• Informacje na temat:

  re

Artykuły na temat: re
 • Czaputowicz: Tusk w RE to reprezentant Niemiec

  Szef MSZ oświadczył, że Donald Tusk "nie jest uznawany za przedstawiciela Polski", pytany o to, jak rząd PiS dziś postrzega przewodniczącego RE. "W wyborach zgłosiliśmy przecież Jacka Saryusz-Wolskiego" - dodał. Zdaniem Czaputowicza, z faktu, że na kilka godzin przez szczytem UE wybór Tuska zapowiedziała w swoim wystąpieniu Angela Merkel, wynika, że "był on reprezentantem Niemiec, choć może...

 • ​"Super Express": Takie są przywileje szefa RE

  Prestiż to tylko jeden z plusów stanowiska szefa Rady Europejskiej - wskazuje wtorkowy "Super Express". Przywileje, na jakie może liczyć szef RE, są znacznie większe - czytamy.

 • Włochy poprą Tuska na przewodniczącego RE

  Włochy poprą drugą kadencję Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej - ogłosił we wtorek podsekretarz stanu do spraw europejskich w rządzie Paolo Gentiloniego, Sandro Gozi. Dodał, że Rzym czeka na stanowisko premier Beaty Szydło.

 • Niepokojący raport RE dotyczący praw człowieka

  Z raportu Komisarza Praw Człowieka Rady Europy wynika, że prawa człowieka w Europie są szczególnie zagrożone. Przedstawiając dokument Nils Muiżnieks przestrzegł państwa członkowskie, że jeśli zdecydowanie nie zaangażują się w obronę praw człowieka, oznaczać to będzie koniec europejskiego systemu ich ochrony oraz integracji europejskiej.

 • UE i RE apelują do tureckich władz

  Zważywszy na możliwie niewielką przewagę zwolenników zmiany systemu rządów z parlamentarnego na prezydencki (51,3 proc. głosujących), Turcja musi uczynić wszystko, by ocalić narodowy konsensus - wskazała Komisja Europejska w oświadczeniu wydanym w niedzielę.

 • ​Szczerski: RE powinna przywołać Donalda Tuska do porządku

  "Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej ingeruje w politykę wewnętrzną Polski. Takie działania dopisują się do hybrydowych zagrożeń dla Polski. Rada powinna przywołać go do porządku" - ocenił szef Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski, komentując wpis Donalda Tuska na Twitterze.

 • Lider Nowoczesnej wystosował pismo do RE w sprawie Donalda Tuska

  Donald Tusk jako jedyny Polak ma szansę na stanowisko szefa RE. Zgłoszenie kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego świadczy jak najgorzej o polskim rządzie - mówił podczas wtorkowego briefingu lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

 • OBWE i RE: Opozycja nie miała równych warunków w wyborach w Turcji

  Partiom opozycyjnym w Turcji nie zapewniono równych warunków do prowadzenia kampanii przed niedzielnymi wyborami; prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana i rządzącą partię AKP faworyzowano, w tym w mediach - oceniły w poniedziałek OBWE i RE.

 • Komisja prawna Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZP RE) być może na posiedzeniu w kwietniu lub w maju zajmie się projektem rezolucji w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział PAP parlamentarzysta sprawozdawca z Irlandii Michael McNamara.

 • "Saryusz-Wolski to jedyny polski kandydat na stanowisko szefa RE"

  Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że Jacek Saryusz-Wolski to jedyny polski kandydat do objęcia stanowiska przewodniczącego RE. - Zgodnie z przepisami, które regulują tę materię, to konkretne państwo(...) przewodniczącym RE, to nie trzeba go drugi raz zgłaszać - mówi Róża Thun z PO.

Zdjęcia na temat: re
Wideo na temat: re
Dyskusje na temat: re