• Informacje na temat:

  rok 1984

Artykuły na temat: rok 1984
 • ...i wspaniały" może nam kiedyś wyjść ten rok 1984. Albo nawet dwa tysiące któryś tam...(...) nie są jednoznacznie krytyczne. Ciekawe, co powiedzą po powtórnej lekturze "Roku 1984" Georga Orwella, po który podobno zaczęli teraz masowo sięgać. Ich rząd bardzo się przecież do metod Wielkiego Brata...

 • ...i wspaniały" może nam kiedyś wyjść ten rok 1984. Albo nawet dwa tysiące któryśtam... Grzegorz Jasiński - RMF FM(...) nie są jednoznacznie krytyczne. Ciekawe, co powiedzą po powtórnej lekturze "Roku 1984" Georga Orwella, po który podobno zaczęli teraz masowo sięgać. Ich rząd bardzo się przecież do metod Wielkiego...

 • Kanonizacja ks. Popiełuszki najwcześniej za rok

  Kanonizacja bł. ks. Jerzego Popiełuszki może się odbyć najwcześniej za rok - poinformował ks. prof. Józef Naumowicz, członek trybunału kanonizacyjnego ks. Popiełuszki. W środę przypada 32. rocznica męczeńskiej śmierci kapelana "Solidarności".

 • ...zwrotowi. - IPN potwierdził, że nowi świadkowie zeznają, iż ks. Jerzy Popiełuszko mógł być wrzucony do Wisły dopiero 25 października 1984 r., a nie 19 października - jak przyjęto w wyroku sądu z 1985(...) medycznych i tym samym narażenie pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Zarzuty obejmują działania na szkodę 18 pacjentów; prokuratora postawiła także zarzuty kilkudziesięciu osobom...

 • ...nstytut Polski w Madrycie we współpracy z Ośrodkiem Sztuki WRO Art Center Wrocław, Centrum Kultury "Zamek" oraz władzami stolicy Hiszpanii zainaugurował w piątek "Rok Grotowskiego" w Madrycie, obchodzony w ramach jednego z największych festiwali kulturalnych organizowanych przez władze tego miasta, Festiwalu Jesiennego (Festival de Otono).

 • ...6 czerwca 2010 r. w Warszawie nastąpiła beatyfikacja ks. Jerzego. Przy tej okazji przypomniano jego życie i tragiczną śmierć męczeńską w 1984 r. Popiełuszko z pewnością przyczynił się walnie do upadku systemu w 1989 r. Choć obecna Polska też nie jest chyba tą, o której wówczas marzył, wygłaszając swoje kazania i nauki. Pewnie i teraz miałby wiele do powiedzenia i do roboty. Szacuje się, że jego...

 • "DGP": Więcej ślubów, więcej dzieci, ale Polaków mniej

  Piąty rok z rzędu kurczy się liczba ludności naszego kraju. I to mimo, że roczniki z wyżu lat 1979-1984 podejmują decyzje o prokreacji - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Papież "zrehabilitował" księdza - promotora teologii wyzwolenia

  Papież Franciszek "zrehabilitował" księdza z Nikaragui Ernesto Cardenala, zawieszonego przez Jana Pawła II w 1984 roku. Był on wtedy jednym z promotorów krytykowanej przez Kościół teologii wyzwolenia i ministrem kultury w rządzie Daniela Ortegi.

 • Rzym: Papież "zrehabilitował" księdza z Nikaragui

  Jak podały media papież Franciszek "zrehabilitował" księdza z Nikaragui Ernesto Cardenala, zawieszonego przez Jana Pawła II w 1984 roku. Był on wtedy jednym z promotorów krytykowanej przez Kościół teologii wyzwolenia i ministrem kultury w rządzie Daniela Ortegi.

 • George Orwell i Kubuś Puchatek zakazani w Chinach

  Wieczna władza dla Xi Jinpinga - taki jest plan w Chinach. Aby to osiągnąć, politycy z Państwa Środka postanowili... zakazać wyszukiwania w internecie haseł takich jak "Folwark zwierzęcy" albo "1984" - co nawiązuje do twórczości George'a Orwella - podaje "The Independent". Na cenzurowanym znalazł się również ulubieniec wielu dzieci - Kubuś Puchatek.

Zdjęcia na temat: rok 1984
Wideo na temat: rok 1984
 • Poznaj podziemia Jarosławia

  Kamienica Rynek 14 zw. Rydzikową – to właśnie w niej znajduje się wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej im. prof. Feliksa Zalewskiego. Uroczyste otwarcie nastąpiło 1 czerwca 1984 r., podczas którego społeczeństwo miasta Jarosławia w hołdzie Naukowcowi AGH, nadało Podziemnej Trasie Turystycznej imię profesora AGH Feliksa Zalewskiego. Trasa jest czynna cały rok. Długość trasy - ok. 180 metrów.