• Informacje na temat:

  rebelia

Artykuły na temat: rebelia
 • "Fakt": Rebelia w PiS. Wyciągną kwity na Morawieckiego?

  Gdyby przyszłość Beaty Szydło zależała tylko od Jarosława Kaczyńskiego, premier złożyłaby dymisję, a nowym szefem rządu zostałby Mateusz Morawiecki - donosi "Fakt". Tymczasem w szeregach PiS nie ma zgody na taką roszadę na stanowisku premiera.

 • O Rebelii słów parę

  Mariusz Sieniewicz, autor powieści "Rebelia", gościem 55. spotkania z cyklu Apetyt na Literaturę.

 • Rebelia Kultury na Warmii

  Kilkadziesiąt koncertów, spektakli i festiwali odbędzie się latem w ramach kampanii promocyjnej "Warmia - Rebelia Kultury", która ma prezentować ten region jako centrum niebanalnych wydarzeń artystycznych.

 • Islamistyczna rebelia w Nigerii. 54 ofiary serii wybuchów

  ...się kolebką Boko Haram. Rebelianci przez długi czas zamierzali uczynić z niego stolicę swojego kalifatu. Pod koniec stycznia bojownicy, najprawdopodobniej należący do Boko Haram, próbowali zająć...

 • Rebelia Młodych Wilków

  Przegląd dla młodych zespołów, które nie nagrały jeszcze płyty. Zwycięska grupa otrzyma w nagrodę nagranie i wydanie płyty.

 • Po ubiegłorocznym sukcesie plebiscytu "Mazury - Cud Natury" warmińsko-mazurski samorząd postanowił wypromować pozostałą część tego regionu. Nowa kampania "Warmia - Rebelia Kultury" ma przedstawiać to miejsce, jako centrum niebanalnych wydarzeń artystycznych.

 • ...szef kanadyjskiego rządu w wywiadzie nadanym w niedzielę przez telewizję CNN. - Moje pojęcie o historii Afganistanu jest takie, że najprawdopodobniej zawsze była tam jakaś rebelia - dodał. Harper zauważył, że wojska kanadyjskie i inne siły natowskie w ciągu kilku lat odniosły pewne zwycięstwa nad rebeliantami, lecz nie są to zwycięstwa nieodwracalne i ich ogólne znaczenie było skromne. - To...

 • Niemieckie media: "Koniec ery Merkel" po "rebelii" przeciwko niej w chadecji

  Za "rebelię" przeciwko kanclerz Angeli Merkel" i znak, że "jej era dobiega końca", uznały w środę niemieckie media niewybranie na kolejną kadencję dotychczasowego przewodniczącego frakcji CDU/CSU w Bundestagu Volkera Kaudera.

 • Zdymisjonowani przywódcy Katalonii usłyszą zarzuty rebelii i działalności wywrotowej?

  Hiszpański prokurator generalny Jose Manuel Maza chce postawienia katalońskim przywódcom zarzutów rebelii, działalności wywrotowej i malwersacji. Prokurator generalny nie podał nazwisk osób, które chce postawić w stan oskarżenia. Agencja Associated Press pisze natomiast, że chodzi o zdymisjonowanego katalońskiego premiera Carlesa Puigdemonta, jego zastępcę Oriola Junquerasa i przewodniczącą rozwiązanego parlamentu Carme Forcadell.

 • .... Unikając oskarżenia Rwandy wprost o wspieranie kongijskich rebeliantów z Ruchu 23 Marca, Mende potwierdził wcześniejsze rewelacje ONZ i nowojorskiej organizacji Human Rights Watch, które ujawniły, że rwandyjscy wojskowi zwerbowali w Rwandzie kilkuset rekrutów, by posłać ich do Konga na pomoc tamtejszym rebeliantom. Rwanda dostarczyła też kongijskim partyzantom broń - karabiny maszynowe...

Dyskusje na temat: rebelia