• Informacje na temat:

  reforma rolna w ii rzeczypospolitej

Artykuły na temat: reforma rolna w ii rzeczypospolitej
 • Tyszka: Nie na taką reformę czekają sądy

  Spór w obozie dobrej zmiany to efekt lekceważenia prezydenta - mówi wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) w "Rzeczpospolitej", pytany o spory prezydenta Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem i Zbigniewem Ziobrą.

 • ​Tyszka dla "Rz": Nie na taką reformę czekają sądy

  Spór w obozie dobrej zmiany to efekt lekceważenia prezydenta - mówi wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) w "Rzeczpospolitej", pytany o spory prezydenta Andrzeja Dudy z Antonim Macierewiczem i Zbigniewem Ziobrą.

 • "Rzeczpospolita": Gest SLD dla ofiar przemian

  Posłowie SLD proponują utworzenie funduszu, który wspomoże ofiary reform Leszka Balcerowicza sprzed 20 lat. To budząca w Sejmie duże emocje odpowiedź Sojuszu na senacki projekt ustawy o pomocy dla byłych działaczy opozycji w PRL - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 • Sawicki: Premier się zgodził na taką reformę

  Na razie nie ma innej oferty reformy KRUS-u. Jest tylko nasza. Ale jeśli pojawi się inna, jeśli ktoś ma lepsze, to będziemy o niej rozmawiać - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM minister rolnictwa, Marek Sawicki z PSL.

 • Trudne początki po 123 latach niewoli

  ...i w Krakowie najważniejszą częścią gospodarki odrodzonej Rzeczypospolitej pozostawało rolnictwo. Poniesione w nim w czasie wojny straty zagrażały możliwości samodzielnego wyżywienia ludności kraju(...) 1 dolara. Kryzys przecięła dopiero reforma walutowo-skarbowa Władysława Grabskiego przeprowadzona  wiosną 1924 r. Grabski przedstawił w ogólnym zarysie projekt reformy pieniężnej już w 1920 r. Na...

 • Sawicki: Premier zgodził się na taką reformę KRUS-u, ale czekam na inne oferty

  Na razie nie ma innej oferty reformy KRUS-u. Jest tylko nasza. Ale jeśli pojawi się inna, jeśli ktoś ma lepsze, to będziemy o niej rozmawiać - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Marek Sawicki z PSL. Właściwy system będzie wtedy, gdy składka będzie odnoszona do wysokości dochodów. Dziś nie ma takiej możliwości - dodał minister rolnictwa.

 • Wojewodowie coraz częściej wydają decyzje korzystne dla spadkobierców właścicieli pałaców i dworków. Ostatnio tak rozstrzygnięto sprawę zamku-pałacu w Przecławiu, rodowej siedziby rodziny Reyów - informuje "Rzeczpospolita".

 • Reforma emerytalna, deregulacja, Euro 2012, ale i problemy z ustawą refundacyjną, afera Amber Gold, protesty ws. ACTA - to kilka spośród spraw, z którymi rząd musiał się zmierzyć w pierwszym roku II kadencji. Jego zwieńczeniem jest batalia ws. nowego budżetu UE.

 • Co by było, gdyby przedwojenna Polska dotrwała do naszych czasów?

  ...prof. Kornaś - a wspominano i o 8 milionach. Ten problem mogłaby rozwiązać w jakimś stopniu reforma rolna. - Druga sprawa - przypomina dr Mierzwa. - To uprzemysłowienie. II RP była nierozwiniętym...

 • Reprywatyzuję Biedronia, czyli list otwarty do prezydenta Słupska

  ...czy reforma rolna i parcelacja majątków ziemskich była swoistą odmianą nacjonalizacji czy też nie? Podlegałaby pod przepisy tejże ustawy czy nie? Oto pytania, które warto zadać zanim potępi się w czambuł lewicę za tamto stanowisko. Ale jest jeszcze jeden, znacznie poważniejszy problem przy tej okazji. Czy warto zawracać historię? Dlaczegóż to Sejm II Rzeczypospolitej nie cofnął decyzji...