

 • Blokada na granicy ukraińsko-polskiej

  Mieszkańcy rejonów Ukrainy, które graniczą z Polską, zablokowali w sobotę dojazd do dwóch przejść granicznych w obwodzie lwowskim, Szeginie-Medyka oraz Rawa Ruska-Hrebenne. Protest ma trwać cały dzień.

 • Górnicy zablokują polsko-ukraińskie przejście graniczne

  Górnicy z państwowych kopalń węgla kamiennego w obwodzie lwowskim zablokują we wtorek trasę do ukraińsko-polskiego przejścia granicznego Rawa Ruska-Hrebenne. Informację potwierdził szef Niezależnego Związku Zawodowego Górników Ukrainy Mychajło Wołynec.

 • Na Ukrainie ok. 150 osób podszywających się pod mniejszość polską zablokowało trasę Lwów- Rawa Ruska. Do zdarzenia doszło we wsi Grzęda w obwodzie lwowskim. Część osób została zatrzymana. Na transparentach demonstranci mieli między innymi hasło "Stop ludobójstwu Polaków". Według władz akcja została zainicjowana przez rosyjskie służby i miała na celu pogorszenie stosunków polsko-ukraińskich.

 • Ukraińcy zablokowali przejście graniczne

  Ukraińsko-polskie przejście graniczne Rawa Ruska-Hrebenne - jak podała stacja telewizyjna "5.Kanał" - zablokowali we wtorek mieszkańcy ukraińskiej strefy przygranicznej.

 • Piękny gest mieszkańców Rawy Ruskiej wobec Polaków

  Mieszkańcy ukraińskiego miasteczka Rawa Ruska, położonego tuż przy granicy z Polską, podziękowali Polakom za wsparcie udzielane Ukraińcom podczas trwających w ich kraju od listopada ubiegłego roku protestów antyrządowych.

Dyskusje na temat: rawa ruska