• Informacje na temat:

  ribbentrop joachim von

Artykuły na temat: ribbentrop joachim von
 • 77 lat temu podpisano pakt Ribbentrop - Mołotow, nazywany "IV rozbiorem Polski"

  Mija 77 lat temu od podpisania paktu o nieagresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski. Pakt 23 sierpnia 1939 r. podpisali w Moskwie Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow.

 • Pakt Ribbentrop - Mołotow to umowa międzynarodowa zawarta 23 sierpnia 1939 r. pomiędzy Niemcami a ZSRR będąca paktem o nieagresji. W rzeczywistości Pakt zawierał tajny protokół dodatkowy zawierający postanowienia w kwestii podziału terytoriów Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii.

 • Drugi pakt Ribbentrop-Mołotow. 76 lat temu III Rzesza i ZSRS podpisały układ "O granicy i przyjaźni"

  Sowieckim i Niemcami" - mówił komisarz spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow.Układ podpisali, podobnie jak ten z 23 sierpnia 1939 r., minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop oraz ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych (premiera).

 • ...23 sierpnia 1939 r. Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow, przedstawiciele dwóch totalitarnych mocarstw - III Rzeszy i Związku Sowieckiego, podpisali w Moskwie pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski.

 • Niemiecki dziennik przypomina o pakcie Ribbentrop-Mołotow

  ..."Tagespiegel" krytykuje opór lewicowych elit w Niemczech przed uznaniem paktu Ribbentrop-Mołotow za ważny element europejskiej kultury pamięci, czego domagają się od dawna Polska i inne narody Europy Środkowej i Wschodniej.

 • Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych

  Przypomnienie zbrodni XX-wiecznych totalitaryzmów - nazizmu i komunizmu, to cel obchodzonego 23 sierpnia, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W tym roku obchody odbywają w Bratysławie na Słowacji.

 • Sowiecko-niemiecki układ "O granicach i przyjaźni"

  ...28 września 1939 r. Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow podpisali w Moskwie sowiecko-niemiecki układ "O granicach i przyjaźni", który potwierdzał dokonanie przez oba totalitarne państwa rozbioru Polski.

 • ..."Ukraińscy nacjonaliści nie powinni oburzać się na szefów dyplomacji stalinowskiego ZSRR i hitlerowskich Niemiec Wiaczesława Mołotowa i Joachima von Ribbentropa, lecz wyrażać im wdzięczność za przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy".

 • "Dziękujemy pani Putler". Ataki pod adresem Merkel

  ..."Aktualnie to konto zalewają spamy ze szczególnymi komentarzami" - można przeczytać na FB na koncie Angeli Merkel. Wyzywa się ją od "Ribbentropów".

 • Twórca ruchu skautów lord Robert Baden-Powell był gościem Joachima von Ribbentropa, otrzymał od niego zaproszenie na spotkanie z Adolfem Hitlerem i był pod wrażeniem lektury "Mein Kampf" - wynika z odtajnionych przez brytyjski kontrwywiad MI5 dokumentów z lat 30-tych XX wieku.

Zdjęcia na temat: ribbentrop joachim von
Dyskusje na temat: ribbentrop joachim von