• Informacje na temat:

  rej mikołaj

Artykuły na temat: rej mikołaj
 • Asystent Reja

  Stanisław i Joanna Gomułkowie, dobrodzieje szkolnej biblioteki, odwiedzili LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie (Świętokrzyskie). Przy okazji światowej światowej sławy ekonomista odebrał tytuł Honorowego Rejowiaka.

 • Tematy podali nieoficjalnie maturzyści z XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Warszawie po wyjściu z egzaminu. Według nich, w jednym z tematów mieli porównać obraz życia człowieka w "Wizerunku własnym żywota człowieka poczciwego" Mikołaja Reja z fragmentem powieści Olgi Tokarczuk "Prawiek i inne czasy", zwracając uwagę na funkcje natury i czasu. Maturzyści, którzy wybrali drugi...

 • Łódź: Parkingowy koszmar na osiedlu im. Mikołaja Reja

  Zaparkowanie w godzinach popołudniowych na osiedlu im. Mikołaja Reja w Łodzi graniczy z cudem. Jakby tego było mało, na czas wymiany chodników zniknęła stamtąd połowa miejsc postojowych. Lokatorzy bloków przy ul. Żubardzkiej protestują - to właśnie oni poprosili o interwencję w tej sprawie reporterkę RMF FM.

 • Odsłonięcie tablicy upamiętniającej związek Mikołaja Reja z Lublinem oraz nabożeństwo ekumeniczne w niedzielę w Lublinie to kolejne wydarzenia V Festiwalu Kultury Rodzimej - Convivium Lublinensis organizowanego przez Fundację Willa Polonia.

 • O języku świecie i... ludziach

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, zaprasza 22 lutego o godz. 14. na wykład "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Mikołaj Rej o języku ojczystym, świecie i... ludziach".

 • "Jan Paweł II - odnowiciel mowy polskiej"

  W opinii organizatorów konferencji naukowo-artystycznej "Jan Paweł II - Odnowiciel Mowy Polskiej", która rozpoczęła się we wtorek w Poznaniu, Jan Paweł II zrobił dla języka polskiego tyle ile np. Jakub Wujek, Mikołaj Rej czy Adam Mickiewicz.

 • ...1505 - urodził się Mikołaj Rej, (Rey z Nagłowic, pseudonim m.in. Ambroży Korczbok Rożek), polski poeta, prozaik, tłumacz, nazwany ojcem piśmiennictwa...

 • ...1505 - urodził się Mikołaj Rej (Rey z Nagłowic, pseudonim m.in. Ambroży Korczbok Rożek), polski poeta, prozaik, tłumacz, nazwany "ojcem piśmiennictwa...

 • Polacy nie gęsi i swój język mają - przed wiekami pisał Mikołaj Rej, nawet nie podejrzewając, że u progu trzeciego tysiąclecia Polska jest dwujęzyczna. Tak przynajmniej wynika z lektury atlasu świata wydawnictwa Harper Collins Publishers. Według nich w Polsce językiem urzędowym jest polski i... niemiecki.

 • Wystawa fotografii Pawła Jacha

  Paweł Jach ma niespełna 20 lat. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie. Obecnie studiuje leśnictwo na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Wystawę jego fotografii można oglądać w kawiarni "Grotta di Ghiaccio" przy ul. Kościelnej w Jędrzejowie.

Dyskusje na temat: rej mikołaj