• Informacje na temat:

  refleks

Artykuły na temat: refleks
 • Powiedzenie "refleks szachisty", określające flegmatyczność, niemrawość czy gapowatość, zdaje się odchodzić do lamusa, skoro w ciągu sekundy zawodnicy wykonują nawet trzy ruchy. Coraz częściej używa się je w stosunku do osób podejmujących decyzje błyskawicznie.

 • Reporter telewizji o włos od śmierci. Refleks kamerzysty uratował mu życie

  Reporter telewizji KTVU Alex Savidge cudem uniknął potrącenia. Podczas wejścia na żywo za jego plecami doszło do kolizji dwóch aut. Jedno z nich zaczęło jechać wprost na reportera. Zdarzenie mogłoby być tragiczne w skutkach nie tylko dla niego, ale także dla operatora kamery. Błyskawiczna reakcja tego drugiego uratowała ich spod kół rozpędzonego samochodu.

 • Refleks i spostrzegawczość uchroniła pilota przed katastrofą samolotu na Alasce. Maszyna podchodziła do lądowania na jeziorze, gdy przed dziobem samolotu pojawił się 4-metrowy wieloryb.

 • Przywódcy obu państw nie mogli ukryć uśmiechu, gdy witający ich oficer podczas zamaszystego salutu szablą, zrzucił sobie czapkę z głowy... Żołnierz popisał się jednocześnie niezwykłym refleksem i iście cyrkowymi umiejętnościami, nie pozwalając czapce spaść na ziemię. Zachowując zimną krew, jak gdyby nigdy nic, kontynuował powitanie.

 • Komorowski: W polityce trzeba mieć refleks

  W polityce trzeba mieć odpowiedni refleks, niekoniecznie po to, żeby łapać pchły, ale po to, by nie opóźniać pracy parlamentu - w ten sposób nowy marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odpowiedział na zarzut premiera Jarosława Kaczyńskiego, że "panicznie bał się pytań" przed głosowaniem swojej kandydatury w Sejmie.

 • Tusk: Zabrakło mi refleksu i wiedzy

  ...narastają wokół prawa krajowego i wokół napięcia między właścicielami praw a użytkownikami internetu" - wskazywał. Tusk: Zabrakło mi refleksu i wiedzy Premier przeprosił również za tryb konsultacji, jaki został zastosowany ws. tej umowy. Zabrakło mi refleksu i szczerze powiedziawszy wiedzy, jak bardzo wrażliwy temat zawiera w sobie umowa ACTA - przyznał szef rządu. "Macie poczucie, że...

 • Schetyna: To brak refleksu Niesiołowskiego

  ...refleksu. Kolejna niezręczność tego wicemarszałka. Uśmiecha się pan. Widać to w internecie. Wracając do sprawy. Jest ona ważna i trzeba ją po prostu w dobry sposób zamknąć. Stefana Niesiołowskiego...

 • Tylko refleks uratował ją przed czołówką - zobacz film

  Niebywałym refleksem wykazała się 45-latka, która uniknęła czołowego zderzenia z ciężarówką na trasie 835 do Biłgoraja. Kiedy jadący z naprzeciwka kierowca wjechał na jej pas ruchu, kobieta odruchowo zjechała na pobocze. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.

 • Zagadka refleksu rewolwerowca

  W pojedynkach na Dzikim Zachodzie rewolwerowiec, który pierwszy sięgał po broń, często... przegrywał. Opublikowane właśnie wyniki badan naukowców z Uniwersytetu w Birmingham wyjaśniają, dlaczego. Okazuje się, że w reakcji na zewnętrzny bodziec działamy szybciej, niż wtedy, gdy samodzielnie podejmujemy decyzję...

 • W mieście Putian w Chinach dziewczyna chciała rzucić się pod pociąg, ale refleks pracownika kolei zapobiegł tragedii. Za bohaterską postawę otrzymał nagrodę.

Zdjęcia na temat: refleks
Wideo na temat: refleks
 • Niezwykły salut żołnierza. To się nazywa refleks!

  sobie czapkę z głowy... Żołnierz popisał się jednocześnie niezwykłym refleksem i iście cyrkowymi umiejętnościami, nie pozwalając czapce spaść na ziemię. Zachowując zimną krew, jak gdyby nigdy nic

 • Upał zabójczy dla refleksu kierowcy

  Słońce i wysoka temperatura zabójcze dla refleksu kierowcy. Badanie czasu reakcji na bodźce w warunkach pracowni w Ośrodku Szkolenia Kierowców - zobaczcie, co dzieje się przed godzinnym pobytem na słońcu i w kilka minut po zejściu ze słońca.

 • Tylko refleks uratował ją przed czołówką

  Niebywałym refleksem wykazała się 45-latka, która uniknęła czołowego zderzenia z tirem na trasie 835 do Biłgoraja. Kiedy jadący z naprzeciwka kierowca ciężarówki wjechał na jej pas ruchu, kobieta odruchowo zjechała na pobocze. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.