• Informacje na temat:

  referendum

Artykuły na temat: referendum
 • Zgadzam się z głosami, że referendum w Irlandii nie było porażką tzw. obrońców życia poczętego. Ono było ich klęską.

 • Referendum, zwłaszcza tzw. konsultacyjne, to w rękach sprawnych demagogów użyteczne narzędzie uzyskiwania społecznego przyzwolenia na zaprowadzanie autorytarnego reżimu. Wystarczy tylko odpowiednio, czyli tendencyjnie, sformułować pytania, aby nie tyle nawet zasugerować, co wręcz narzucić pożądane odpowiedzi. Wykazali to tacy mistrzowie demagogii i autorytaryzmu, jak Orban, Erdogan czy Putin.

 • Sellin: Referendum może dzielić

  Obchody stulecia niepodległości Polski powinny łączyć, natomiast udział w ewentualnym referendum proponowanym przez prezydenta Andrzeja Dudy może dzielić - tak swój sceptycyzm do terminu referendum tłumaczył w Polsat News wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 • Marynarka wojenna? Zróbmy referendum

  Dowódcy Marynarki Wojennej. Dodaje, że dobrym pomysłem może być ogólnokrajowe referendum w tej sprawie. Bo utrzymanie Marynarki Wojennej jest drogie, a flota przestarzała, między innymi przez wieloletnie...

 • Śmierć przed referendum

  ...zło Jednak emocje przed nadchodzącym referendum sprowadziły publiczną debatę do poziomu bruku. Z Wyspiarzy wylało się morze uprzedzeń. Upadły standardy. Nagle inaczej myślący stali się wyklętymi(...) i ugrupowania natychmiast zawiesiły dalszą kampanie przed referendum. W następny czwartek Brytyjczycy pójdą do urn by podjąć, być może, najważniejszą decyzję w całym dorosłym życiu. Ważny to będzie werdykt...

 • "DGP": Zabraknie pieniędzy na referendum Dudy

  Mimo obaw, wystarczy pieniędzy na przeprowadzenie wyborów samorządowych, ale zabraknie na referendum prezydenta - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Terlecki krytycznie o referendum konstytucyjnym

  To nie jest dobry pomysł, żeby w dniu święta narodowego 11 listopada urządzać referendum w sprawie konstytucji - ocenił szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zapowiedział, że rozstrzygnięcie Senatu odnośnie do wniosku prezydenta o referendum nastąpi jeszcze w środę.

 • Kurdowie chcą referendum. Sprzeciw Turcji

  Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych skrytykowało decyzję władz irackiego Kurdystanu o przeprowadzeniu referendum w sprawie odłączenia się od Iraku i nazwało ten krok "poważnym błędem". Pomysł planowanego na wrzesień referendum odrzuca też iracki rząd.

 • Jacek Sasin: Data referendum jest zła

  Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin mówił w Polskim Radiu, że zaproponowana przez prezydenta data referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji jest zła. Według niego, łączenie referendum z wyjątkowym świętem narodowym, którym będzie 100-lecie odzyskania niepodległości, jest błędem.

 • Prezydent podpisał nowelę ustaw o referendum

  Możliwość wznowienia postępowania po prawomocnym rozstrzygnięciu sprawy w tzw. sądowym przyspieszonym trybie w czasie kampanii referendalnej - wprowadza podpisana przez prezydenta nowelizacja ustaw o referendum lokalnym oraz o referendum ogólnokrajowym.

Zdjęcia na temat: referendum
Wideo na temat: referendum
Dyskusje na temat: referendum