• Informacje na temat:

  rodzaj

Artykuły na temat: rodzaj
 • Ten rodzaj białaczki można wyleczyć

  Przewlekła białaczka szpikowa, na którą jeszcze 20 lat temu chorzy umierali w przeciągu kilku lat, stała się chorobą przewlekłą, a nawet wyleczalną.

 • "Kandydatura Saryusz-Wolskiego to rodzaj karykatury"

  Wierzę, że większość państw UE będzie głosowała za Donaldem Tuskiem na szefa Rady Europejskiej, a to, że kandyduje europoseł Jacek Saryusz-Wolski uważam za rodzaj karykatury – powiedział we wtorek w Szczecinie b. szef Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering.

 • ...to jednak wieloznaczność przypadkowa, nieuzasadniona znaczeniowo. Homonimy - rodzaje i przykłady Homonimy w zależności od tego, co łączy daną parę wyrazów homonimicznych można podzielić na(...) "karać") i "każe" (od "kazać") - homonimy o identycznej wymowie i pisowni, ale zupełnie różnym znaczeniu i pochodzeniu, np. "babka" (babcia) i "babka" (rodzaj ciasta), "para" (wodna, stan skupienia...

 • Wykryto nowy rodzaj złośliwego oprogramowania na Androida. Wykrada dane bankowe

  Kaspersky Lab wykrył nowy rodzaj złośliwego oprogramowania, które omija zabezpieczenia szóstej wersji mobilnego systemu operacyjnego Android i pozwala cyberprzestępcom na przechwytywanie informacji z aplikacji bankowych i wykradanie danych kart kredytowych.

 • Seria morderstw w Londynie. Policja wini m.in. nowy rodzaj hip-hopu

  ...​Ponad 50 osób zamordowano w Londynie od początku roku. Brytyjska policja wini za eskalacje przemocy między innymi nowy rodzaj ekstremalnego hip-hopu, który jej zdaniem napędza rywalizację miedzy gangami.

 • Borusewicz: Incydent w Srebrenicy to rodzaj prowokacji

  Incydent, w czasie którego został uderzony kamieniem serbski premier Aleksandar Vuczić, to rodzaj prowokacji; źle się stało – ocenił marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

 • Najnowszy sondaż poparcia. "To rodzaj ostrzeżenia dla PiS"

  ...- To już nie żółte, ale pomarańczowe światło dla Prawa i Sprawiedliwości. To rodzaj ostrzeżenia, że nie warto tak emocjonalnie prowadzić polityki, szczególnie na szczeblu: Polska w Unii Europejskiej - tak wyniki najnowszego sondażu IBRiS ocenia w rozmowie z Interią dr hab. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Pomnik w Hucie Pieniackiej odbudowany. Ambasador RP: To rodzaj cudu

  Ogromną niespodzianką nazwał ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło odbudowę zniszczonego przez wybuch w styczniu pomnika Polaków, zamordowanych we wsi Huta Pieniacka w obecnym obwodzie lwowskim. „Był to pewien rodzaj cudu. Najpierw pojawiły się informacje, że został tam postawiony krzyż. Pojechał pracownik konsulatu, przywiózł zdjęcia i rzeczywiście: właściwie ten krzyż jest prawie wierną repliką...

 • Poruszające kolaże połączyły przeszłość Warszawy z teraźniejszością. "To rodzaj hołdu i tęsknoty"

  ...„To jest rodzaj hołdu i tęsknoty za tym, że już ich nie ma” – mówi w rozmowie z RMF FM Marcin Dziedzic, współautor książki „Teraz’43. Losy”. Wraz z Magdaleną Kicińską opowiada w niej o życiu społeczności żydowskiej w Warszawie i jej tragicznych losach. Poprzez wyjątkowe kolaże łączące archiwalne i współczesne fotografie Dziedzic pokazuje dramatyczne wydarzenia z getta, ale też sceny z życia...

 • Szymielewicz: To rodzaj szantażu. Nie było konsultacji ws. ustawy antyterrorystycznej

  ...z rodzajem szantażu”. Gość RMF Classic dodaje, że „używając drastycznych haseł i powołując się na nasze bezpieczeństwo, rozmontowuje się elementy chroniące obywateli”.

Zdjęcia na temat: rodzaj
Wideo na temat: rodzaj
 • Pitera: Graś może mieć duży kłopot

  "Paweł Graś jest człowiekiem wyjątkowo uczciwym i nieprzywiązującym wagi do dóbr materialnych. Niech prokuratura oceni, czy w sprawie jego rezygnacji z funkcji członka zarządu firmy Agemark doszło do złamania prawa. Na tyle poznałam Pawła Grasia podczas współpracy, żeby wiedzieć, że on może bagatelnie podchodzić do różnego rodzaju spraw formalnych" - mówiła w Przesłuchaniu w RMF FM Julia Pitera.

 • Matyja: Rząd, który potrafi wejść w ostry spór, buduje pewien rodzaj uznania

  Matyja: Rząd, który potrafi wejść w ostry spór, buduje pewien rodzaj uznania

 • Matyja: Pokazywanie rządu jako takiego, który potrafi wejść w ostry spór buduje pewien rodzaj uznania

  "Pokazywanie rządu jako takiego, który potrafi wejść w ostry spór z ważnym partnerem zagranicznym, w tym wypadku z Unią Europejską, buduje pewien rodzaj uznania w kraju. To nasi są silni skoro tamtych to tak boli, tak reagują nerwowo" - powiedział w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Rafał Matyja. Politolog dodał, że taką metodę stosuje nie tylko Prawo i Sprawiedliwość, ale

Dyskusje na temat: rodzaj