• Informacje na temat:

  rodło

Artykuły na temat: rodło
 • Krapkowice: Spór o rondo. Rodło zamiast Bartoszewskiego?

  Markowskiego, propozycja nadania skrzyżowaniu imienia Rodła pogodzi wszystkie strony. "Rodło ma piękną tradycję, piękny znak rzeki Wisły, kolebki narodu polskiego z zaznaczonym miastem Krakowem - kolebką(...) zaszczyt dla Krapkowic oraz okazanie szacunku dla setek tysięcy Górnoślązaków, dla których Rodło było symbolem tożsamości, trwania przy polskości i oporu. Nadając nazwę Rodła, chcemy w ten sposób ocalić od...

 • Harcerze Hufca Rodło ZHP biorą udział w czwartek w kweście, z której dochód będzie przeznaczony na renowację zabytkowych nagrobków zasłużonych Warmiaków na olsztyńskich nekropoliach. Odwiedzają także zapomniane groby i zapalają na nich znicze.

 • Mniejszości Niemieckiej. - Rodło to symbol mniejszości walczącej o swoje prawa, a to idea nam bliska. Nie protestowaliśmy więc przeciw temu symbolowi. Uznaliśmy jednak, że sala konferencyjna jest pomieszczeniem zbyt mało dostojnym, by w ogóle ją nazywać - wyjaśnił Hubert Kołodziej z klubu mniejszości w sejmiku. Rodło to symbol Związku Polaków w Niemczech, który powstał w 1933 r., po dojściu Hitlera do...

 • Przewodniczący Związku Polaków w Niemczech "Rodło" Marek Wójcicki powiedział, że jego organizacja nie rezygnuje z postulatu przywrócenia statusu mniejszości narodowej mieszkającym w Niemczech Polakom.

 • Z nagrobka warmińskiej poetki Marii Zientary-Malewskiej na olsztyńskim cmentarzu komunalnym skradziono metalowy symbol rodła - poinformowała we wtorek policja. To trzeci podobny przypadek w ostatnich tygodniach. Zarządca cmentarza podejrzewa celową dewastację.

 • Mniejszość niemiecka nie zgadza się na insygnia Opolszczyzny

  Orzeł Piastowski i wizerunek księcia Jana II Dobrego. W kolejnych miesiącach projektem insygniów zajmie się komisja heraldyczna, a potem wróci on pod obrady sejmiku. Rodło to symbol Związku Polaków w Niemczech. Powstał w 1933 r., a jego nazwa to zbitka pierwszych dwóch liter wyrazu "rodzina" i ostatnich trzech wyrazu "godło". Znak przedstawia białe rodło na czerwonym tle, które symbolizuje bieg...

 • Strongman gala w Kwidzynie

  KOP "Rodło" serdecznie zaprasza w dniu 15 lutego 2009 r.do Kwidzyna na odbywającą się w ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy - Galę Strongman.

 • Zwycięzcy opolskiego finału Turnieju o Puchar Tymbarku

  Drużyna dziewcząt Cerekwianki i zespół chłopców PUKS Rodło Opole awansowali do półfinałów w tegorocznym, rekordowym pod względem frekwencji, Turnieju o Puchar Tymbarku!

 • Piłkarze opolskiej Odry nie pozostawili złudzeń rywalom i pewnie zwyciężyli w V edycji halowego turnieju o mistrzostwo miasta Opola. W finale pokonali Rodło Opole aż 7:0.

 • Wyprawa 16 instruktorów olsztyńskiego Hufca "Rodło" wyruszy 20 sierpnia do Hiszpanii. Przez sześć dni, oprócz zwiedzania najciekawszych miejsc słonecznej Hiszpanii, harcerze nawiążą współpracę z hiszpańskimi skautami oraz będą promować Olsztyn na szlaku św. Jakuba.

Zdjęcia na temat: rodło
Dyskusje na temat: rodło