• Informacje na temat:

  rewolucja światowa

Artykuły na temat: rewolucja światowa
 • Papież Franciszek: Trwa trzecia wojna światowa

  Papież Franciszek oświadczył, że na świecie trwa trzecia wojna światowa, o czym świadczą między innymi konflikty na Ukrainie i Bliskim Wschodzie. W wywiadzie dla belgijskiego tygodnika katolickiego „Tertio” stwierdził, że Europie brakuje liderów.

 • Papież Franciszek: Trwa trzecia wojna światowa. Europa potrzebuje liderów

  ..."Na świecie toczy się trzecia wojna światowa" - tych mocnych słów użył papież Franciszek w wywiadzie dla belgijskiego tygodnika "Tertio". Stwierdził też, że Europa potrzebuje liderów.

 • I wojna światowa to konflikt zbrojny w latach 1914 - 1918 pomiędzy krajami ententy (Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami, USA) a państwami centralnymi (Austro-Węgrami, Niemcami, Turcją i Bułgarią).

 • Nadchodzi rewolucja w umowach o pracę

  .... W środowej "Rzeczpospolitej" także: - Wątpliwa jakość głosowanie - Zagadka okradzionego sejfu - Światowa moda uboższa...

 • Setna rocznica rewolucji październikowej. "Bez niej byłoby gorzej"

  ...kolejna kobieta, pytana przez naszego korespondenta. Rosyjskie media i propaganda przekonują, że to rewolucja zmieniła świat i dała ludziom więcej praw, a o rzece przelanej krwi, o co najmniej kilku...

 • Rewolucja w W. Brytanii. E-papierosy jak lekarstwa?

  ...około 1,3 miliona osób. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla jednak, że bezpieczeństwo e-papierosów "nie zostało naukowo potwierdzone, a potencjalne zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem...

 • "Iran ukarze winnych ataku na Strażników Rewolucji"

  ..."Najemnicy światowej arogancji powinni wiedzieć, że system islamski będzie chronił region i bronił lojalnych mu ludzi i ukarze tych, którzy zagrozili ich życiu i bezpieczeństwu" - cytowała go agencja ISNA. Przedstawiciele irańskich władz używając określenia "światowa arogancja" mają zazwyczaj na myśli Stany Zjednoczone. W pierwszym publicznym wystąpieniu komentującym niedzielny atak Chamenei...

 • W Chinach i Indiach żyje 1/3 populacji, te kraje mogą zdominować światową gospodarkę

  Na świecie żyje już siedem miliardów ludzi, z czego ponad dwa i pół miliarda tylko w dwóch krajach: Chinach i Indiach. Bardzo prawdopodobne, że państwa te zdominują świat nie tylko pod względem zaludnienia, ale i ekonomicznie.

 • Światowa gospodarka uzależniona od wyników meczów na mundialu

  Agencja Bloomberg poprosiła swoich ekspertów o ocenę wpływu na gospodarkę wygranej na mundialu poszczególnych państw. Zwycięstwo Hiszpanii - choć wątpliwe po wczorajszej porażce ze Szwajcarią - miałoby pomóc strefie euro. Z kolei wygrana Niemców - według analityków - miałaby wspólną walutę pogrążyć.

 • Głowa Lenina z galarety wieprzowej. Instalację zdjęto, by "nie urazić uczuć"

  Witebska artystka stworzyła instalację, której głównym elementem jest głowa Włodzimierza Lenina z galarety wieprzowej. To ironiczny komentarz do rocznicy rewolucji październikowej. Dla niektórych jednak okazał się zbyt awangardowy. W piątek instalację zdemontowano.

Dyskusje na temat: rewolucja światowa