• Informacje na temat:

  republika federalna niemiec

Artykuły na temat: republika federalna niemiec
 • TV Republika: Jest akt oskarżenia przeciwko b. szefom SKW i CEK NATO

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie sporządziła akt oskarżenia przeciwko byłemu szefowi SKW gen. Krzysztofowi P. i b. szefowi CEK NATO Krzysztofowi D. Podejrzani są m.in. o działanie na szkodę interesu publicznego - ujawniła w sobotę Telewizja Republika.

 • Prezydent Niemiec w czerwcu w Polsce

  ...5 czerwca prezydent Republiki Federalnej Niemiec Frank-Walter Steinmeier wraz z małżonką przybędzie z dwudniową wizytą do Polski - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.

 • Niemiecka prasa o awaria rządowego samolotu: To katastrofa wizerunkowa Niemiec

  ...zostać zweryfikowane. Łącznie z kwestią, czy ta flota naprawdę wystarcza. Republika Federalna nie może sobie pozwolić na niesprawny transport rządowych polityków". "Koelner Stadt-Anzeiger" stwierdza(...) dla Niemiec. Awaria systemu komunikacyjnego w airbusie A340 fatalnie świadczy o Niemczech. Czwarta potęga przemysłowa, jaką są Niemcy, nie potrafiła dowieźć szefowej swojego rządu na najważniejsze...

 • Tragiczny bilans zamachów w Paryżu. Nie żyje 129 osób. Panika na placu Republiki

  ...ofiar piątkowych zamachów. Uczestniczy w niej m.in. prezydent Francois Hollande - informuje specjalny wysłannik RMF FM do Paryża Krzysztof Berenda. 18:30 Niemiecka kanclerz Angela Merkel(...). Merkel oznajmiła też, że wzmocnienie zewnętrznych granic Unii Europejskiej jest dla Niemiec kluczowe. 18:23 AFP za źródłami w parlamencie: Prezydent Francji chce przedłużenia stanu wyjątkowego na...

 • Minister obrony Niemiec: Stoimy u boku Polski

  Niemcy, jako naród europejski, sojusznik w NATO i sąsiad stoją u boku Polski i państw bałtyckich! - takie zapewnienie złożyła minister obrony Niemiec, Ursula von der Layen, przemawiając w Warszawie.

 • Wicekanclerz Niemiec chciałby inwigilować "Alternatywę dla Niemiec"

  W przypadku "Alternatywy dla Niemiec" (AfD) można mieć poważne wątpliwości, czy ta partia opowiada się za wolnościowym, demokratycznym porządkiem ustrojowym Republiki Federalnej, powiedział wicekanclerz i minister gospodarki Sigmar Gabriel w wywiadzie dla "Bild am Sonntag".

 • Biuro Analiz Sejmowych: Polsce przysługują roszczenia odszkodowawcze od Niemiec za II WŚ

  ...​Zasadne jest twierdzenie, że Rzeczypospolitej Polskiej przysługują wobec Republiki Federalnej Niemiec roszczenia odszkodowawcze, a twierdzenie, że roszczenia te wygasły lub uległy przedawnieniu jest nieuzasadnione - brzmi treść opinii Biura Analiz Sejmowych ws. reparacji wojennych, do których dotarła Polska Agencja Prasowa.

 • Prezydent Niemiec prosi o przebaczenie za zbrodnie wojenne

  Prezydent Niemiec Joachim Gauck, oddając w piątek hołd ofiarom masakry dokonanej przez niemieckich żołnierzy w wiosce Lingiades w północno-zachodniej Grecji, poprosił o przebaczenie za zbrodnie popełnione przez jego rodaków w czasie wojny.

 • ​Mularczyk: Ambasador Niemiec myli się w sprawie reparacji

  Ambasador Niemiec Rolf Nikel myli się ws. reparacji wojennych, ta kwestia jest otwarta zarówno politycznie jak i prawnie - ocenił na Twitterze poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Jak dodał "Niemcy nigdy nie zawarły z Polską traktatu pokojowego".

 • Szacunkowe reparacje od Niemiec to 850 mld dolarów?

  Waloryzując powojenny raport o stratach wojennych np. o wartość dolara, mówimy o kwocie 850 mld dolarów - tyle według posła Arkadiusza Mularczyka (PiS) mogłyby wynieść reparacje od Niemiec dla Polski za II wojnę światową.

Zdjęcia na temat: republika federalna niemiec
 • Wizyta kanclerz Republiki Federalnej Niemiec Angeli Merkel. Premier RP Beata Szydło (P) i kanclerz Niemiec Angela Merkel (L) podczas konferencji prasowej, po spotkaniu w KPRM w Warszawie
 • Walter Scheel
Dyskusje na temat: republika federalna niemiec