• Informacje na temat:

  roman

Artykuły na temat: roman
 • Były zomowiec Roman S. aresztowany

  Sąd Rejonowy Katowice-Zachód aresztował byłego zomowca Romana S., podejrzanego o strzelanie do górników protestujących w kopalni "Wujek" na początku stanu wojennego.

 • Roman Polański pozwał Amerykańską Akademię Filmową

  Roman Polański pozwał Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, która zajmuje się m.in. przyznawaniem Oscarów - podaje "Variety". Polski reżyser został z niej wyrzucony 2018 roku - jak twierdzi, niezgodnie z procedurami.

 • Roman Abramowicz przeprowadził się do Izraela

  Miliarder Roman Abramowicz, właściciel klubu Chelsea Londyn, przeprowadza się do Izraela - informują zagraniczne media. Tym samym rosyjski oligarcha staje się najbogatszym obywatelem tego kraju.

 • IPN: Roman S. dopuścił się zbrodni przeciwko ludzkości

  Prokurator IPN ogłosił we wtorek w katowickim IPN zarzut Romanowi S. - byłemu funkcjonariuszowi MO, który jest podejrzany m.in. o strzelanie w grudniu 1981 r. do protestujących górników kopalni "Wujek". Prokurator wskazał, że jest to zbrodnia komunistyczna, będąca zbrodnią przeciwko ludzkości.

 • Jest wniosek o aresztowanie byłego milicjanta Romana S.

  Prokurator IPN skierował w środę do sądu wniosek o aresztowanie Romana S. - b. funkcjonariusza MO, który jest podejrzany m.in. o strzelanie w grudniu 1981 r. do protestujących górników kopalni "Wujek". We wtorek b. zomowiec usłyszał zarzut popełnienia zbrodni komunistycznej.

 • Śmierć Dawida Kosteckiego. Roman Giertych chce wyjaśnień od prokuratury

  Jeden z pełnomocników rodziny Dawida Kosteckiego Roman Giertych poinformował, że zwrócił się do prokuratury z szeregiem wniosków, w tym z wnioskiem o zbadanie przez biegłych, czy powieszenie na łóżku w taki sposób, jaki zrobił to pięściarz, jest możliwe bez udziału osób trzecich.

 • ​Legionowo: Roman Smogorzewski ponownie prezydentem miasta

  Urzędujący od 2002 r. w Legionowie prezydent Roman Smogorzewski zdobył w niedzielnych wyborach poparcie 56,77 proc. głosujących i w pierwszej turze został wybrany prezydentem miasta na kolejną kadencję - wynika z danych na stronie PKW.

 • 27 lat temu odszedł Roman Wilhelmi

  Dziś rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych polskich aktorów Romana Wilhelmiego. Artysta - znany m.in. z ról w legendarnych polskich serialach takich jak "Kariera Nikodema Dyzmy" i "Alternatywy 4" - zmarł 27 lat temu.

 • Zaskakujący list żony Romana Polańskiego

  Francuska aktorka Emmanuelle Seigner, prywatnie żona reżysera Romana Polańskiego, odrzuciła propozycję członkostwa wystosowaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej na znak protestu wobec sposobu, w jaki Akademia potraktowała jej męża.

 • Strzelał do górników "Wujka". Roman S. zatrzymany w Chorwacji

  W Chorwacji zatrzymano Romana S. - byłego funkcjonariusza plutonu specjalnego MO, który 16 grudnia 1981 r. podczas stanu wojennego strzelał do górników kopalni "Wujek". W śledztwie IPN Roman S. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Zdjęcia na temat: roman
Wideo na temat: roman