• Informacje na temat:

  republika włoska

Artykuły na temat: republika włoska
 • Włoski rząd Giuseppe Contego zaprzysiężony

  ​Nowy rząd Włoch premiera Giuseppe Contego został zaprzysiężony w Pałacu Prezydenckim. Gabinet utworzyły Ruch Pięciu Gwiazd i Partia Demokratyczna, które porozumiały się po tym, gdy 8 sierpnia rozpadła się poprzednia koalicja Ruchu i prawicowej Ligi.

 • Powtórka wyborów prezydenckich w Austrii. "Blamaż dla republiki"

  Piątkowa decyzja austriackiego Trybunału Konstytucyjnego o powtórzeniu drugiej tury wyborów prezydenckich wywołała w wielu państwach europejskich obawy przed wygraną reprezentanta populistycznej prawicy Norberta Hofera, co uważa się za zagrożenie dla stosunków Austrii z UE.

 • Tragiczny bilans zamachów w Paryżu. Nie żyje 129 osób. Panika na placu Republiki

  ...naszych ulicach i w restauracjach - podkreśla włoska prasa. To według komentatorów muszą uświadomić sobie mieszkańcy Zachodu po atakach w Paryżu. Gazety piszą, że Europa stała się polem bitewnym(...) krwawych zamachów terrorystycznych w Paryżu miała od 20 do 30 lat - donoszą francuskie media powołując się na źródła policyjne.  08:30 Jeden z czołowych republikańskich kandydatów do...

 • Włoska prasa: ​Umacnia się mur na wschodzie

  ...​Umacnia się mur na wschodzie - tak włoska prasa podsumowuje we wtorek obrady Grupy Wyszehradzkiej w Pradze. Ocenia, że rozmowy premierów Czech, Słowacji, Polski i Węgier o kryzysie uchodźców oznaczają, że kanclerz Angela Merkel jest coraz bardziej osamotniona.

 • Włoska prasa: Utworzenie rządu po wyborach wydaje się niemożliwe

  Powstanie rządu we Włoszech po wyborach parlamentarnych 4 marca wydaje się niemożliwe, o ile nie zostaną zawarte duże sojusze koalicyjne - wskazuje na to sondaż opublikowany w piątek przez dziennik "Corriere della Sera".

 • Wielkie ekumeniczne marzenie Jana Pawła II zostało zaprzepaszczone przez dziedzictwo niechęci i podejrzeń, a obecne polskie władze na czele z prezydentem i premierem odkopują nowych wrogów - Niemców, Rosjan, komunistów, Żydów i gejów - to główne tezy krytycznego reportażu o Polsce, jaki ukazał się w niedzielę na łamach lewicowego dziennika "La Repubblica".

 • Włochy: Wielka parada z okazji Święta Republiki

  W Rzymie odbyła się dziś, z udziałem ponad 30 prezydentów z całego świata, uroczysta defilada wojskowa z okazji Święta Republiki, która była też kulminacją obchodów 150. rocznicy zjednoczenia Włoch. Wśród gości był prezydent Bronisław Komorowski.

 • Włoska prasa: W Kijowie umiera się za Europę

  W Kijowie umiera się za Europę - pisze w czwartek włoska prasa. Wyraża przekonanie, że Unia Europejska powinna skierować do władz Ukrainy "zdecydowany sygnał" i zastosować wobec nich skuteczne sankcje.

 • Włoski eurodeputowany wyrzucony z frakcji w PE za rasistowskie wypowiedzi

  Oskarżany często o ksenofobię włoski eurodeputowany Mario Borghezio został wyrzucony w poniedziałek z konserwatywno-eurosceptycznej frakcji w PE pod nazwą Europa Wolności i Demokracji za rasistowskie wypowiedzi pod adresem czarnoskórej włoskiej minister.

 • Włoski prokurator: Celem sprawcy strzelaniny w czasie zaprzysiężenia byli politycy

  Prawdziwym celem sprawcy strzelaniny przed Kancelarią Premiera Włoch byli politycy - poinformował prokurator po przesłuchaniu 49-letniego mężczyzny, który w niedzielę w południe zaczął strzelać do karabinierów raniąc dwóch z nich. Obrażenia odniosła też przechodząca ciężarna kobieta. Jeden z karabinierów zostało ciężko ranny w szyję i przeszedł poważną operację. Lekarze zapewnili, że życie obu nie jest zagrożone.

Dyskusje na temat: republika włoska