• Informacje na temat:

  rewolucja przemysłowa

Artykuły na temat: rewolucja przemysłowa
 • Nobel za rewolucję dzięki sterowanej ewolucji

  Znamy już laureatów tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Połowę nagrody otrzymuje Amerykanka Frances H. Arnhold za badania nad ukierunkowaną ewolucją enzymów. Druga połowa nagrody trafia do Amerykanina George'a P. Smitha i Brytyjczyka Gregoryego P. Wintera za wykorzystanie bakteriofagów, wirusów atakujacych bakterie, do wytwarzania nowych białek i przeciwciał. Jak podkreśla Królewska Szwedzka Akademia Nauk wyróżnione odkrycia polegały na wykorzystaniu mechanizmów ewolucji do...

 • Pokaz działania i zastosowania maszyny parowej, spektakl "James Watt i jego maszyna", opowieść o rewolucji przemysłowej, pokazy multimedialne i gra planszowa - były głównymi atrakcjami sobotniej Nocy Muzeów w stołecznym Muzeum Historii Polski.

 • Rewolucja w szkoleniu branżowym, ale bez ulg dla przedsiębiorców

  Nie będzie ulg dla przedsiębiorców, którzy uczestniczą w nowym systemie nauczania zawodowego. Od nowego roku szkolnego to firmy będą miały wpływ na program. Uczniowie pięcioletnich techników i dwustopniowych szkół branżowych mają też część nauki odbywać bezpośrednio u przedsiębiorcy. Biznesmen nie dostanie za to jednak żadnych ulg - na przykład podatkowych.

 • Władze Krakowa ogłosiły międzynarodowy konkurs urbanistyczny na koncepcję zagospodarowania obszarów poprzemysłowych Nowej Huty. Autorzy zwycięskiej wizji "Nowa Huta przyszłości" otrzymają 300 tysięcy zł.

 • Podziemna rewolucja

  Układ krwionośny współczesnych metropolii, którym każdego dnia "płyną" do celu miliony pasażerów - mimo brudu, hałasu i ścisku. Funkcjonuje na pięciu kontynentach, w ponad stu dwudziestu miastach, takich jak: Nowy Jork, Pekin czy Warszwa. Metro - skuteczna alternatywa wobec ulicznych korków.

 • ...współpracownicy schronili się w ambasadzie Jugosławii. Siły sowieckie i AVH zajęły parlament. W Budapeszcie zorganizowana obrona ostatecznie wygasła ok. godz. 20. Ostatnim ośrodkiem oporu była przemysłowa...

 • Ukraina: Krym to dopiero początek inwazji? Rosyjscy "turyści" robią rewolucję w Doniecku

  Milicja ewakuowała separatystów zajmujących budynek administracji w Doniecku z powodu informacji o podłożonej minie - to wiadomość z ostatniej chwili podana przez "Ukraińską Prawdę". Od paru dni toczy się tam konflikt między ukraińską władzą a rosyjskimi separatystami o budynek lokalnej administracji.

 • List do Putina: "Wołodia, jeszcze możesz zapobiec rewolucji"

  Borys Bieriezowski, mieszkający od 12 lat w Londynie rosyjski miliarder i nieprzejednany krytyk Kremla w liście otwartym do premiera Władimira Putina wezwał go do "odejścia na dowolnych warunkach". "Wołodia, możesz jeszcze zapobiec rewolucji" - napisał.

 • Jak wygląda Ukraina 5 lat po pomarańczowej rewolucji?

  ...część nie chce stać się wasalem Moskwy, a którego ciężka, przemysłowa, prorosyjska część wschodnia nie stanie się jeszcze długo częścią struktur UE i NATO. Tymoszenko zresztą - przypomnijmy - jeszcze...

 • Szykuje się rewolucja w badaniach endoskopowych? Gdańscy naukowcy prezentują swój wynalazek

  Ponad 100 wynalazków można zobaczyć na Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji, które zaczęły się w Gdańsku. Wśród nich - oprogramowanie, które może zrewolucjonizować badania endoskopowe. Lekarzom oszczędzi pracy, a pacjentom - bólu i dyskomfortu.

Wideo na temat: rewolucja przemysłowa
 • Szykuje się rewolucja w badaniach endoskopowych?

  Ponad 100 wynalazków można zobaczyć na Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji, które rozpoczęły się w Gdańsku. Wśród nich - oprogramowanie, które może zrewolucjonizować badania endoskopowe. Na Zachodzie znana jest już forma gastroskopii, w której zamiast wprowadzenia sondy do przełyku, pacjenci połykają pigułkę z kamerą rejestrującą obraz. Przy takim badaniu lekarze muszą jednak przejrzeć nawet 12 godzin nagrania. Gdański wynalazek - specjalny algorytm - znacznie skróci ten czas....

Dyskusje na temat: rewolucja przemysłowa