• Informacje na temat:

  referendum

Artykuły na temat: referendum
 • Zgadzam się z głosami, że referendum w Irlandii nie było porażką tzw. obrońców życia poczętego. Ono było ich klęską.

 • Referendum, zwłaszcza tzw. konsultacyjne, to w rękach sprawnych demagogów użyteczne narzędzie uzyskiwania społecznego przyzwolenia na zaprowadzanie autorytarnego reżimu. Wystarczy tylko odpowiednio, czyli tendencyjnie, sformułować pytania, aby nie tyle nawet zasugerować, co wręcz narzucić pożądane odpowiedzi. Wykazali to tacy mistrzowie demagogii i autorytaryzmu, jak Orban, Erdogan czy Putin.

 • Sellin: Referendum może dzielić

  Obchody stulecia niepodległości Polski powinny łączyć, natomiast udział w ewentualnym referendum proponowanym przez prezydenta Andrzeja Dudy może dzielić - tak swój sceptycyzm do terminu referendum tłumaczył w Polsat News wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 • Wyniki referendum w Macedonii

  W niedzielnym referendum konsultacyjnym w Macedonii ponad 90 proc. głosujących opowiedziało się za zmianą nazwy swego kraju na "Republika Macedonii Północnej". Jednak niska frekwencja najpewniej nie pozwoli uznać referendum za ważne.

 • Mniejszość litewska zaniepokojona referendum

  Litwini w Polsce mają wątpliwości, czy referendum w sprawie podwójnego obywatelstwa, które odbędzie się na Litwie w przyszłym roku, przyniesie jakąkolwiek zmianę.

 • Brexit. Będzie drugie referendum?

  Brytyjska premier Theresa May wykluczyła w opublikowanym w niedzielę komentarzu dla dziennika "Telegraph" przeprowadzenie drugiego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wyjaśniając, że byłoby to "poważną zdradą naszej demokracji".

 • Marynarka wojenna? Zróbmy referendum

  Dowódcy Marynarki Wojennej. Dodaje, że dobrym pomysłem może być ogólnokrajowe referendum w tej sprawie. Bo utrzymanie Marynarki Wojennej jest drogie, a flota przestarzała, między innymi przez wieloletnie...

 • Śmierć przed referendum

  ...zło Jednak emocje przed nadchodzącym referendum sprowadziły publiczną debatę do poziomu bruku. Z Wyspiarzy wylało się morze uprzedzeń. Upadły standardy. Nagle inaczej myślący stali się wyklętymi(...) i ugrupowania natychmiast zawiesiły dalszą kampanie przed referendum. W następny czwartek Brytyjczycy pójdą do urn by podjąć, być może, najważniejszą decyzję w całym dorosłym życiu. Ważny to będzie werdykt...

 • "DGP": Zabraknie pieniędzy na referendum Dudy

  Mimo obaw, wystarczy pieniędzy na przeprowadzenie wyborów samorządowych, ale zabraknie na referendum prezydenta - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Terlecki krytycznie o referendum konstytucyjnym

  To nie jest dobry pomysł, żeby w dniu święta narodowego 11 listopada urządzać referendum w sprawie konstytucji - ocenił szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zapowiedział, że rozstrzygnięcie Senatu odnośnie do wniosku prezydenta o referendum nastąpi jeszcze w środę.

Zdjęcia na temat: referendum
Wideo na temat: referendum
Dyskusje na temat: referendum