• Informacje na temat:

  roman

Artykuły na temat: roman
 • Były zomowiec Roman S. aresztowany

  Sąd Rejonowy Katowice-Zachód aresztował byłego zomowca Romana S., podejrzanego o strzelanie do górników protestujących w kopalni "Wujek" na początku stanu wojennego.

 • Roman Polański odwołał spotkanie ze studentami Szkoły Filmowej w Łodzi

  Światowej sławy reżyser, laureat Oscara i Złotej Palmy Roman Polański odwołał sobotnie spotkanie ze studentami i pracownikami Szkoły Filmowej w Łodzi. Poinformowała o tym uczelnia na swojej stronie internetowej.

 • Chrystusowcy: Nie podważamy krzywdy wyrządzonej ofierze byłego księdza Romana B.

  ..."Towarzystwo Chrystusowe nie podważa krzywdy, jaka została wyrządzona przez byłego księdza Romana B. jego ofierze. Podstawą złożenia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego jest sprawa odpowiedzialności zbiorowej - zaznaczył w oświadczeniu rzecznik zgromadzenia ks. Marek Grygiel.

 • Roman Polański straci nominacje do Europejskich Nagród Filmowych?

  Aktorki Rosanna Arquette i Andrea Bescond są wśród osób, które podpisały się pod apelem o odebranie Romanowi Polańskiemu nominacji do Europejskich Nagród Filmowych - pisze "The Hollywood Reporter". "Europejskie Oscary" zostaną przyznane już w ten weekend - 7 grudnia.

 • Roman Polański pozwał Amerykańską Akademię Filmową

  Roman Polański pozwał Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, która zajmuje się m.in. przyznawaniem Oscarów - podaje "Variety". Polski reżyser został z niej wyrzucony 2018 roku - jak twierdzi, niezgodnie z procedurami.

 • Roman Abramowicz przeprowadził się do Izraela

  Miliarder Roman Abramowicz, właściciel klubu Chelsea Londyn, przeprowadza się do Izraela - informują zagraniczne media. Tym samym rosyjski oligarcha staje się najbogatszym obywatelem tego kraju.

 • Francuska artystka oskarża Romana Polańskiego o pobicie i gwałt

  Francuska fotograficzka, aktorka i była modelka Valentine Monnier oskarża o gwałt Romana Polańskiego. Na łamach dziennika "Le Parisien" artystka twierdzi, że polski reżyser zgwałcił ją ponad 40 lat temu w alpejskim kurorcie Gstaad w Szwajcarii.

 • IPN: Roman S. dopuścił się zbrodni przeciwko ludzkości

  Prokurator IPN ogłosił we wtorek w katowickim IPN zarzut Romanowi S. - byłemu funkcjonariuszowi MO, który jest podejrzany m.in. o strzelanie w grudniu 1981 r. do protestujących górników kopalni "Wujek". Prokurator wskazał, że jest to zbrodnia komunistyczna, będąca zbrodnią przeciwko ludzkości.

 • Jest wniosek o aresztowanie byłego milicjanta Romana S.

  Prokurator IPN skierował w środę do sądu wniosek o aresztowanie Romana S. - b. funkcjonariusza MO, który jest podejrzany m.in. o strzelanie w grudniu 1981 r. do protestujących górników kopalni "Wujek". We wtorek b. zomowiec usłyszał zarzut popełnienia zbrodni komunistycznej.

 • Śmierć Dawida Kosteckiego. Roman Giertych chce wyjaśnień od prokuratury

  Jeden z pełnomocników rodziny Dawida Kosteckiego Roman Giertych poinformował, że zwrócił się do prokuratury z szeregiem wniosków, w tym z wnioskiem o zbadanie przez biegłych, czy powieszenie na łóżku w taki sposób, jaki zrobił to pięściarz, jest możliwe bez udziału osób trzecich.

Zdjęcia na temat: roman
Wideo na temat: roman