• Informacje na temat:

  roki

Artykuły na temat: roki
 • Będzie Rok Harcerstwa

  Jednogłośnie przyjętą uchwałą Senat RP ustanowił rok 2018 Rokiem Harcerstwa i wyraził w niej uznanie dla zasług polskiego skautingu oraz jego znaczącej roli w wychowaniu kolejnych młodych pokoleń rodaków tworzących podwaliny pod nowoczesne społeczeństwo, odbudowujących Ojczyznę po obu wojnach światowych, zawsze chętnie niosących pomoc potrzebującym.

 • Powitaliśmy Nowy Rok 2018!

  Północ wybiła, stary rok - pożegnany. Korki od szampana wystrzeliły, fajerwerki rozbłysły na niebie. W ten sposób przywitaliśmy Nowy Rok 2018!

 • Prezydent: Uczyńmy rok 2018 rokiem narodowej dumy

  ..."Uczyńmy rok 2018 rokiem narodowej dumy i poczucia obywatelskiej wspólnoty" - powiedział w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda. "Razem zadecydujmy o tym, jaka ma być nowa konstytucja na nowe czasy" - zaapelował.

 • Sejm ustanowił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta

  Posłowie przyjęli w piątek przez aklamację uchwałę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. Oddano w niej hołd "jednemu z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku" w związku z mijającą w przyszłym roku 20. rocznicą jego śmierci.

 • Rok pierwszy. Rok ostatni?

  Po roku urzędowania i na miesiąc przed wyborami nic nie wskazuje na to, by Ewa Kopacz miała być szefem rządu, którego historia wspominać będzie długo i intensywnie. Na jej premierowaniu mocno zaciążyły wyborcze niepowodzenia i sondażowe spadki, którym bezskutecznie próbowała i próbuje wciąż zapobiec.

 • Rozpoczyna się nowy rok akademicki

  Na kilkuset polskich uczelniach wyższych studenci i kadra rozpoczynają w poniedziałek 1 października nowy rok akademicki 2018/2019. Będzie to również pierwszy rok obowiązywania nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce - całościowej reformy szkolnictwa wyższego.

 • Rok z programem 500+

  Dokładnie rok temu - 1 kwietnia 2016 roku - wszedł w życie program Rodzina 500+. Jak Polacy oceniają jego funkcjonowanie?

 • Chiny witają Nowy Rok

  Chińczycy witają dziś Nowy Rok według kalendarza księżycowego. To największe święto chińskiego tradycyjnego kalendarza, pod względem skali obchodów porównywalne z chrześcijańskim Bożym Narodzeniem. Sylwestrowy wieczór Chińczycy najchętniej spędzają z rodziną.

 • Rok prezydentury Andrzeja Dudy

  Konstytucyjnego.  Mimo szerokiego apelu środowisk prawniczych, Andrzej Duda podpisał wszystkie nowelizacje ustawy o TK uchwalone przez Sejm, przyjął ślubowanie od pięciu sędziów Trybunału wybranych w obecnej(...) - dodaje nasz rozmówca.  Prof. Kik jest pewien, że czas prezydenta nadejdzie w drugiej części kadencji. - Wtedy przyjdzie czas na samodzielną aktywność. Myślę, że będzie to próba budowy szerokiego...

 • 2016 najcieplejszym rokiem w historii

  Rok 2016 był najcieplejszy w historii pomiarów. W ubiegłym roku globalna temperatura była nawet o 1,5 stopnia Celsjusza wyższa, niż przed początkiem rewolucji przemysłowej - wynika z danych unijnej agendy Copernicus Climate Change Service.

Zdjęcia na temat: roki
 • Jak co roku na ulice Krakowa wybiegł harcować Lajkonik
 • Jak co roku na ulice Krakowa wybiegł harcować Lajkonik
 • Jak co roku na ulice Krakowa wybiegł harcować Lajkonik
Wideo na temat: roki
 • Tusk: Budżet nie jest mniejszy niż rok temu

  "To nie jest budżet mniejszy niż zeszłoroczny. O tyle nominalnie większy, że można mówić spokojnie, że per saldo nie ma cięć. To jest raczej kontynuacja tej polityki z roku 2012" - przekonywał premier Donald Tusk na konferencji prasowej, podczas której przedstawił wraz z Jackiem Rostowskim projekt budżetu na przyszły rok.

 • Seremet: Potrzebujemy roku na dokończenie śledztwa smoleńskiego

  "Śledztwo smoleńskie, cywilne i wojskowe, powinno zakończyć się w ciągu roku. Wstrzymuje nas kwestia pewnych materiałów z Rosji. Mam nadzieję załatwić tę sprawę podczas swojej wizyty w Moskwie 11 stycznia" - mówi gość Kontrwywiadu RMF, Andrzej Seremet

 • Odczyt Wisławy Szymborskiej na Uniwersytecie w Bolonii w 2009 roku

  W marcu 2009 roku Wisława Szymborska odwiedziła Bolonię. Podczas spotkania autorskiego z polską noblistką sala wypełniła się po brzegi. Po odczycie wierszy Wisława Szymborska podpisywała tomiki swojej poezji.

Dyskusje na temat: roki