• Informacje na temat:

  rewizjonizm

Artykuły na temat: rewizjonizm
 • Alternatywa dla Niemiec: Ksenofobia i rewizjonizm czy niemiecki patriotyzm?

  Alternatywa dla Niemiec (AfD) zapewnia o swoim "patriotyzmie". Tymczasem niektórzy członkowie partii szokują ksenofobicznymi i rewizjonistycznymi wypowiedziami oraz są łączenie z prawicowymi ekstremistami – pisze serwis AFP.

 • ...​Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) potępił "historyczny rewizjonizm Moskwy przeciwko Polsce". To reakcja na słowa ambasadora Rosji w Warszawie Siergieja Andriejewa, który zarzucił Polsce częściową odpowiedzialność za II wojnę światową.

 • Jeden z niemieckich portali internetowych publikuje wspomnienia byłych mieszkańców Prus Wschodnich, czyli obecnych Warmii i Mazur, informuje "Nasz Dziennik".

 • Ekspert NATO: Ukraina i kraje bałtyckie zagrożone rosyjskim rewizjonizmem

  Nie tylko Ukraina, ale i Mołdawia oraz kraje bałtyckie są realnie zagrożone rosyjskim rewizjonizmem terytorialnym, który stanowi największe wyzwanie dla świata od czasów "zimnej wojny" - mówi w wywiadzie dla PAP dyrektor PISM i jeden z ekspertów NATO Marcin Zaborowski.

 • Rumunia: Ostra krytyka pod adresem Viktora Orbana

  Rumunia skrytykowała w poniedziałek premiera Węgier Viktora Orbana za umieszczenie na Facebooku symboli, które według Bukaresztu sugerują autonomię dla rumuńskiego Siedmiogrodu zamieszkanego w większości przez Węgrów. Według Rumunii to rewizjonizm.

 • "Przestrzegamy naród niemiecki przed Steinbach"

  Przestrzegamy zaprzyjaźniony naród niemiecki przed rewizjonizmem, głoszonym przez szefową Związku Wypędzonych (BdV) Eriką Steinbach - w ten sposób rzecznik MSZ Piotr Paszkowski skomentował sobotnie wystąpienie Steinbach.

 • Dyplomatyczną burzę wywołały słowa chorwackiego prezydenta. Stipe Mesić zarzucił "jawny rasizm" i "rewizjonizm historyczny" włoskiemu prezydentowi.

 • Amerykańskie media: Morawiecki pogłębił kryzys

  ...o rewizjonizm Holokaustu, wysuwane wobec jego rządu, jednak niewątpliwie premier jedynie pogorszył sytuację" - ocenia gazeta. Wydaje się, że Morawieckiemu nie wyszła obrona nowych przepisów, a wydarzenia na...

 • Departament Stanu USA z satysfakcją powitał nowelizację ustawy o IPN

  ...tytuł "Rewizjonizm Rosji i Nord Stream2" i była poświęcona omówieniu zagrożeń, jakie dla najbliższych sąsiadów Rosji niesie polityka Kremla, w tym - jego plany odnośnie do budowy gazociągu Nord...

 • "Economist" o ustawie o IPN: PiS chce przepisać historię na nowo

  Polacy od dawna zwalczali zwrot "polskie obozy śmierci", o czym przekonał się także Barack Obama, kiedy bezmyślnie go użył w 2012 roku. Ale to pojęcia odzwierciedla raczej niezgrabność, a nie historyczny rewizjonizm: nikt nie argumentuje przecież, że to Polacy prowadzili obóz Auschwitz lub jakikolwiek z obozów w Polsce - oceniono w komentarzu. Zaznaczono, że naukowcy i artyści są wyłączeni...

Dyskusje na temat: rewizjonizm