• Informacje na temat:

  rektor

Artykuły na temat: rektor
 • Annie Lennox rektorem uniwersytetu

  Słynna brytyjska wokalistka Annie Lennox została mianowana kolejnym rektorem Uniwersytetu w Glasgow. Obejmie tę funkcję w lipcu przyszłego roku.

 • ...powiedział o niej złe słowo. Ona jest po prostu bardzo kompetentna. Ale firma nasza jeszcze nie poddaje się rygorom poprawności politycznej, wobec czego wszyscy mówią o niej: Pani Dyrektor. Akurat słowo "dyrektor" ma swój żeński odpowiedni ("dyrektorka"), który specjalnie nie boli. Tylko po co - na Boga! - zmieniać na siłę użycie słów, gdy użycie tradycyjne doprawdy nie maskuje żadnej władzy mężczyzn...

 • ​Fundacja rektorów proponuje krótkie cykle kształcenia

  Warto, by uczelnie mogły oferować krótkie cykle kształcenia - zaproponowali we wtorek przedstawiciele Fundacji Rektorów Polskich. W ramach takich cyklów oferowane byłoby wykształcenie o oczko wyższe niż matura, a o oczko niższe niż licencjat.

 • Rektor Uniwersytetu Gastona Berger (UGB) w Saint-Louis, Baydallaye Kane i dyrektor biura ds. studenckich Ibrahima Diao zostali zdymisjonowali w sobotę na mocy dekretu prezydenta Senegalu Macky'ego Salla w związku z tragiczną śmiercią studenta, do której doszło we wtorek.

 • Detektywi Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy (NABU) zatrzymali rektora Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa w Kijowie profesora Wołodymyra Charczenkę podczas przyjmowania łapówki o równowartości 100 tysięcy euro.

 • Proces lustracyjny byłego rektora UMK. Nowe wnioski dowodowe

  Prokuratorzy z IPN w Gdańsku skierowali do Sądu Okręgowego w Toruniu nowe wnioski dowodowe w sprawie trwającego procesu lustracyjnego byłego rektora UMK Jana Kopcewicza. Prokuratura sprawdziła akta innej osoby - TW "Bartek" - po informacji dziennikarzy PAP i Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

 • Trzem polskim uczelniom grozi wyznaczenie rektora "komisarza". Wśród nich jest warszawska Szkoła Główna Handlowa - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Rektor łódzkiej filmówki: Wolność sztuki jest dziś zagrożona

  ..."Dziś w Polsce, naszej ojczyźnie, którą wszyscy kochamy ponad życie, wolność sztuki jest - moim zdaniem – zagrożona” – ocenił rektor Szkoły Filmowej w Łodzi Mariusz Grzegorzek w wystąpieniu inaugurującym rok akademicki na uczelni. „Postawa wielu wpływowych polityków przypomina zachowanie zakompleksionego chłopca, który - gdy dorwał się do władzy – postanowił wybić kolegom zęby i potłuc szyby...

 • Puszcza Białowieska. Apel rektorów o zaprzestanie wycinki

  Apelujemy o natychmiastowe zaprzestanie wycinania drzew w Puszczy Białowieskiej - napisali w apelu rektorzy kilku szkół wyższych w Polsce. Usuwając martwe świerki z lasu o charakterze naturalnym, dokonujemy gwałtu na najlepiej zachowanym lesie w Europie - podkreślili.

 • Habilitacja, czyli uścisk dłoni rektora

  Będzie mógł je nadawać rektor, dyrektor instytutu badawczego i PAN. Czy habilitacja przestanie być cokolwiek warta? - pyta "Gazeta Wyborcza". "Habilitacja to najwyższy stopień naukowy w Polsce. Daje uprawnienia do samodzielnego nauczania na uczelni, recenzowania prac i rozpraw innych naukowców ubiegających się o nadanie stopni naukowych oraz do promowania doktorantów" - wyjaśnia gazeta. Na...

Zdjęcia na temat: rektor
Wideo na temat: rektor
 • List Adama Mickiewicza trafi na aukcję

  Nieznany list Adama Mickiewicza do francuskiego archeologa Jeana Antoine'a Letronne'a, rektora Collage de France trafi 20 października pod młotek. Cena wywoławcza rękopisu wynosi 98 tys. zł. List datowany jest na 26 kwietnia 1841.

 • Tadeusz Słomka, rektor AGH

  Tadeusz Słomka, rektor AGH

 • Rektor bydgoskiego UTP: Tłum w łączniku stworzył się przez osoby palące papierosy

  - Część osób zamiast wychodzić na zewnątrz paliła w łączniku papierosy. Stąd zaczęła się tam gromadzić pewna grupa osób. W wyniku przepychanek z osobami, które chciały tamtędy przechodzić stworzył się tam tłum, który spowodował takie a nie inne zachowanie - powiedział Antoni Bukaluk, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Dyskusje na temat: rektor