• Informacje na temat:

  rembrandt

Artykuły na temat: rembrandt
 • Optycznie wspomagane autoportrety Rembrandta?

  Rembrandt i inni Starzy Mistrzowie epoki Renesansu mogli ułatwiać sobie malowanie autoportretów z pomocą znanej już w owych czasach, względnie zaawansowanej optyki - twierdzą niezależni brytyjscy badacze. Na łamach czasopisma "Journal of Optics" opisują możliwe konfiguracje soczewek i zwierciadeł, które były już wówczas dostępne i mogły posłużyć wybitnym malarzom do tworzenia ich arcydzieł.

 • Nowo odkryty obraz Rembrandta. Namalował go, gdy miał 28 lat

  ..."Portret dobrze ubranego młodzieńca o rudych włosach" został zaprezentowany w muzeum Hermitage Amsterdam. Jest to pierwszy odkryty obraz Rembrandta od 1974 r. "Portret młodego dżentelmena" będzie można oglądać w amsterdamskim muzeum przez miesiąc.

 • Muzeum Czartoryskich w Krakowie udostępniło obraz Rembrandta

  Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie udostępniło zwiedzającym obraz Rembrandta "Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem". To zapowiedź przyszłorocznej wystawy, na której prezentowane będą wybrane największe dzieła ze zbiorów Fundacji Czartoryskich.

 • "Kolejny Rembrandt" zaprezentowany w Amsterdamie. To projekt z pogranicza nauki i sztuki

  We wtorek w Amsterdamie zaprezentowano dzieło zatytułowane "Kolejny Rembrandt". To efekt pracy historyków sztuki, mistrzów techniki komputerowej i analityków danych. Do jego realizacji wykorzystano technikę druku 3D.

 • Grafiki Rembrandta w Poznaniu

  ..."Trzy krzyże", "Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny" i inne grafiki Rembrandta będzie można oglądać od niedzieli w Muzeum Narodowym w Poznaniu w ramach wystawy "Grafiki Rembrandta. Oryginał. Kopia. Późne odbitki".

 • Potwierdzono autentyczność kontrowersyjnego dzieła Rembrandta

  Po ośmiu miesiącach szczegółowych badań potwierdzono autentyczność - znajdującego się w Buckland Abbey w Devon Wielkiej Brytanii, autoportretu Rembrandta. Spory dotyczącego tego, kto jest autorem XVII-wiecznego dzieła trwały od 1968 roku. Dziś obraz wart jest 30 milionów funtów.

 • Noc z Rembrandtem w Łazienkach Królewskich

  Noc z Rembrandtem - ostatnia odsłona kolekcji obrazów króla Stanisława Augusta pt. "Rembrandt i inni" - odbędzie się w sobotę i niedzielę w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Widzowie obejrzą m.in. "Dziewczynę w ramie obrazu" holenderskiego mistrza.

 • Prezydent na ekspozycji obrazu Rembrandta w Łazienkach Królewskich

  Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką wzięli udział w prezentacji obrazu Rembrandta, która odbyła się w poniedziałek w Łazienkach Królewskich. Dzieło dołączyło do obrazów z kolekcji króla Stanisława Augusta, pokazywanych na wystawie "Rembrandt i inni".

 • Kolekcja obrazów St. Augusta na wystawie "Rembrandt i inni"

  Niemal 150 obrazów pochodzących ze zbiorów króla Stanisława Augusta, mecenasa i kolekcjonera dzieł sztuki, od wtorku będzie można oglądać na wystawie "Rembrandt i inni", prezentowanej w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach Królewskich.

 • Czterdzieści kopii grafik holenderskiego artysty Rembrandta van Rijn można oglądać od piątku w galerii wrocławskiego Centrum Kultury Zamek. Prace, wykonane w technice akwaforty, przedstawiają portrety, motywy biblijne, pejzaże oraz autoportrety malarza.

Zdjęcia na temat: rembrandt
Dyskusje na temat: rembrandt