• Informacje na temat:

  reforma prawa wyborczego w wielkiej brytanii

Artykuły na temat: reforma prawa wyborczego w wielkiej brytanii
 • Około stu okręgów wyborczych stanowi główny cel rywalizacji największych partii politycznych w odbywających się dzisiaj w Wielkiej Brytanii wyborach parlamentarnych. Od tego, kto je zdobędzie, zależą ostateczne wyniki wyborów.

 • Wielka Brytania: Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte

  Premier Jeremy Corbyn? Coś co wydawało się niemożliwe na początku kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii, już takie nie jest. 8 czerwca na Wyspach odbędą się wybory parlamentarne.

 • ...torysów z udziałem posłów PiS i czeskiego ODS. Skomplikowałoby to stosunki Camerona z Angelą Merkel - zaznacza dyrektor Federal Trust. W wyborach do PE w Wielkiej Brytanii duże znaczenie ma tzw(...) 2017 r. i reforma UE z myślą o uczynieniu jej bardziej konkurencyjną. Torysi chcą też potwierdzenia statusu brytyjskiego sądownictwa, w tym Sądu Najwyższego jako ostatecznego arbitra, kosztem...

 • Brexit przesądzony: Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej!

  To już oficjalne: w referendum ws. Brexitu zwyciężyli zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej! Brexit poparło 51,9 proc. głosujących, zaś 48,1 proc. chciało pozostania kraju w Unii. Premier David Cameron zapowiedział w długo wyczekiwanym oświadczeniu rezygnację ze stanowiska. "Kraj potrzebuje świeżego przywództwa. (...) Będę kontynuować moją pracę przez najbliższe 3 miesiące...

 • Londyński analityk: Wybór Donalda Trumpa może wpłynąć korzystnie na stosunki Wielkiej Brytanii z UE

  Zwycięstwo Donalda Trumpa i Brexit wywołały w światowej polityce trzęsienia ziemi. Wybór na stanowisko prezydenta kandydata republikanów może wpłynąć korzystnie na stosunki Wielkiej Brytanii z Unią Europejską - mówi w rozmowie z korespondentem RMF FM Bogdanem Frymorgenem Agata Gostyńska-Jakubowska z Centre for European Reform.

 • Wielka Brytania: Pierwszy w historii strajk lekarzy stażystów

  .... Żaden związek zawodowy nie ma prawa zawetować obietnic wyborczych, które wybrali w głosowaniu Brytyjczycy. Jesteśmy dumni z NHS jako jednej z naszych najwspanialszych instytucji, ale musimy obrócić tę(...) wystąpienia w telewizji na żywo plany odejścia z zawodu, jeśli reforma nie zostanie cofnięta. Jak podkreślali, proponowane rozwiązanie jest sprzeczne z etyką lekarską i naraża pacjentów na ryzyko...

 • FT": Londyn zraża do siebie kraje, których potrzebuje do reform w UE

  ..."Przed rokiem, kiedy premier David Cameron obiecywał przeprowadzenie referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, nie tylko zaoferował swym rodakom wybór; postawił sobie za(...) władzy między Unią i państwami członkowskimi - wskazuje "FT" - pozwoliłoby Wielkiej Brytanii, która wciąż pozostaje podejrzliwa wobec większej integracji, na współistnienie ze ściślej powiązanym trzonem...

 • Finansowanie partii z budżetu. Jak to jest w innych krajach?

  ...6 września w referendum Polacy będą odpowiadać na trzy pytania. Jedno z nich dotyczy finansowania partii z budżetu państwa. Prezentujemy, jak tę kwestię rozwiązano w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech czy na Ukrainie.

 • Szydło: Nie przewiduję w tej chwili zmian personalnych w rządzie

  ..."Nie przewiduję w tej chwili zmian personalnych w rządzie" - powiedziała w środę premier Beata Szydło pytana o zapowiedziany przegląd resortów. Podkreśliła też, że nie ma żadnych powodów do tego, żeby dymisjonować ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Zapowiedziała, że będzie dziś rozmawiać telefonicznie z premier Wielkiej Brytanii Theresą May na temat Brexitu.

 • Włoskie referendum: Zagrożenie dla euro?

  Po referendum w Wielkiej Brytanii ws. Brexitu i zwycięstwie Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach, 4 grudnia odbędzie się referendum, które rozstrzygnie o dalszych losach Włoch. - Jeśli Włosi zagłosują na "tak", można będzie przeprowadzić najważniejsze reformy w kraju - mówi premier Matteo Renzi. Gdyby tak się nie stało i Włosi zagłosowaliby na "nie", wtedy byłby to początek końca strefy euro.