• Informacje na temat:

  ribbentrop joachim von

Artykuły na temat: ribbentrop joachim von
 • KE przypomina o rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow

  Komisja Europejska przypomniała w środę, w przeddzień Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Wszystkich Reżimów Totalitarnych i Autorytarnych, o skutkach paktu Ribbentrop-Mołotow, podpisanego 23 sierpnia 1939 r. przez nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki.

 • 77 lat temu podpisano pakt Ribbentrop - Mołotow, nazywany "IV rozbiorem Polski"

  Mija 77 lat temu od podpisania paktu o nieagresji III Rzeszy i Związku Sowieckiego wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski. Pakt 23 sierpnia 1939 r. podpisali w Moskwie Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow.

 • Pakt Ribbentrop - Mołotow to umowa międzynarodowa zawarta 23 sierpnia 1939 r. pomiędzy Niemcami a ZSRR będąca paktem o nieagresji. W rzeczywistości Pakt zawierał tajny protokół dodatkowy zawierający postanowienia w kwestii podziału terytoriów Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii.

 • Drugi pakt Ribbentrop-Mołotow. 76 lat temu III Rzesza i ZSRS podpisały układ "O granicy i przyjaźni"

  Sowieckim i Niemcami" - mówił komisarz spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow.Układ podpisali, podobnie jak ten z 23 sierpnia 1939 r., minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop oraz ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesław Mołotow, pełniący jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych (premiera).

 • ...23 sierpnia 1939 r. Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow, przedstawiciele dwóch totalitarnych mocarstw - III Rzeszy i Związku Sowieckiego, podpisali w Moskwie pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem dodatkowym, którego konsekwencją był IV rozbiór Polski.

 • Niemiecki dziennik przypomina o pakcie Ribbentrop-Mołotow

  ..."Tagespiegel" krytykuje opór lewicowych elit w Niemczech przed uznaniem paktu Ribbentrop-Mołotow za ważny element europejskiej kultury pamięci, czego domagają się od dawna Polska i inne narody Europy Środkowej i Wschodniej.

 • Riese. Blok VI: Ministerstwo spraw zagranicznych na zamku Książ

  ...​Siedzibę resortu Joachima von Ribbentropa planowano z rozmachem, jednak jesienią 1944 roku zamkowi Książ wyznaczono nową rolę. Z czego wynikała ta zmiana?

 • Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych

  Przypomnienie zbrodni XX-wiecznych totalitaryzmów - nazizmu i komunizmu, to cel obchodzonego 23 sierpnia, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W tym roku obchody odbywają w Bratysławie na Słowacji.

 • Sowiecko-niemiecki układ "O granicach i przyjaźni"

  ...28 września 1939 r. Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow podpisali w Moskwie sowiecko-niemiecki układ "O granicach i przyjaźni", który potwierdzał dokonanie przez oba totalitarne państwa rozbioru Polski.

 • "Czwarty rozbiór osamotnionej w walce Polski". Mija 79 lat od sowieckiej agresji

  ...79 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski.

Zdjęcia na temat: ribbentrop joachim von
Dyskusje na temat: ribbentrop joachim von