• Informacje na temat:

  rewolucja kulturalna

Artykuły na temat: rewolucja kulturalna
 • Rewolucja kulturalna w Białym Domu

  Przeprowadzka Obamów do Białego Domu spowodowała tam kulturalną rewolucję. Wraz z pierwszą parą Ameryki w prezydenckiej rezydencji pojawiły się nowoczesne obrazy, abstrakcja, a także dzieła artystów reprezentujących mniejszości - piszą w środę amerykańskie media.

 • Zapowiedzi kulturalne. "Pasażerka" na scenie Teatru Bolszoj i nowa książka papieża Franciszka

  ...porozumienia międzypokoleniowego może być "rewolucja czułości", do której nawołuje od początku swojego pontyfikatu. Co ciekawe, współautor książki Thomas Leoncini specjalizuje się w wywiadach z celebrytami...

 • Artystyczna rewolucja "Śląska"

  Najlepsze i najciekawsze przedsięwzięcia kulturalne z regionu zamierza prezentować w swojej siedzibie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Przedsięwzięcie "Śląski Ogród Sztuk" ma w przyszłym roku ożywić kulturalnie północną część woj. śląskiego.

 • Borys Budka nowym ministrem sprawiedliwości. Prawnicy: Kompetentny i kulturalny

  Znakomity prawnik, kompetentny i kulturalny, nawet jeśli się z kimś nie zgadza - takie opinie o Borysie Budce, kandydacie na nowego ministra sprawiedliwości, można usłyszeć w środowiskach prawniczych. O nominacji dla 37-letniego posła PO poinformowała w czwartek premier Ewa Kopacz. Dzień wcześniej do dymisji podał się dotychczasowy szef resortu sprawiedliwości Cezary Grabarczyk.

 • "Łódź - Rewolucja Wyobraźni"

  ..."Łódź - Rewolucja Wyobraźni" - to hasło towarzyszące wnioskowi Łodzi w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Myśl przewodnia projektu to: od "Ziemi Obiecanej do Ziemi Odmienionej".

 • Rewolucja w sądownictwie staje się faktem. Sejm uchwalił ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym

  Niespodzianki nie było. Zgodnie z sejmową arytmetyką, posłowie uchwalili prezydenckie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Debaty i głosowania relacjonowaliśmy dla Was na bieżąco: zobaczcie zapis relacji na żywo z tego, co działo się w Sejmie! Mamy dla Was również podsumowanie najważniejszych zapisów obu ustaw. Polecamy!

 • Władze Zakopanego szykują rewolucję urbanistyczną Krupówek

  Władze Zakopanego chcą, by słynne Krupówki stały się Parkiem Kulturowym. Z ulicy mają zniknąć automaty do gier czy handel obnośny, ale zostaną stragany z oscypkami i "biały miś". Ma to uporządkować przestrzeń deptaku zeszpeconą reklamami i kramami.

 • Jak minister kultury zadba o kulturę? Andrzej Celiński zdradził ostatnio swoje plany dotyczące teatru, a raczej teatrów w Polsce. Minister chciałby finansować tylko kilka scen i zlikwidować wiele zespołów teatralnych.

 • PiS rusza do boju. Na początek rewolucja w finansach

  Koniec przywilejów podatkowych dla międzynarodowych firm w Polsce - to według prezesa PiS jeden ze sposobów zwiększenia dochodów państwa. Jarosław Kaczyński w swoim "opozycyjnym exposé" zaproponował między innymi wprowadzenie podatku bankowego i obrotowego dla sieci hipermarketów. Przekonywał też, że potrzebna jest rewolucja w finansach i systemie szkolnictwa.

 • W Chinach w wieku 98 lat zmarł Bo Yibo (czyt. po i-po) - weteran rewolucji chińskiej z 1947 r., jeden z kluczowych polityków ChRL w latach 1970. i 1980. - podały we wtorek media hongkońskie.

Zdjęcia na temat: rewolucja kulturalna
Dyskusje na temat: rewolucja kulturalna