• Informacje na temat:

  rdzeń

Artykuły na temat: rdzeń
 • Nowa nadzieja dla sparaliżowanych po uszkodzeniu rdzenia kręgowego

  ...podłodze, podtrzymywani w chodziku lub z kijkami.  Choć potrzebujemy jeszcze badań w udziałem większej liczby pacjentów, już te wyniki pokazują, że rdzeń kręgowy ma pewien potencjał regeneracji...

 • Spotkanie prezydentów Polski i Niemiec: "Polska to rdzeń Europy"

  Europa potrzebuje dzisiaj solidarności i dobrej współpracy - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda. Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podkreślił, że Polska jest potrzebna w przezwyciężeniu kryzysu europejskiego. "Polska to rdzeń Europy" - zaznaczył.

 • Pionierski zabieg. Są kandydaci do operacji odbudowy rdzenia kręgowego

  ...zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy. Ostatecznie zabieg przeprowadzony zostanie u dwóch osób. Do zabiegu mogą zakwalifikować się tylko osoby, których rdzeń w odcinku piersiowym został przerwany ostrym(...) pacjenci, u których rdzeń kręgowy został przecięty za pomocą ostrego narzędzia. Pacjent nie może mieć czucia poniżej uszkodzonego rdzenia. Kolejne kryterium to wiek, między 16, a 65 rokiem życie...

 • Rusza nabór do nowatorskiej operacji odbudowy rdzenia kręgowego

  Pawła Tabakowa. Kryteria Do kolejnych operacji zakwalifikują się pacjenci, u których rdzeń kręgowy został przecięty za pomocą ostrego narzędzia. Pacjent nie może mieć czucia poniżej uszkodzonego...

 • Duda: Europa potrzebuje solidarności. Steinmeier: Polska to rdzeń Europy

  ..."Europa potrzebuje dzisiaj solidarności i dobrej współpracy" - mówił prezydent Andrzej Duda na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Niemiec. Frank-Walter Steinmeier podkreślił, że Polska jest potrzebna w przezwyciężeniu kryzysu europejskiego. "Polska to rdzeń Europy" - zaznaczył.

 • Iran usunął rdzeń reaktora na ciężką wodę

  Iran usunął rdzeń reaktora na ciężką wodę w Araku i wypełnił go cementem - powiadomiło agencję Fars dobrze poinformowane źródło. Los reaktora był jednym ze spornych punktów długotrwałych negocjacji, które doprowadziły do porozumienia w lipcu ubiegłego roku.

 • Brytyjczycy sfinansują kolejne zabiegi odbudowy przerwanego rdzenia kręgowego

  Śląska. Mężczyzna został sparaliżowany. Miał przerwany rdzeń kręgowy po ataku nożem. Po zabiegu pacjent potrafi kontrolować ruchy nóg, przesiadać się z wózka na wózek, wsiadać do samochodu i chodzić(...) finansowo prace Polaków. Do zabiegu zakwalifikują się pacjenci, którzy mają przecięty rdzeń kręgowy ostrym narzędziem. Dotychczas zoperowaliśmy w sumie czterech pacjentów, przy czym u ostatniego pacjenta...

 • ​Iran usunął rdzeń reaktora na ciężką wodę w Araku

  Iran usunął rdzeń reaktora na ciężką wodę w Araku i wypełnił go cementem - powiadomiło w poniedziałek agencję Fars dobrze poinformowane źródło. Los reaktora był jednym ze spornych punktów długotrwałych negocjacji, które doprowadziły do porozumienia w lipcu ub.r.

 • Odbudowali rdzeń kręgowy używając komórek węchu. Przygotowują się do kolejnych nowatorskich operacji

  Dwóch tygodni potrzebują lekarze ze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, by przygotować komórki gleju węchowego do przeszczepu. Dzięki temu nowatorskiemu zabiegowi dwa lata temu mężczyzna z przerwanym rdzeniem kręgowym odzyskał czucie w nogach. Komórki przygotowuje w laboratoriach sześcioosobowy zespół.

 • Darcy Ward ma przerwany rdzeń kręgowy na odcinku szyjnym

  Rdzeń kręgowy Darcy'ego Warda jest najprawdopodobniej całkowicie przerwany w odcinku szyjnym - to najważniejsza wiadomość po dwuipółgodzinnym zabiegu australijskiego żużlowca, który wczoraj miał wypadek w ligowym meczu w Zielonej Górze. Lekarze na razie nie chcą jednak spekulować na temat przyszłości dwukrotnego mistrza świata juniorów.

Zdjęcia na temat: rdzeń
 • Norweg złamał ósmy kręg. Na szczęście nie doszło do naruszenia rdzenia.
Wideo na temat: rdzeń
 • Fatalny wypadek Darcy Warda na torze

  Australijski żużlowiec Darcy Ward ma przerwany rdzeń kręgowy – tak wykazały pierwsze badania. Do upadku doszło w ostatnim biegu meczu pomiędzy SPAR Falubazem Zielona Góra a MRGARDEN GKM Grudziądz. Darcy Ward zahaczył o Artioma Łagutę, przekoziołkował i uderzył w drewnianą bandę. Po wypadku natychmiast trafił do szpitala.

 • Fatalny wypadek Darcy Warda na torze

  Australijski żużlowiec Darcy Ward ma przerwany rdzeń kręgowy – tak wykazały pierwsze badania. Do fatalnie wyglądającego upadku doszło w ostatnim biegu meczu pomiędzy SPAR Falubazem Zielona Góra a MRGARDEN GKM Grudziądz. Darcy Ward zahaczył o Artioma Łagutę, przekoziołkował i uderzył w drewnianą bandę. Po wypadku natychmiast trafił do szpitala.

 • Dzięki rewolucyjnej operacji odzyskał czucie w nogach

  “Wciąż mam obawy, że proces odbudowy przerwanego rdzenia kręgowego się cofnie lub zatrzyma” – mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Bartłomiejem Paulusem Dariusz Fidyka. Mężczyzna cztery lata temu przeszedł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu nowatorską operację przeszczepu glejowych komórek węchowych. Po zabiegu odzyskał czucie w nogach. Zaczął jeździć na trzykołowym rowerze i w specjalnych usztywnieniach jest w stanie pokonać kilkanaście metrów.

Dyskusje na temat: rdzeń