• Informacje na temat:

  rewolucja amerykańska

Artykuły na temat: rewolucja amerykańska
 • Amerykańska rewolucja w sądach

  Nadal nie jesteśmy drugą Japonią, a nawet Irlandią, ale od 1 stycznia 2015 roku zagości u nas Ameryka. Na początku w procedurze karnej, ale to zawsze coś.

 • Oscary czeka rewolucja? Akademia szuka nowych producentów

  .... na Broadwayu). Amerykańska Akademia Filmowa nie wydała żadnego komunikatu, w którym odniosłaby się do zakończenia współpracy z dotychczasowymi producentami.  (mn)

 • "Putin roznieca kolorową rewolucję w USA"

  Pomarańczowa rewolucja na Ukrainie w 2004 roku, podczas której Ukraińcy odrzucili wybranego w nieuczciwych wyborach prorosyjskiego prezydenta, była dla Putina "ciosem, którego nigdy nie zapomniał(...) sprawę, że Waszyngton to nie Kijów i że przed Białym Domem czy Kongresem nie staną tłumy protestujących. Rewolucja może jednak odbyć się w internecie. Proszę sobie wyobrazić internetowe wpisy, podbijane...

 • Rewolucja w amerykańskiej prasie

  ...w Paryżu dziennik w swoją międzynarodową edycję, by przyciągnąć czytelników za granicą, w okresie, w którym rewolucja internetowa stanowi spore wyzwanie dla tradycyjnych, papierowych wydań gazet - pisze...

 • "Rewolucja zagrożeń cybernetycznych". USA grożą sankcjami

  Sankcje będą stosowane "w odpowiednich warunkach i kiedy będzie to korzystne dla polityki USA" - podkreśliła Monaco w wystąpieniu przygotowanym na konferencję poświęconą cyberbezpieczeństwu. Reuters pisze, że wskazała ona na Chiny i Rosję jako coraz bardziej asertywnych i wyrafinowanych "cyberoperatorów". Zdaniem Monaco dokonuje się właśnie "rewolucja zagrożeń cybernetycznych". Zagrożenia te...

 • Od pewnego czasu budzę się z przyjemnym oczekiwaniem – jakiż to nowy radosny idiotyzm w nadchodzącym dniu napełni jazgotem media, szczególnie te będące głosem "elit", tracących masowo stołki i kasę? (Dzisiejszy "Superak" donosi, że Hanna Gronkiewicz Waltz stanęła na poziomie i przygotowała dla zwalnianych kolegów 300 nowych etatów w Ratuszu, ale to przecież tylko kropla w morzu potrzeb!).

 • Czworo amerykańskich dziennikarzy został zatrzymanych w Bahrajnie w niedzielę, w dniu piątej rocznicy rewolucji z 2011 roku - poinformowały w poniedziałek władze i rodziny reporterów. Według policji Amerykanie wjechali do kraju na wizach turystycznych.

 • Rząd Kuby o decyzji Trumpa: Działania USA nie osłabią rewolucji

  Kubański rząd krytykuje ogłoszoną w piątek przez Donalda Trumpa decyzję o przywróceniu części ograniczeń w kontaktach Stanów Zjednoczonych z Kubą. Komunistyczny rząd stwierdził, że amerykański prezydent ucieka się do "środków przymusu z przeszłości", które ranią Kubańczyków i uniemożliwiają rozwój gospodarczy na Kubie. Podkreślono jednak, że działania USA nie osłabią rewolucji.

 • W 1979 roku rewolucja doprowadziła do obalenia popieranego przez USA szacha Iranu Mohammada Rezy Pahlawiego i zaprowadzenia rządów radykalnych szyitów, wynosząc do władzy ajatollaha Chomeiniego. Wprowadzono m.in. szariat, nakazano zasłanianie twarzy kobietom, lecz nie odebrano im praw wyborczych. Prezydent Rowhani w swoim wystąpieniu podkreślał, że Iran jest państwem, które dąży do pokoju...

 • Rewolucja w USA: Pentagon pozwolił sikhijskim rekrutom na noszenie... brody

  Dowództwo amerykańskich wojsk lądowych potwierdziło, że trzej Sikhowie, którzy chcą podjąć służbę wojskową i mają za miesiąc przejść szkolenie, będą mogli zachować charakterystyczne brody i nosić turbany. Decyzja w tej sprawie zapadła w piątek.

Wideo na temat: rewolucja amerykańska
 • "Iskra, która wywołała rewolucję, pochodziła z Polski" - przemówienia B. Obamy

  Europa jest teraz zamożniejsza i bezpieczniejsza. Nie wolno nam zapomnieć, że iskra, która wywołała rewolucję, pochodziła od was, z Polski - powiedział prezydent USA Barack Obama podczas przemówienia na Placu Zamkowym. Amerykański prezydent podziękował też Lechowi Wałęsie i całemu ruchowi "Solidarności" za rozpoczęcie procesu przemian, dodając, że wybory z 1989 r. były wielkim zwycięstwem wolności.

Dyskusje na temat: rewolucja amerykańska