• Informacje na temat:

  reinhardt

Artykuły na temat: reinhardt
 • Zapaleniem sześciu zniczy - symbolizujących 6 mln ofiar Holokaustu - oddano we wtorek w Treblince hołd Żydom, którzy zginęli w czasie Akcji Reinhardt. Uroczystości upamiętniły 70. rocznicę rozpoczęcia zagłady ludności żydowskiej w Generalnym Gubernatorstwie.

 • Zdjęcia i dokumenty przedstawiające genezę i przebieg Akcji Reinhardt - czyli zaplanowanej masowej zagłady Żydów w Generalnym Gubernatorstwie - zgromadzono na wystawie otwartej w poniedziałek na terenie byłego obozu hitlerowskiego na Majdanku w Lublinie.

 • Film "Obcina" rumuńskiego reżysera Bjoerna Reinhardta otrzymał Grand Prix IX Międzynarodowych Dni Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy" w Lublinie w kategorii pełnego metrażu.

 • Złożeniem wieńców i zapalaniem zniczy w Muzeum - Miejscu Pamięci w Bełżcu (Lubelskie) uczczono w poniedziałek 70. rocznicę rozpoczęcia akcji Reinhardt, czyli zaplanowanej masowej zagłady Żydów w Generalnym Gubernatorstwie.

 • Naziści chcieli używać komarów jako broni

  Naukowcy pracujący w czasie II wojny światowej obozie koncentracyjnym Dachau badali możliwość wykorzystania przenoszących malarię komarów jako broni - ustalił doktor Klaus Reinhardt z uniwersytetu w Tybindze. Naukowiec badał archiwa Instytutu Entomologicznego w Dachau, utworzonego w 1942 r. przez szefa SS Heinricha Himmlera.

 • Stan zdrowia 32-letniego lekarza z Singapuru, hospitalizowanego we Frankfurcie nad Menem z podejrzeniem tajemniczej odmiany zapalenia płuc, uległ dalszemu pogorszeniu - powiedział dzisiaj szef oddziału izolacyjnego we frankfurckiej klinice Hans-Reinhardt Brodt.

 • Stan zdrowia 32-letniego lekarza z Singapuru, hospitalizowanego we Frankfurcie nad Menem z podejrzeniem tajemniczej odmiany zapalenia płuc, uległ dalszemu pogorszeniu - powiedział wczoraj szef oddziału izolacyjnego we frankfurckiej klinice Hans-Reinhardt Brodt.

 • "DW": Debata o polityce historycznej w Bundestagu. "To skandal"

  W środę, w przemówieniu w Bundestagu, posłanka Lewicy Brigitte Freihold zarzuciła rządowi Niemiec, że "przegapił" 75. rocznicę Akcji Reinhardt, podczas której zamordowano dwa miliony Żydów, Sinti(...) głosowania za jej wnioskiem dotyczącym długofalowej polityki upamiętnienia ofiar Akcji Reinhardt i jak się wyraziła "połączenia badań naukowych i historycznych z działalnością pedagogiczną oraz...

 • Niemcy: Napisali o "polskich obozach zagłady". Interweniował konsulat

  Artykuł, w którym znalazło się wprowadzające w błąd określenie, dotyczył książki historyka Stephana Lehnstaedta "Der Kern des Holocaust" (rdzeń Holokaustu), poświęconej Akcji Reinhardt - zaplanowanej przez nazistów operacji zagłady Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa. Tekst został zamieszczony na stronie internetowej rozgłośni w czwartek. W artykule przypomniano, że Akcja Reinhardt...

 • Krwawe żniwa. Nowe badania nt. niemieckich zbrodni w okupowanej Polsce

  ...prof. Stone'a w ciągu wspomnianych stu dni prawie 1,1 mln osób zamordowanych w ramach tzw. "akcji Reinhardt" zostało zgładzonych w niemieckich obozach śmierci w Bełżcu, Sobiborze i Treblince. W tym(...) i południowej Rosji. Obozom, w których Niemcy mordowali Żydów w ramach "akcji Reinhardt" poświęcano w ostatnich latach niewiele uwagi - pisze Levy Stone. Jak tłumaczy, związane jest to przede wszystkim...

Dyskusje na temat: reinhardt