• Informacje na temat:

  rektor

Artykuły na temat: rektor
 • Annie Lennox rektorem uniwersytetu

  Słynna brytyjska wokalistka Annie Lennox została mianowana kolejnym rektorem Uniwersytetu w Glasgow. Obejmie tę funkcję w lipcu przyszłego roku.

 • ...powiedział o niej złe słowo. Ona jest po prostu bardzo kompetentna. Ale firma nasza jeszcze nie poddaje się rygorom poprawności politycznej, wobec czego wszyscy mówią o niej: Pani Dyrektor. Akurat słowo "dyrektor" ma swój żeński odpowiedni ("dyrektorka"), który specjalnie nie boli. Tylko po co - na Boga! - zmieniać na siłę użycie słów, gdy użycie tradycyjne doprawdy nie maskuje żadnej władzy mężczyzn...

 • Rektor Uniwersytetu Medycznego z zarzutami. Skarży się na decyzję prokuratury

  Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marek Z., który usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym spółki Data Techno Park, złożył zażalenie na zawieszenie go przez prokuraturę w obowiązkach rektora.

 • Zmarł prof. Ryszard Badura, wybitny naukowiec, wieloletni rektor Wyższej Szkoły Rolniczej i Akademii Rolniczej we Wrocławiu - podało we wtorek biuro prasowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pogrzeb profesora odbędzie się w sobotę 19 stycznia.

 • ​Fundacja rektorów proponuje krótkie cykle kształcenia

  Warto, by uczelnie mogły oferować krótkie cykle kształcenia - zaproponowali we wtorek przedstawiciele Fundacji Rektorów Polskich. W ramach takich cyklów oferowane byłoby wykształcenie o oczko wyższe niż matura, a o oczko niższe niż licencjat.

 • Rektor Uniwersytetu Gastona Berger (UGB) w Saint-Louis, Baydallaye Kane i dyrektor biura ds. studenckich Ibrahima Diao zostali zdymisjonowali w sobotę na mocy dekretu prezydenta Senegalu Macky'ego Salla w związku z tragiczną śmiercią studenta, do której doszło we wtorek.

 • Detektywi Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy (NABU) zatrzymali rektora Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa w Kijowie profesora Wołodymyra Charczenkę podczas przyjmowania łapówki o równowartości 100 tysięcy euro.

 • Proces lustracyjny byłego rektora UMK. Nowe wnioski dowodowe

  Prokuratorzy z IPN w Gdańsku skierowali do Sądu Okręgowego w Toruniu nowe wnioski dowodowe w sprawie trwającego procesu lustracyjnego byłego rektora UMK Jana Kopcewicza. Prokuratura sprawdziła akta innej osoby - TW "Bartek" - po informacji dziennikarzy PAP i Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

 • Trzem polskim uczelniom grozi wyznaczenie rektora "komisarza". Wśród nich jest warszawska Szkoła Główna Handlowa - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Rektor łódzkiej filmówki: Wolność sztuki jest dziś zagrożona

  ..."Dziś w Polsce, naszej ojczyźnie, którą wszyscy kochamy ponad życie, wolność sztuki jest - moim zdaniem – zagrożona” – ocenił rektor Szkoły Filmowej w Łodzi Mariusz Grzegorzek w wystąpieniu inaugurującym rok akademicki na uczelni. „Postawa wielu wpływowych polityków przypomina zachowanie zakompleksionego chłopca, który - gdy dorwał się do władzy – postanowił wybić kolegom zęby i potłuc szyby...

Zdjęcia na temat: rektor
Wideo na temat: rektor
Dyskusje na temat: rektor