• Informacje na temat:

  referendum 25 v 1997

Artykuły na temat: referendum 25 v 1997
 • Prezydent Andrzej Duda chce referendum ws. konstytucji

  ...- Chcę, aby w sprawie Konstytucji Rzeczypospolitej odbyło się w naszym kraju w przyszłym roku, roku 100-lecia niepodległości, referendum - powiedział w środę na pl. Zamkowym prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

 • Mieszkańcy gminy Tarłów (woj. świętokrzyskie) będą głosować w niedzielę w referendum dotyczącym odwołania wójta Leszka Walczyka.

 • "To nie elity mają ustanawiać normy konstytucyjne"

  ...- To nie elity powinny ustanawiać normy; obywatele powinni wypowiedzieć się, co jest dla nich istotne - mówił we wtorek minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Dodał, że pomysł przeprowadzenia referendum ws konstytucji jest odwróceniem sytuacji z 1997 r.

 • Mija 20 lat od uchwalenia Konstytucji RP. Przeczytał ją co 7. Polak

  ...2 kwietnia mija 20 lat od uchwalenia przez Zgromadzenie Narodowe Konstytucji RP. Po przyjęciu jej przez Polaków w referendum i podpisaniu przez prezydenta weszła w życie 17 października 1997 roku. Dziś20 lat po tym wydarzeniu ponad dwie trzecie Polaków uważa, że zasady i przepisy zawarte w konstytucji mają istotny wpływ na życie zwykłych obywateli. Prawie połowa badanych jest przeciwna zmianie...

 • Kiedy nowa konstytucja? Prezydent kreśli perspektywę czasową

  Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że bardzo mu zależy na referendum dotyczącym zmian w konstytucji. Według niego, nowa ustawa zasadnicza będzie konstytucją na 20-30 lat; obecna - mówił - też jest na co najmniej 25 lat. "Nie zakładam, abyśmy nową regulację wprowadzili w ciągu dwóch-trzech lat" - dodał prezydent.

 • Byli prezydenci: O konstytucji trzeba dyskutować, ale w duchu wspólnoty

  ..."O konstytucji trzeba dyskutować, spierać się o nią, ale w duchu wspólnoty, bez uwikłania w politykę" - przekonywali byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski podczas debaty "Konstytucja 1997 roku. Praktyka polityczna i prawna". Konferencję zorganizowały: Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae", Instytut Bronisława Komorowskiego i Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

 • ...20 lat temu Polacy przyjęli w referendum konstytucję swojego niepodległego państwa. Już samo to powinno było wystarczyć do zorganizowania państwowych obchodów tej rocznicy. Konstytucja bowiem jest(...) się w taki sposób, ta umowa jest więc dla nas wszystkich święta, dopokąd nie narodzi się większość, która respektując reguły zmiany konstytucji uchwali nowy projekt, a Polacy przyjmą go w referendum.

 • 15. rocznica uchwalenia Konstytucji III Rzeczypospolitej

  ...15 lat temu, 2 kwietnia 1997 roku, została uchwalona obecnie obowiązująca Konstytucja III Rzeczypospolitej.

 • Leonid Swiridow: Miałem ofertę pracy dla służb specjalnych. Ale nie z Rosji

  ...komentarza. Referendum".

 • Krym drugą Osetią?

  Krymscy etniczni Rosjanie stanowią ponad połowę ludności półwyspu. Ukraińców jest jedynie niecałych 25 procent. I wszyscy pamiętają, że Krym to tylko podarunek Chruszczowa dla Ukrainy. Czy Krym będzie drugą Osetią? - Zastanawia się Luke Harding z "The Guardian" w reportażu z Sewastopola pt. "Krym - Osetia nr 2?".

Dyskusje na temat: referendum 25 v 1997
 • Re: Reakcje europejskiej prasy na węgierskie referendum

  W polskim referendum konstytucyjnym w dniu 25 maja 1997 r. frekwencja wyniosła niecałe 43%. A konstytucja ważna.

 • Re: Jarosław ​Kaczyński: Obowiązującą konstytucję można nazwać postkomunistyczną

  Ta konstytucja została zaakceptowana przez WIĘKSZOŚĆ NARODU w referendum konstytucyjnym 25 maja 1997 roku.

 • Re: Kolejne spotkanie Morawieckiego z Junckerem

  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej – najważniejszy akt prawny (ustawa zasadnicza) Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalony 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzony w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku, ogłoszony w Dzienniku Ustaw: Dz.U. z 1997 r. Coś jeszcze?

 • Re: Węgierskie media o referendum: Klęska Viktora Orbana?

  Jaka znowu klęska? 44% frekfencji w referendum, to klęska? Niech różne góralczyki i lewackie media nie przesadzają w formułowaniu bzdur! 25 maja 1997 roku 42 % z ogółu Polaków wzięło udział w referendum konstytucyjnym Kwaśniewskiego!

 • Re: Morawiecki: Reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna

  Wpisz sobie pomogę bo może problem z Polską klawiaturą :D "OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 26 maja 1997 r. o wynikach głosowania i wyniku referendum konstytucyjnego przeprowadzonego w dniu 25 maja 1997 r."

 • Re: Niemcy tracą cierpliwość. Co drugi chce odejścia Merkel

  ta? Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej – najważniejszy akt prawny (ustawa zasadnicza) Rzeczypospolitej Polskiej, uchwalony 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzony w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku, ogłoszony w Dzienniku Ustaw: Dz.U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483. Konstytucja RP weszła w życie 17 października 1997. Złożona jest z preambuły i 13 rozdziałów

 • Re: Klub PiS powiększył się o kolejnych posłów

  25 maja 1997 odbyło się referendum, w którym społeczeństwo większością 52,71% głosów opowiedziało się za przyjęciem Konstytucji. Frekwencja w referendum wyniosła 42,86% Wynik jest taki że, obecną konstytucję poparło 22,59% uprawnionych. Najwyższy czas żeby w referendum zapytać jeszcze raz Polaków czy potwierdzają taki absurd.

 • Re: Kamila Gasiuk-Pihowicz: Rządy PiS nie potrwają wiecznie

  Konstytucja została uchwalona 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, czyli przez Sejm i Senat, a zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku. Człowieku, zacznij myśleć, a nie daj się urabiać przez sekciarskie media pisowskie.

 • Re: Małgorzata Gersdorf w Sejmie: Zwracam się do przedstawicieli narodu

  Ucz się pislamisto. Nauka nie boli! Prace nad nową Konstytucją, rozpoczęte w 1992, zostały zwieńczone w 1997 uchwaleniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia. Zgodnie z ustawą, Prezydent RP zarządził referendum na dzień 25 maja 1997. Za przyjęciem Konstytucji opowiedziało się 52,70% głosujących. Nowo uchwalona Konstytucja weszła w życie w dniu 17

 • Re: Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję ws. odroczenia rozprawy

  Dz.U. 1997 nr 78 poz. 483 Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. uchwalona przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 r., przyjęta przez Naród w referendum konstytucyjnym w dniu 25 maja 1997 r., podpisana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 16 lipca 1997 r.